fbpx
Tomáš Havrda se stal vítězem regionální soutěže Sony World Photography Awards 2024

NÁRODNÍ A REGIONÁLNÍ CENY 2024

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZE REGIONU ČESKÁ REPUBLIKA, SLOVENSKO, MAĎARSKO, RUMUNSKO A MOLDAVSKO

Světová fotografická organizace a společnost Sony Europe s potěšením oznamují, že se Tomáš Havrda stal vítězem regionální soutěže pro region Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Moldavsko a zároveň postoupil do užšího výběru soutěže Sony World Photography Awards 2024.

Program národních cen je iniciativou Světové fotografické organizace a společnosti Sony. Cílem tohoto projektu, do kterého se letos zapojilo 54 zemí, je podpořit místní fotografické komunity po celém světě.

Do soutěže Sony World Photography Awards 2024 bylo přihlášeno přes 395 000 snímků z více než 220 zemí a regionů.

Tomáš Havrda zvítězil se svým snímkem Benzinka v zimním hávu, na kterém při cestě z práce domů zachytil atmosféru zasněžené benzínové pumpy po setmění.

Tomáš Havrda pracuje v architektonickém ateliéru, který sídlí v jeho rodném Trutnově na východě Čech. Fotografování je jeho velký koníček. Svou tvorbu popisuje jako multižánrovou, fotografuje to, co ho v danou chvíli oslovuje, zajímá a baví. Jeho největší motivací je samotný proces objevování, zkoušení a učení se. Každý pokrok a úspěch přijímá s nadšením a pokorou.

Tomáš Havrda ke svému vítězství uvedl: „Výhra mi udělala nesmírnou radost. Samozřejmě ji přijímám s obrovskou pokorou a vděkem. Je velkým závazkem a především motivací pro mou další tvorbu. Doufám, že pohled na svět mýma očima bude i nadále lidi zajímat a především bavit. V hlavě nosím spoustu zajímavých nápadů a projektů, z nichž některé již začínají pomalu přicházet na svět.”

Do užšího výběru se dostali tito fotografové z našeho regionu:

  • Cziráki Orsolya Boglárka, Maďarsko
  • Diana Morozovskaia, Moldava
  • Diana Buzoianu, Rumunsko
  • Michal Zahornacky, Slovensko

Jako vítěz regionální soutěže pro region Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Moldavsko získává Tomáš Havrda digitální fotografické vybavení Sony a jeho fotografie se představí na výstavě a v ročence Sony World Photography Awards.

Celkoví vítězové soutěží pro studenty, mladé fotografy, otevřené a profesionální soutěže Sony World Photography Awards 2024 budou vyhlášeni 18. dubna 2024. Poté se jejich fotografie představí na výstavě v londýnské galerii Somerset House (19. dubna až 6. května 2024). Další informace o nadcházejících vyhlášeních a vítězích najdete na adrese www.worldphoto.org

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: