fbpx
Profesionalita i přesnost barev: Fotografka Anna Pleslová našla pomocníka v monitoru ViewSonic

Anna Pleslová je jednou z předních českých fotografek zaměřující se na produktové focení a patří také k profesionálům, kteří v práci důvěřují produktům společnosti ViewSonic. Pleslová nejčastěji spolupracuje s designéry a značkami, kterým fotí nové kolekce. Její tvorba se vyznačuje estetickou čistotou i ladnou hrou s kompozicí. Stejně důležitá je pro ni i precizní práce s barvami. Právě z těchto důvodů jejímu pracovní stolu dominuje jeden z profesionálních monitorů ViewSonic.

Fotografka Anna Pleslová se v průběhu let vypracovala k nejznámějším českým fotografům. Její služby vyhledávají designéři, značky, studenti i domácí instituce. Práce s designem či interiérem přitom vyžaduje zkušené oko pro práci s kompozicí a osvětlením, a také výkonný monitor pro následnou post produkci a kalibraci barev. Spolupráce se značkou ViewSonic se tak zdála jako samozřejmá, zprostředkoval jí letošní festival Czech Design Week ve Výstavní síni Mánes, kde ViewSonic představil výběr toho nejlepšího ze své nabídky. Pleslová je dvorní fotografkou festivalu, kde pravidelně fotí designové expozice.„Jako fotografka potřebuji ke své práci profesionální monitor, který mi zajistí zobrazení barev a kontrastu mých snímků přesně tak, jak budou vypadat v tisku, a to tento produkt s 10bitovou hloubkou barev a certifikací Fogra rozhodně splňuje,“ vysvětluje fotografka Pleslová.

Do své pracovní kanceláře tak zařadila grafický monitor ViewSonic VP2786-4K. Tento 27“ monitor s IPS displejem a rozlišením UHD 4K uspokojí všechny profesionály vyžadující náročná grafická zobrazení. Díky 10bitové hloubce barev dokáže zobrazit 1,07 miliard barev a skrze certifikaci Fogra a Idealliance garantuje přesné zobrazení barev pro tisk.

„Monitor mě již po rozbalení příjemně překvapil svým jednoduchým a čistým designem, kde nejsou žádné vizuální zbytečnosti navíc. Výhodou je pro mne i dodávaná kalibrační sonda ColorPro Wheel, takže si již nebudu muset dokupovat sondu zvlášť,“ doplňuje Pleslová.

Otočný ovladač ColorPro umožňuje rychlou aktivaci vybraných voleb a slouží i jako kalibrační sonda včetně korekce uniformity barev. Monitor má i pokročilou ergonomii a lze u něj nastavit výšku, náklon, natočení, a dokonce lze nastavit i vertikální zobrazení. Disponuje také širokou konektorovou výbavou, včetně dvou HDMI portů, 4 porty USB-A, jedním USB-B a USB-C, audio výstupem a portem mini USB. Kromě samostatného stojanu lze monitor také namontovat na zeď, kdy v zadní části monitoru jsou umístěna světla pro ambientní osvětlení na zeď.

Ze spolupráce vznikla série fotografií pořízené uměleckým fotografem Filipem Šváchou.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: