fbpx
Home Fotografové Filmař a cestovatel Petr Horký ambasadorem fotoaparátů Panasonic Lumix

Filmař a cestovatel Petr Horký ambasadorem fotoaparátů Panasonic Lumix

Filmař a cestovatel Petr Horký ambasadorem fotoaparátů Panasonic Lumix

Zkušený filmař, cestovatel a fotograf Petr Horký se stává novým ambasadorem fotoaparátů Panasonic Lumix S a Lumix G pro Českou a Slovenskou republiku. Během své cestovatelské praxe, mnohdy v náročných podmínkách, při filmování využíval i kamery a fotoaparáty Panasonic. Nově bude během práce na svých výpravách a při filmování tvořit videa a fotografie nekompromisním Full-Frame Lumix S1 a legendární bezzrcadlovkou Lumix GH5S.

Filmař a cestovatel Petr Horký ambasadorem fotoaparátů Panasonic Lumix

Petr Horký je v České republice známý především díky svým cestovatelským reportážím. S fotoaparátem Lumix LX2 před lety dosáhl severního pólu, přešel Grónsko, prozkoumal ve Venezuele stolové hory či objevil vraky potopených lodí na Maledivách. Své expedice představuje divákům ve svých dechberoucích dokumentech, knihách či televizní talkshow Hausbot.

„První fotoaparát Panasonic jsem si koupil v březnu 2008, pár dnů před odletem na expedici na severní pól. Fakt, byl to skoro skok do tmy – můj stávající foťák byl moc velký a musel jsem se rychle rozhodnout. Manuál jsem si četl až na Špicberkách! Potřeboval jsem něco malého s kvalitním záznamem a nakonec z toho vznikla výstava severopolárních fotek, která pak projela celou Českou republiku a byla i v Národním muzeu. Na cestách jsem okukoval zahraniční štáby s kamerami Panasonic, až jsem si v roce 2009 jednu takovou koupil a po celé Zemi jsme pak s ní natáčeli cyklus Bonbónky světa. V poslední době z mnoha důvodů rád točím na fotoaparáty, tak se nitky spojily a z partnerství s Panasonicem mám radost.“ uvádí Petr Horký.

Petr Horký se bude vedle své profesionální kariéry podílet i na komunikačních a marketingových aktivitách společnosti Panasonic.

„Jsme rádi, že se můžeme spojit právě s Petrem, který má s fotoaparáty a kamerami Panasonic už mnoho zkušeností. Svými dokumenty dokazuje, že naše přístroje podávají špičkové výkony a jsou velmi odolné. Na budoucí společnou práci se moc těšíme, poněvadž „Esko“ je fotoaparát, který patří přesně do rukou takových lidí, jako je Petr. Díky tomu, co má za sebou, je tím nejlepším a důvěryhodným velvyslancem pro naši značku. Navíc následná marketingová komunikace opřená o reálné příběhy a zkušenosti osobností, za něž mluví jasné činy, je pro nás spíše poctou a radostí než prací.“ říká Michal Novák, produktový manažer fotoaparátů Lumix společnosti Panasonic v České republice.

Výbava

Petr Horký v současné době pro video a fotografii využívá fotoaparáty:

  • Lumix GH5S pro špičkové video výkony, univerzálnost a vysokou odolnost i v extrémních podmínkách.
  • Lumix S1 pro natáčení a fotografování dech beroucích záběrů určených pro velká plátna a náročné produkce.
Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: