fbpx
Soutěž Sony World Photography Awards 2020 zná svou porotu

Mezinárodní soutěž je určena pro fotografy všech úrovní z celého světa a je významnou příležitostí, jak se zviditelnit, získat uznání i ocenění. V porotě ročníku 2020 zasedne sestava odborníků zastupující muzea, galerie, umělecké veletrhy a média. Přihlášení do soutěže je zcela bezplatné.

Soutěž profesionálů, v níž se posuzují ucelené soubory děl, je určena umělcům, kteří pracují v nejrůznějších odvětvích fotografie a je rozdělena na 10 kategorií. Hodnotit ji budou: Claudi Carreras Guillén, nezávislý kurátor, editor a manažer v oblasti kultury; Touria El Glaoui, zakládající ředitelka veletrhu současného umění 1-54 Contemporary African Art Fair; Katie Hollander, ředitelka galerie Annenberg Space for Photography; Gwen Lee, ředitelka singapurského festivalu fotografie Singapore International Photography Festival a Brent Lewis, redaktor fotografie v The New York Times / spoluzakladatel Diversify Photo.

Soutěž Sony World Photography Awards 2020 zná svou porotu

Porotě profesionální soutěže bude předsedat již potřetí v řadě obrazový redaktor, kurátor a konzultant Mike Trow, který přináší rozsáhlé znalosti historie a vývoje této soutěže. Trow bude také kurátorem výstavy Sony World Photography Awards 2020.

Otevřené soutěži i soutěži pro mladé fotografy bude předsedat Gisela Kayser, generální ředitelka a umělecká ředitelka berlínské galerie Freundeskreis Willy-Brandt-Haus e.V. Tim Clark, kurátor, spisovatel a šéfredaktor 1000 Words doplňuje porotu soutěžního ročníku 2020 jako předseda studentské soutěže.

Pokud se chcete zúčastnit i vy, přihlášky můžete bezplatně podat na www.worldphoto.org s následujícími termíny uzávěrek:
● Soutěž pro mladé fotografy: Poslední den každého měsíce do prosince 2019
● Studentská soutěž: 29. listopad 2019
● Otevřená soutěž / národní soutěže: 7. ledna 2020
● Profesionální soutěž: 14. ledna 2020

Porotci se sejdou v lednu 2020 v Londýně, kde budou o dílech debatovat. První seznamy jmen fotografů, kteří se dostanou do užšího výběru, budou uveřejněny 4. února 2020. Všechny práce jsou posuzovány anonymně. Do soutěžního ročníku 2019 bylo přihlášeno 327 000 prací ze 195 zemí a regionů.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: