fbpx
Co dokáže vyfotit smartphone: Ukázka nejlepších světových fotek v soutěži chytrých telefonů Huawei NEXT-IMAGE Awards

Největší celosvětová fotografická soutěž pro fotografy, jenž fotí s pomocí smartphonu, Huawei NEXT-IMAGE Awards už čtyři roky spojuje lidi po celém světě. Každý rok mají účastníci možnost využít to nejlepší, co telefony Huawei nabízí a stejně tak svojí kreativitu pro zachycení nejhezčích momentů. Pokud jste zvažovali své přihlášení do soutěže, máme pro vás pár tipů. Přihlášky se uzavírají 30. listopadu 2021, tak neváhejte a zapojte se.

Soutěž má deset nových kategorií, které dovolují účastníkům více prozkoumat a pochopit funkce svého fotoaparátu. Soutěž se snaží povzbudit účastníky, aby prostřednictvím fotografování a natáčení videí, co nejlépe využili inovativní funkce, které Huawei telefony nabízí. V tomto článku se zaměříme na to, jak docílit úžasných fotografií, odeslaných během minulých čtyř let, a jak zvýšit svou šanci stát se letos jedním z vítězů Huawei NEXT-IMAGE Awards.

Naučte se naplno využívat svůj telefon

Ještě předtím, než začnete přemýšlet co, kdy a kde vyfotíte se svým telefonem Huawei, je důležité se seznámit s funkcemi, nastavením a možnostmi fotoaparátu. Jelikož se kamery chytrých telefonů neustále vyvíjí a zdokonalují, je možné, že vám některé funkce unikly. Například Huawei Mate 40 Pro má ultraširoký objektiv, který vytváří dokonale kvalitní snímky a zachycuje každý moment z té nejlepší perspektivy. Zadní fotoaparát obsahuje tři kamery, podporované ToF senzorem, který automaticky vylepšuje ostření a byl vytvořen pro lepší detekci hloubky. Fotoaparát dodala společnost Leica, což nasvědčuje tomu, jak velký důraz kladou výrobci na kvalitu fotografií. Ekvivalentní objektiv s průměrem 18 mm zlepšuje kvalitu fotografií s úzkým úhlem záběrů, a s kombinací pokročilého nočního režimu budete moci kdykoli zachytit dokonalý okamžik. Poměr stran fotografií 3:2 lze nejčastěji najít u profesionálních ultra širokoúhlých fotoaparátů.

Podělte se o poutavý a autentický příběh

Co můžete udělat pro to, aby zrovna vaše fotka vynikla, když právě v této chvíli nespočet lidí pořizuje záznam na svůj telefon? Jedním ze způsobů je převyprávění, kde skrze svoji práci přiblížíte emoce i příběhy. Tato disciplína je obtížná zejména pro začátečníky, jelikož se často více soustředí na základní dovednosti, jako je osvětlení, kompozice a nastavení fotoaparátu místo toho, aby vyjádřili své emoce a příběhy. Ojedinělou fotku vytvoříte i díky využití kulturních symbolů, které váš příběh odvypráví věrohodněji a podpoří tak i emoce.

Příběhy, které se vypráví prostřednictvím fotografie, je důležité si důkladně naplánovat dopředu. U skvělého nápadu je dobré prvně rozvíjet téma, uskutečňovat průzkum a plánovat kompozici. Práce, která je vystavěna na silném příběhu, by na rozdíl od náhodných snímků měla být významově vrstvena stejně, jako by mělo barevné schéma dokonale dokreslovat emoce příběhu. Je důležité být autentický, i když díky internetu, na kterým visí miliony fotek, je to svízelná disciplína.

Buďte trpěliví a experimentujte

Pro vytvoření dobrého autentického snímku, který ukazuje skutečné emoce, je klíčová trpělivost. Příležitost pořídit jedinečný snímek se může naskytnout, když to nejméně čekáme. Není snadné zachytit dokonalé osvětlení a okamžiky, jakmile objevíte svůj střed zájmu, chce to notnou dávku trpělivosti, než se slunce postaví do vytoužené polohy.

Mezi fotografy je známý jev „zlatá hodina“. Jde o moment na začátku a konci každého dne, kdy je slunce na obloze nízko a scenérií prosvítá zlaté světlo. Při tomto úkazu je nejlepší fotit snímky krajin nebo architektury, zlatá hodina ale sluší i portrétům a selfie.

Huawei NEXT-IMAGE Awards vám umožní ve své práci experimentovat, díky deseti novým kategoriím, které umožňují výběr té správné formy. Pokud svůj příběh chcete odvyprávět jinak, nikdo vám bránit nebude. V letošním ročníku je v hlavní roli představivost. Vyjádřete se třeba s pomocí monochromatických snímku nebo natočte video do 15 minut, které poskytne unikátní filmový zážitek.

Vyberte správně smartphone

Kvalitní telefon vám může pomoci pořizovat lepší fotografie a videa. Huawei neustále pracuje na fotoaparátech u svých chytrých telefonů, a tak svým zákazníkům poskytuje jen ty nejlepší zkušenosti. Můžete mezi nimi najít širokou škálu produktů, se kterými budete moci vytvořit vítěznou fotografii. Vezmeme si P40 Pro jako příklad, který je vybaven teleobjektivem s efektivní ohniskovou vzdáleností (dle EXiF údajů) 135 mm a světelností f/3,4. S pomocí hybridního zoomu může fotit i s 10x a 20x zoomem, bez ztráty na kvalitě. Integrovaný čtyřkamerový modul Leica Ultra Vision vás spolehlivě podpoří ve dne v noci, při fotografování zblízka i na dálku.

Doufáme, že vám tyhle tipy přijdou vhod, jelikož Huawei NEXT-IMAGE Awards čeká na vaše přihlášky! Navštivte https://consumer.huawei.com/cz/community/next-image/ pro přihlášení vašich fotografií. Autoři tří nejlepších snímků z České a Slovenské republiky získají Huawei Matebook 14, nejlepší snímky z každé kategorie pak postoupí do globálního finále, kde je hlavní cenou 10 000 dolarů. Přihlásit se můžete i druhou cestou a to tak, že fotku, kterou jste vyfotili s Huawei telefonem, nasdílíte na svém Instagramu a použijete hashtag #HuaweiNextImage a označíte @HuaweiMobileCZ/SK.

Přihlášky se uzavírají 30. listopadu 2021.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: