fbpx
Společnost Sony uvedla na trh nejpokročilejší  APS-C fotoaparát a6700 a všestranný kompaktní mikrofon typu shotgun ECM-M1

Vůbec poprvé nabídne kompaktní tělo se snímačem APS-C vysoce přesné rozpoznávání objektů pomocí umělé inteligence a nejmodernější výkon pro pořizování snímků a videí

Společnost Sony představila svou nejnovější bezzrcadlovku se snímačem APS-C, model a6700. Tato novinka představuje dokonalé skloubení špičkových schopností pro snímání fotografií i nahrávání videí z nejnovějších fullframových modelů Alpha™ a Cinema Line s kompaktním a lehkým designem řady α6000. Toto spojení dalo vzniknout dosud nejpokročilejší bezzrcadlovce typu APS-C od společnosti Sony.

Díky kombinaci obrazového snímače APS-C Exmor R® CMOS se zadním osvitem a rozlišením 26,0 efektivních megapixelů s rychlostí a výkonem pokročilého procesoru BIONZ XR® společnosti Sony dosahuje fotoaparát a6700 výjimečného výkonu při zachování kompaktní a lehké konstrukce.

Fotoaparát podporuje záznam videa ve vysokém rozlišení 4K při frekvenci až 120 snímků za sekundu, velký dynamický rozsah 14+ kroků pro zachycení detailů v náročných nebo nedostatečně osvětlených podmínkách a je vybaven obrazovým profilem S-Cinetone™, který se používá u profesionálních modelů Sony Cinema Line pro vytříbený filmový obraz, který nevyžaduje barevné úpravy, a poskytuje úžasné zobrazení odstínů lidské pleti.

Společnost Sony představuje také mikrofon typu shotgun ECM-M1 určený tvůrcům videí a vlogerům, který dokáže snímat zvuk ve vysoké kvalitě s osmi režimy snímání zvuku včetně stereofonního.

„Uvedením modelu a6700 pokračuje společnost Sony ve svém předsevzetí zvyšovat schopnosti tvůrců na všech úrovních tím, že jim poskytne nejmodernější nástroje, které umožňují jejich kreativitu neúnavně posouvat vpřed. Naše vize není statická; společnost Sony bude i nadále rozšiřovat svou řadu fotoaparátů APS-C, aby uspokojila potřeby a podpořila aktivity v oblasti obrazové produkce nejrůznějších tvůrců,“ uvedl Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu divize Imaging Solutions ze Sony Europe.

Vysoce přesné rozpoznávání objektů pomocí umělé inteligence

Nejnovější obrazový snímač Exmor R CMOS velikosti APS-C se zadním osvitem se může pochlubit přibližně 26,0 efektivními megapixely ve spojení s pokročilým procesorem BIONZ XR pro výjimečný obrazový výkon. Standardní citlivost ISO nabídne rozsah od 100 do 32 000 pro fotografie i videa, což umožňuje snímání s vysokou citlivostí a nízkou hladinou šumu. Vylepšená reprodukce barev zajišťuje, že objekty, jako jsou lidé a rostliny, mají přirozené odstíny, zatímco funkce Creative Look umožňují jedinečné vizuální vyjádření.

Novinka přebírá AI procesor z modelu α7R V, který umožňuje vysoce přesné automatické ostření s rozpoznáváním v reálném čase (Real-Time Recognition AF). Kromě toho, že novinka rozpoznává lidi a zvířata, jak je u modelů řady α6000 zvykem, dokáže nově přesně rozpoznat více objektů, jako jsou ptáci, hmyz, auta/vlaky a letadla, což umožňuje široké spektrum různých tvůrčích projevů. Ve spojení s dnes nově uvedeným objektivem FE 70-200mm F4 Macro G OSS nabízí ohniskové vzdálenosti 105 až 300 mm v ekvivalentu 35mm plnoformátového snímku, čímž využívá sílu teleobjektivu se zoomem pro vysoce kvalitní snímání. Navíc je kompatibilní se širokou škálou objektivů s bajonetem E-mount.

Vynikající výkon při nahrávání videa ve 4K120p

Model a6700 využívá data odpovídající rozlišení 6K a zajišťuje tak vynikající nahrávky videí v rozlišení 4K, včetně podpory záznamu s vysokou frekvencí snímků 4K 120 snímků za sekundu. Je vybaven technologií S-Log3, která nabízí rozsah 14+ kroků a zajišťuje mimořádnou gradaci. Model a6700 využívá také technologii S-Cinetone, která zajišťuje působivé vykreslení tónů pleti a zvýraznění objektů. Tyto technologie byly zdokonalené v rámci vývoje řady Cinema Line. Funkce AI-driven Auto-Framing zase plynule sleduje objekty a eliminuje potřebu manuálního pohybu s kamerou. Na těle je umístěna patice Multi-Interface (MI) kompatibilní s digitálními zvukovými rozhraními. Ve spojení s novým mikrofonem typu shotgun ECM-M1 umožňuje přímý digitální přenos zvuku a zachycení vysoce kvalitního a nedegradovaného zvuku.

Mobilita, ovladatelnost a konektivita jedinečná pro kompaktní a lehké zařízení

Díky kompaktním rozměrům (cca 12 cm × 7 cm × 8 cm a hmotnosti cca 493 g), je a6700 velmi dobře přenosný. Má uživatelsky přívětivý, dotykový LCD displej s variabilním úhlem náklonu a moderní dotykové menu pro snadné ovládání. Nechybí ani přizpůsobitelný přední volič a přepínací volič pro snímky, videa a režimy S&Q. Je vybaven optickým pětiosým systémem stabilizace obrazu v těle s možností korekce o 5,0 kroků rychlosti závěrky pro fotografování a režim Active Mode zajišťující stabilní záznam.

Pokud jde o konektivitu, fotoaparát nyní podporuje aplikaci Creators‘ App pro bezproblémové nahrávání videí a snímků do cloudových služeb. Společnost Sony také plánuje uvést na trh v červenci 2023 novou verzi „Camera Remote SDK“, která umožní vzdálené ovládání a úpravy nastavení.

S ohledem na životní prostředí a přístupnost

Za posledních 10 let nahradila společnost Sony přibližně 379 tun primárního plastu recyklovaným plastem, který využívá pro výrobu digitálních fotoaparátů a digitálních videokamer. Pro výrobu těla fotoaparátu se aktivně používají recyklované materiály, včetně SORPLASTMx. Tím se snižuje dopad na životní prostředí, aniž by byla omezena funkčnost. Kromě toho je model vybaven funkcí Screen Reader, která nahlas čte menu a obrazovky přehrávání videa a pomáhá tak při obsluze, čímž podporuje tvůrčí činnost nejrůznějších tvůrců.

Mikrofon typu shotgun ECM-M1

ECM-M1 je první mikrofon typu shotgun na světě s osmi volitelnými režimy záznamu zvuku. Díky 4 mikrofonním vložkám a jedinečné technologii směrování zvuku a pokročilému digitálnímu zpracování nabízí rozmanité režimy včetně stereofonního. Jeho ultrasměrový režim zachycuje zvuk cíleně zepředu (v šířce 30 stupňů) a zároveň účinně potlačuje ostatní zvuky, přičemž se dynamicky přizpůsobuje okolnímu zvuku. Tento režim je ideální pro rozhovory a pořizování selfie záběrů, kdy je snímaná osoba vždy před mikrofonem.

Nově přidaný volič režimů s aretací zajišťuje snadné a bezpečné přepínání režimů snímání zvuku. Model ECM-M1 je vybaven nástroji pro redukci šumu, jako je filtr pro snížení šumu na pozadí a filtr pro snížení šumu o nízkých frekvencích pro minimalizaci vibrací a nízkofrekvenčního šumu. Tyto filtry jsou implementovány prostřednictvím digitálního zpracování signálu, což maximalizuje kvalitu zvuku ve fázi záznamu a snižuje tak potřebu složitého následného zpracování. Podporuje také čtyřkanálové nahrávání (pouze kompatibilní kamery), které umožňuje bezpečné nahrávání ve všesměrovém režimu na kanálech 3 a 4, zatímco kanály 1 a 2 se zaměřují na vybraný směr. Kompaktní a lehký model ECM-M1 zvyšuje mobilitu a umožňuje tvůrcům zachytit vysoce kvalitní zvuk v různých situacích. Mikrofon jednoduše připevněte do patice Multi Interface Shoe na kompatibilním fotoaparátu a získejte přímé připojení napájení a zvuku bez potřeby dalších kabelů nebo baterií. Při připojení přes patici Multi Interface Shoe kompatibilního fotoaparátu, který je vybaven vestavěným digitálním zvukovým rozhraním, je zvukový signál přenášen přímo do fotoaparátu v digitální podobě, takže nemůže dojít k jeho degradaci. Jednoduchý přepínač rovněž zajišťuje kompatibilitu s celou řadou fotoaparátů využívajících analogové rozhraní.

Společnost Sony uvedla na trh nejpokročilejší  APS-C fotoaparát a6700 a všestranný kompaktní mikrofon typu shotgun ECM-M1

Ceny a dostupnost

Nový model a6700 je v prodeji od poloviny července za doporučenou cenu 41 899 CZK.

Nový model ECM-M1 je v prodeji od poloviny srpna za doporučenou cenu 9 890 CZK.

 

Další informace o Sony a6700 naleznete na: https://bit.ly/Sony_a6700

Více o Sony ECM-M1 naleznete na: https://bit.ly/Sony_ECM-M1

 

O dalších fotoaparátech značky Sony se můžete dočíst zde.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: