fbpx
Radost a inspirace: Fotografický workshop pro děti s Xiaomi a Kapkou naděje

Společnost Xiaomi spojila síly s Nadačním fondem Kapka naděje, aby uspořádaly jedinečnou akci pro děti a mládež z obtížných sociálních poměrů, s cílem poskytnout jim nezapomenutelný zážitek a naučit je základům fotografování. Tato inspirativní akce se odehrála prostorách skateparku Red Bull MaxSpace v areálu PRAGOVKA ART DISTRICT v Praze.

Den plný inspirace a zábavy

Děti ve věku 9-18 let z Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež a z Centra duševního zdraví pro děti a adolescenty Pro zdraví 21 z.ú. měly možnost zúčastnit se workshopu vedeného zkušenou sportovní fotografkou Barborou Reichovou. Barbora, která je držitelkou ocenění ze soutěže Czech Press Photo a pracuje pro Český olympijský výbor, se podělila o své znalosti a ukázala dětem, jak efektivně využívat všechny funkce mobilního telefonu Redmi Note 13 Pro. Tento telefon, který každé dítě obdrželo na začátku akce, je vybaven špičkovým 200Mpx fotoaparátem, což z něj činí ideální nástroj pro zachycení dynamických sportovních momentů.

Radost a inspirace: Fotografický workshop pro děti s Xiaomi a Kapkou naděje

Maxim Habanec: Skateboardová hvězda a inspirace

Součástí workshopu byla i skateboardová exhibice, kterou vedl Maxim Habanec, jeden z nejlepších světových skateboardistů a vítěz závodu Světového poháru. Maxim nejenže předvedl své úžasné triky, ale také sdílel svůj osobní příběh o cestě za svým snem. Jeho slova o vytrvalosti a odvaze byla pro děti velkou inspirací.

Soutěž o nejlepší fotografii

Děti měly možnost prakticky využít své nově nabyté dovednosti při fotografování dechberoucích triků Maxima Habance. Vrcholem akce byla soutěž o nejlepší fotografii, kde tři nejlepší fotografové byli odměněni knihou „Život je skejt“ s osobním věnováním od Maxima. Tato soutěž motivovala děti k maximálnímu nasazení a kreativitě.

Pokračování spolupráce a budoucí výstava

V rámci pokračující spolupráce mezi Xiaomi a Kapkou naděje se na podzim chystá další unikátní projekt. Ve spolupráci s Barborou Reichovou se připravuje výstava, kde budou vystaveny fotografie pořízené dětmi, které se zúčastnily této akce. Výstava se ponese v duchu tématu „Pohyb“ a bude veřejnosti volně přístupná. Všechny fotografie budou pořízeny na mobilní telefon Redmi Note 13 Pro.

Společnost Xiaomi je hrdá na svou spolupráci s Nadačním fondem Kapka naděje, která přináší radost a nové dovednosti dětem, které to nejvíce potřebují. Tato akce byla skvělou ukázkou toho, jak technologie a umění mohou spojit síly a vykouzlit dětem úsměv na tváři.

Redmi Note 13 Pro: Perfektní nástroj pro mobilní fotografii

Redmi Note 13 Pro je vybaveno 200Mpx fotoaparátem, který poskytuje úžasnou kvalitu snímků. Díky 67W turbo nabíjení je telefon plně nabitý za pouhých 45 minut a jeho výkon zvládne i náročné hry. To vše za rozumnou cenu, což z něj činí ideální volbu pro každého nadšeného fotografa.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: