fbpx
Home Fotografové Blatenský fotofestival již tento víkend

Blatenský fotofestival již tento víkend

Blatenský fotofestival již tento víkend

Dvanáctý ročník Blatenského fotofestivalu se bude konat tradičně třetí zářijový víkend v září v Blatné.

O víkendu 16. a 17. září se v Blatné ukáže celá řada fotografů, ale především inspirativním setkáním. Tématem letošním ročníku je „IDentita“, kterou po svém pojalo více než 60 autorů.

Na festivalu se setkávají renomovaní fotografové, profesoři a studenti vysokých škol, odborná veřejnost i laické publikum. Dramaturgyně festivalu Kamila Berndorffová říká, že „lidé se k nám rádi vracejí, mezi pravidelné hosty patří fotografové zvučných jmen jako Vladimír Birgus, Miro Švolík nebo Jiří Hanke. Návštěvníkům se líbí prostředí, dramaturgie, výborná organizace, osobitý doprovodný program, kompaktnost, ale hlavně milá, rodinná atmosféra.“

Blatenský fotofestival si rovněž letos drží stejný formát, což obnáší konfrontaci přístupů zavedených autorů s aktuální tvorbou. Vedle hlavních autorů, kteří vystavují ucelenější a rozsáhlejší soubory, se na tzv. otevřené scéně představí i studenti či fotografové méně známí.

Centrum Blatné, především rozlehlý sál domu U bílého lva, se na dva festivalové dny otevře širokému spektru pohledů na téma identity.

Městské muzeum vystavuje díla šesti vynikajících umělců, každý svým osobitým způsobem ztvárňuje téma identity: Milenu Dopitovou, Miroslava Němečka, Jolanu Havelkovou, Lenku Bláhovou, Jakuba Jurdiče, Marka Matuštíka a dnes již legendární dvojici Alenu Vykulilovou s Františkem Dostálem. V historických prostorách šatlavy představí své práce skupina fotografů prezentující se pod názvem SkupinaNeskupina.

Blatenský fotofestival výstava 2017 / F22.cz

Ve Starém paláci blatenského zámku uvidíte originální velkoplošné fotografie proslulého fotografa Pavla Máry, který patří k výrazným představitelům evropské fotografie. V zámeckém „konibaru“ vystavují práce absolventů Akademie současné fotografie Pavla Mately, mající blízko ke konceptuálnímu umění.

Úsměvné i méně úsměvné chvíle reálného socialismu si připomeneme souborem „Jak se žilo…“, zapůjčeným ze sbírek Svazu českých fotografů. Zážitek z výstavy umocňují krásné prostory kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Součástí doprovodného programu fotofestivalu budou také přednášky význačných fotografů Tomáše Pospěcha, Jiřího Hankeho a psycholožky Evy Šimotové.

Celým víkendem bude doprovázet Jan Flaška, jeden ze zakladatelů projektu Fotojatka. S ozvěnami Fotojatek se návštěvníci setkají během sobotního večera v kinosále Sokolovny, kdy se budou promítat fotosérie významných fotografů s hudebním podkresem.

Návštěvníci se mohou těšit nejen na vizuální prožitek ze samotných fotografií, ale také na osobní setkání s fotografy, otevřené debaty, přednášky, domácí fotografický ateliér, hudební doprovod a koncert svérázné Francouzky Aude Martin či projekci filmu „Koudelka fotografuje svatou zemi“.

www.fotofestival.cz

 

 

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: