fbpx
Home kultura Sony World Photography Awards 2018: nové kategorie a grant

Sony World Photography Awards 2018: nové kategorie a grant

Sony World Photography Awards 2018: nové kategorie a grant

Mezinárodní fotografická soutěž vstupuje do 11. ročníku. Má nové kategorie a můžete získat také grant pro svůj fotografický projekt.

Vítěz předchozího ročníku soutěže Frederik Buyckx prohlásil: “To, že jsem byl jmenován fotografem roku, mi přineslo mnohem větší publicitu, než jsem si vůbec uměl představit. Otevřelo mi to mnoho dalších dveří, ale stejně tak důležité bylo, že mě vítězství povzbudilo v práci na mých vlastních projektech.“

Do soutěže se můžete přihlásit bezplatně na www.worldphoto.org.

Nové kategorie

V novém, v pořadí již jedenáctém ročníku se v „profesionální“ kategorii představují dvě nové kategorie: kreativní (Creative) a objevitelská (Discovery). Soutěž dále nabídne vítězům možnost získat grant k financování budoucích fotografických projektů.

Nové kategorie „Creative“ a „Discovery“ byly navrženy pro fotografy, kteří pracují s fotografickým médiem novátorským způsobem. Porotci se u těchto dvou kategorií zvlášť zaměří na to, aby ocenili originalitu, experimentátorství a představivost. Věří, že tak odhalí to, co by jinak zůstalo v soutěži nepovšimnuto. Umělecká interpretace, integrita a technické dovednosti jsou pro porotu klíčovými faktory při hodnocení všech kategorií soutěže.

Složení soutěže

Soutěž Sony World Photography Awards se skládá ze čtyř soutěží:
•    Profesionální – 10 kategorií, v nichž se posuzuje soubor díla (5-10 snímků)
•    Otevřená – nejlepší jednotlivé snímky z 10 kategorií
•    Pro mladé fotografy – mladí fotografové ve věku 12-19 let reagují jedním snímkem na zadané téma soutěže
•    Student Focus – pro studenty fotografie

Grant

Novinkou je rovněž grant pro financování fotografických projektů

Důkazem toho, jak se tato soutěž snaží vytvářet příležitosti pro svoje fotografy, je nový grantový program, který byl letos představen fotografům soutěžícím v Profesionální kategorii a v kategorii Student Focus.

Sony udělí fotografům vybraným z řad vítězů ročníku 2018 několik grantů ve výši sedm tisíc dolarů, aby se mohli věnovat projektům podle svého výběru.

Vedle toho získá každý fotograf z užšího výběru soutěže Student Focus 3,5 tisíce dolarů, aby mohli společně pracovat na novém zadání od společnosti Sony a Světové fotografické organizace.

Ceny

Všichni vítězové Profesionální a Otevřené kategorie a kategorií Pro mladé fotografy a Student Focus získají fotografickou výbavu od firmy Sony.

Fotograf roku navíc získá peněžitou odměnu 25 tisíc dolarů. Odměnu pět tisíc dolarů dostane celkový vítěz Otevřené kategorie.

Fotografie všech vítězů kategorií a mnohé z těch, které se dostanou do užšího výběru, budou vystaveny na každoroční výstavě Sony World Photography Awards v Londýně, a potom se vydají na mezinárodní turné. Snímky budou také publikovány v ročence vítězných fotografií a všichni vítězové i fotografové z užšího výběru se díky speciálním marketingovým a tiskovým kampaním dočkají celosvětové publicity.

Důležitá data 2018

•    4. prosince 2017 – uzávěrka soutěže Student Focus
•    4. ledna 2018 – uzávěrka Otevřené soutěže a soutěže Pro mladé fotografy
•    1. ledna 2018 – uzávěrka Profesionální soutěže
•    27. února 2018 – vyhlášení užšího výběru
•    27. března 2018 – vyhlášení vítězů národních soutěží a Otevřené soutěže
•    19. dubna 2018 – vyhlášení vítězů kategorie Fotograf roku a Profesionální kategorie

O Světové fotografické organizaci (World Photography Organisation)

Organizace World Photography Organisation je globální platformou pro fotografické iniciativy. Působíme ve více než 180 zemích a naším cílem je pozvednout úroveň debaty o fotografii tím, že vyzdvihneme nejlepší snímky a fotografy celé planety. Jsme hrdí na to, že po celém světě budujeme trvalé vztahy s jednotlivými fotografy, stejně jako se špičkovými partnery z fotografického průmyslu. Po celý rok pořádáme mnoho akcí včetně: Sony World Photography Awards, největší fotografické soutěže na celém světě, či PHOTOFAIRS, mezinárodních uměleckých trhů zaměřených na fotografování, které se konají v Šanghaji a San Franciscu.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: