fbpx
Home Fotografové Proč Petr Horký točil dokument o české archeologii také na fotoaparát

Proč Petr Horký točil dokument o české archeologii také na fotoaparát

Proč Petr Horký točil dokument o české archeologii také na fotoaparát

Přivítali jsme cestovatele a dokumentaristu Petra Horkého ve studiu F22.cz. Jakou techniku používá při natáčení svých dokumentů?

Petr Horký jako kluk fotil a vyvolával filmy v koupelně. Později dělal moderátora v České televizi, kde jej však víc než moderování zajímaly reportáže. Postupně se od minutových reportáží vypracoval až k celovečernímu filmu „Století Miroslava Zikmunda“ (2014, ČSFD: 84 %), který byl v témže roce nominován na cenu Českého lva za nejlepší dokument.

Mezi Horkého nejznámější akce patří expedice na severní pól. Společně s polárníkem Miroslavem Jakešem dosáhli pólu 12. dubna 2008. Dále se Petr Horký v roce 2010 účastnil přechodu Grónska od východu na západ spolu s britskou expedicí. V severním teritoriu soustroví Maledivy vedl expedici Tajné vraky, která objevila dvě potopené lodě.

Petr Horký pomohl spolu s Miroslavem Zikmundem, Miroslavem Náplavou a Vladimírem Krocem zachránit pozůstalost po českém skladateli, kameramanovi a dobrodruhovi Eduardu Ingrišovi.

Proč by dnes filmaři měli používat celou škálu objektivů? Proč je dobré nepodceňovat zvuk? Jak trpí technika na cestách? Jak je důležitý data management při natáčení? Na čem v současnosti Petr Horký pracuje? O zkušenostech z natáčení vypráví Petr Horký.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: