fbpx
Home Fotografové Hárající fenka. Dita Pepe v galerii Fotografic

Hárající fenka. Dita Pepe v galerii Fotografic

Hárající fenka. Dita Pepe v galerii Fotografic

Fotografka Dita Pepe vystavuje v pražské galerii Fotografic fotografie z rodinného archívu.

Dita Pepe k výstavě říká: “Ve své tvorbě reflektuji touhu po ideální rodině, kde by se všichni měli rádi a cítili se dobře. Fotografie je pro mne terapeutická metoda, kdy díky ní realizuji a prožívám situace, z kterých se o sobě a o druhých dovím něco podnětného a vytvářím tak nové perspektivy pohledu na můj život. V sérii Hárající fenka cítím intenzivní vazby k mamince, k dcerám Idě a Ele, k Baronovi, k Žoly, k Čuče, k Ňuně, ke křečkovi Bobečkovi i k morčátku Kulíkovi. Mám dojem, že některé obrazy a pocity se permanentně vracejí. Je mi něco přes čtyřicet, moje dcery pomalu dospívají a já bojuji s krizí středního věku.”

Formálně je soubor tvořen fotografiemi z rodinného archívu, pořízených Ditiným otcem, snímky, které zachytil její muž a otec dvou dcer Petr Hrubeš, a jejími vlastními fotografiemi. Objekty jako hrouda chlupů Žoly a sbírka brýlí Idy dokreslují touhu uchovat některé momenty natrvalo.

Dita Pepe (1973) vystudovala fotografii na ITF FPF Slezské univerzity, kde je v současnosti jednou z vyučujících. Od roku 1999 pracuje na projektu “Autoportréty”, počínaje autoportréty se ženami, později s muži a rodinami. V současnosti pracuje s Bárou Baronovou na mezinárodním projektu o ženách. Vedle Německa, Itálie, Francie, Portugalska a Japonska vystavovala také v bruselském Bozaru, kde v roce 2015 participovala na projektu Evropský fotografický portrét. www.ditapepe.cz

Výstavu Hárající fenka můžete v pražské galerii Fotografic navštívit až do 22. října 2017.

Titulní foto: Zařezané kalhotky s Baronem/ 1980

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: