fbpx
Sony ALPHA 7 IV: představení a první dojmy (video)

Novinka od Sony je tu a my jsme u jejího představení nesměli chybět. Co můžete očekávat od základní full-frame bezzrcadlovky čtvrté generace oblíbeného modelu A7? To a více vám v našem videu poví Michal Houdek a Luděk Bouška.

Sony A7 IV neboli Sony ALPHA 7 IV je základní bezzrcadlovka. Luděk se zaměřil na fotografické vlastnosti této novinky. Vyzdvihl její nový 33 MP full-frame obrazový snímač se zadním osvitem, který by měl zaručovat lepší kvalitu fotografií oproti předchozím modelům. Dále oceňuje, že A7 IV vyfotí 10 fotek za vteřinu, disponuje 2 sloty na kartu a má plně výklopný dotykový displej. Pochvalu dostal i hledáček a ostření, zejména funkce Focus Map (Mapa zaostřování). Z předchozích modelů si A7 IV odnesla zvětšený grip, díky kterému se fotoaparát pohodlně drží a ovládá.

Vyčíst by se této novince dala ne moc tichá závěrka. Fotit se sice potichu dá, ale s dosti značným rolling shutterem. Dalším minusem je klasické Sony menu, které bylo sice inovováno, ale stále vyžaduje notnou dávku trpělivosti a času na nastudování, kde najít jakou funkci.

Více informací najdete na: https://bit.ly/sonyA7IV

Náš článek o fotoaparátu Sony A7 IV si můžete přečíst na: https://www.f22.cz/fotoaparat-sony-alpha-7-iv-predstaveni-nove-full-frame-bezzrcadlovky-s-vylepsenym-ovladanim-pri-fotografovani-a-nahrani-videa/

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: