fbpx
Stylista Filip Vaněk vs. profi fotograf Benedikt Renč – bitva fotografů mobilem

„Je fajn se nad záběrem zamyslet, vědět proč ho fotit. Ale ani tak není vyhráno a dobrou fotku v kapse nemáte. Potřebujete k tomu dokonalou “čočku”! U Huawei se naštěstí snoubí super čočka s rychlostí a s rychlou možnou úpravou. Takže ty šance jsou 99% – pak už stačí jen takzvaně cvaknout a jsme na 100 %,” říká profesionální fotograf magazínu Esquire Benedikt Renč.

A jak se fotilo s P40 Pro Filipovi Vaňkovi? „Bylo to pro mě těžké. Něco jiného je fotit si soukromé věci, střípky ze života kolem mě na Instagram, kde s nikým nesoutěžím, a potom fotit na stejných místech za prvé s kamarádem Benem, ale především s fotografem, se kterým pracuju jako stylista a jeho fotky miluju a obdivuji jeho práci a oko. On by taky asi nechtěl nikoho oblékat v boji se mnou,” popisuje se smíchem Filip Vaněk.

Se smartphonem velmi rádi fotí i další profesionální fotografové, třeba Michal Kostka, který se také zapojil do Huawei Next-Image 2020. „Fotografování mobilním telefonem dnes překonává všechna očekávání. Smartphone už dokáže nahradit kompaktní fotoaparát. V dnešních telefonech máme solidní sensory, světelné objektivy, propracovaný noční režim fungující na bázi umělé inteligence. Výsledkem jsou pak vysoce kvalitní snímky, které můžete tisknout a bez obav jej prezentovat i svým přátelům,” říká Michal Kostka.

Do soutěže se mohli zapojit nadšenci do mobilního focení s telefonem od Huawei a soutěžit v pěti kategoriích:

  • Široko daleko: Fotoaparátem chytrého telefonu vyfotit skryté krásy v různých perspektivách, ať už venku nebo uvnitř.
  • Magická noc: Zábavné okamžiky v noci nebo ve špatně osvětleném prostředí. Příležitost přenést kouzlo okamžiku a popustit uzdu své fantazii.
  • Chuť žít!: Obraz řekne více než tisíc slov – sdílení emocí a inspirace, kterou můžeme čerpat z každodenního života.
  • Tváře: Experiment s identitou a silou portrétní fotografie. Možnost zachytit tváře vašich nejbližších.
  • Vyprávěj příběh: Sérií fotografií vyjádřit emoce nebo vás vlastní příběh. Příběh musí obsahovat 3-9 obrázků.

Fotky z českého kola soutěže si můžete prohlédnout na https://consumer.huawei.com/cz/community/.

Fotky z mezinárodního kola jsou dostupné na stránce https://gallery.consumer.huawei.com/.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: