fbpx
Sony World Photography Awards 2022 – Světová fotografická organizace vyhlašuje vítěze národních cen v 61 zemích

Světová fotografická organizace (World Photography Organisation) s potěšením oznamuje vítěze národních cen Sony World Photography Awards 2022.

Program národních cen je iniciativa založená Světovou organizací fotografie a společností Sony na podporu fotografických komunit po celém světě. Letošního ročníku se zúčastnili fotografové ze 61 zemí.

Do soutěže Sony World Photography Awards 2022 bylo přihlášeno více než 340 000 snímků z 211 území a do otevřené soutěže, z níž byli vybráni vítězové národních cen, bylo přihlášeno více než 170 000 snímků.

Novinkou letošního ročníku je iniciativa Národní ceny Latinské Ameriky. Tento nový formát, zřízený Světovou fotografickou organizací a společností Sony Latinská Amerika, vrhá světlo na živou a rozmanitou fotografickou komunitu tohoto regionu. Národní ceny Latinské Ameriky se zaměřují na talenty z celé Střední Ameriky, Jižní Ameriky a Mexika a oceňují první, druhé a třetí místo a užší výběr šesti fotografů.

Všichni vítězové národních cen obdrží digitální zobrazovací zařízení značky Sony a budou zařazeni na výstavu a do knihy Sony World Photography Awards.

Celkoví vítězové studentské soutěže, soutěže mladých fotografů, otevřené soutěže a soutěže profesionálních fotografů budou vyhlášeni 12. dubna 2022. Další informace o nadcházejícím vyhlášení a vítězích naleznete na stránkách www.worldphoto.org.

VÍTĚZOVÉ NÁRODNÍCH CEN

Českou vítězkou národních cen Sony World Photography Awards 2022 se stala Martina Dimunová. Níže si můžete prohlédnout její vítěznou fotografii.

Ostatní vítěze, včetně jejich fotografií, naleznete zde.

Sony World Photography Awards 2022 - Světová fotografická organizace vyhlašuje vítěze národních cen v 61 zemích

VÝSTAVA

Výstava vítězných fotografií se bude konat od 13. dubna do 2. května 2022 v galerii Somerset House v Londýně.

Více naleznete na: https://www.worldphoto.org/sony-world-photography-awards-exhibition

O SOUTĚŽI SONY WORLD PHOTOGRAPHY AWARDS

Celosvětově uznávaná soutěž Sony World Photography Awards, kterou pořádá Světová fotografická společnost (World Photography Organisation), je jednou z nejdůležitějších celosvětových událostí v kalendáři fotografů. Tato soutěž, do níž je možné se přihlásit zdarma, letos vstupuje již do svého 13. ročníku. Jak pro etablované, tak i pro začínající fotografy nabízí tato soutěž prvotřídní možnosti, jak mohou svoji práci zviditelnit. Soutěž kromě toho uděluje ocenění nejvlivnějším umělcům světa, kteří s fotografickým médiem pracují, a to formou ceny za výjimečný přínos fotografii, mezi jejíž držitele se v uplynulých letech zařadili například Martin Parr, William Eggleston nebo Nadav Kander. V rámci soutěže se během prestižní každoroční výstavy v londýnské galerii Somerset House představí světu díla vítězů i práce fotografů, kteří se umístí v užším výběru.

AUTOŘI SNÍMKŮ NA NÁHLEDOVÉM OBRÁZKU

ZLEVA DOPRAVA PO ŘÁDCÍCH:

 • Mituhiro Okabe, Japonsko, 3. místo
 • Swe Tun, Myanmar
 • Jenny Zhao, USA
 • Tshabalala Bongani, Jižní Afrika
 • Cigdem Ayyildiz, Turecko
 • Chin Leong Teo, Singapur
 • Mazin Alhassan, Saudská Arábie
 • Marcin Giba, Polsko
 • Juan Carlos Rodriguez, Kostarika
 • Mohammad Mirza, Kuwait
 • Wonyoung Choi, Korea
Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: