fbpx
Fotoaparát Sony ALPHA 7 IV: představení nové full-frame bezzrcadlovky s vylepšeným ovládáním při fotografování a nahrání videa

Model ALPHA 7 IV posouvá pojem „základní“ u full-frame fotoaparátů na novou úroveň díky výjimečné kvalitě obrazu. Je vybaven mnoha nejvyspělejšími zobrazovacími technologiemi od společnosti Sony, včetně nejnovějšího procesoru BIONZ XR™ a pokročilých funkcí ostření (AF), které vycházejí z vlajkového modelu Alpha 1, v kombinaci se zjednodušeným ovládáním a zvýšenou spolehlivostí pro fotografie a filmy. To z něj dělá dokonale všestranný fotoaparát pro nadšence i profesionály, kteří fotografují v nejrůznějších situacích. Model ALPHA 7 IV se také může pochlubit rozlišením 33 MP, bohatým zaměřím na natáčení videa a různými funkcemi podporujícími rostoucí poptávku po vzdálené komunikaci. Tím přináší nové pojetí toho, co všechno může „základní“ fotoaparát dokázat.

Fotoaparát Sony ALPHA 7 IV: představení nové full-frame bezzrcadlovky s vylepšeným ovládáním při fotografování a nahrání videa

Inovace nikdy nekončí

ALPHA 7 IV je špičkový hybridní fotoaparát s vynikající kvalitou fotografií a vyspělou technologií videa s pokročilým ostřením, vylepšenou ovladatelností a funkcemi pro pracovní procesy. Při vývoji tohoto modelu byl také brán ohled na životní prostředí, proto se při výrobě těla využívá originální recyklovaný plast SORPLAS™ vyvinutý společností Sony. Také na obal byly využity recyklovatelné materiály a méně plastu.

Výjimečná kvalita obrazu

Díky nově vyvinutému 33 MP full-frame obrazovému snímači Exmor R™ CMOS se zadním osvitem dosahuje novinka vynikající kvality obrazu a širokého rozsahu citlivosti ISO s možností rozšíření na ISO 50-204800. Vysoké rozlišení umožňuje fotoaparátu vyjádřit plynulou gradaci, jemné detaily a textury objektu při současném snížení šumu. Dynamický rozsah 15 kroků umožňuje široké možnosti vyjádření, zatímco nastavení Creative Look pomáhá bez námahy vytvářet originální vzhled fotografií i videa.

Nová úroveň výkonu ostření

Nejnovější procesor BIONZ XR™ používaný ve vlajkové lodi Alpha 1 poskytuje vysokorychlostní ostření, nepřerušované sériové snímání rychlostí 10 snímků za sekundu se sledováním AF/AE a velkou vyrovnávací paměť pro plynulé fotografování. ALPHA 7 IV sleduje objekty pomocí funkce Real-Time Tracking a 759 body AF s fázovou detekcí AF s vysokou hustotou ohniskové roviny s fázovou detekcí, který pokrývá přibližně 94 % plochy snímače. Kromě toho nyní poprvé dokáže funkce Real-time Eye AF sledovat kromě člověka také oči ptáků a zvířat, a to jak u statických snímků, tak u natáčení videa. Přesnost detekce lidské tváře a očí je také přibližně o 30 % lepší než u modelu Alpha 7 III.

Fotoaparát Sony ALPHA 7 IV: představení nové full-frame bezzrcadlovky s vylepšeným ovládáním při fotografování a nahrání videa

Špičková filmová technologie

Model ALPHA 7 IV používá technologie převzaté ze skutečné filmové produkce včetně technologie S-Cinetone™, která byla převzata z vysoce uznávané série kamer Cinema Line společnosti Sony používaných širokou škálou filmařů a tvůrců obsahu, a poskytuje tak bohatý filmový výraz. Vysoce kvalitního filmového záznamu je dosaženo díky záznamu 4K 60p v režimu Super 35 mm a záznamu až 4K 30p s převzorkováním 7K v režimu full-frame. Nová kamera je také vybavena 10 bitovým vzorkováním barev s hloubkou 4:2:2, které umožňuje přirozenou gradaci, kodek XAVC S-I™ uvnitř snímku pro efektivnější pracovní postupy při úpravách a XAVC HS™ pro dvojnásobnou účinnost komprese.

Aby bylo možné vyjít vstříc rostoucí potřebě přesného výkonu ostření při natáčení videa, jsou při použití fotoaparátu ALPHA 7 IV s objektivem Sony E-mount k dispozici jedinečné funkce ostření, včetně AF Assist, který podporuje přechody zaostření při použití automatického ostření, a funkce Focus Map, která vizualizuje hloubku ostrosti. Vůbec poprvé je nový fotoaparát řady Alpha vybaven funkcí Breathing Compensation, která eliminuje focus breathing a udržuje stálý úhel záběru při změnách zaostření. Funkci lze zapnout nebo vypnout.

Pokročilá funkčnost jako skutečný hybridní model

Fotoaparát Sony ALPHA 7 IV: představení nové full-frame bezzrcadlovky s vylepšeným ovládáním při fotografování a nahrání videaALPHA 7 IV je hybridní fotoaparát pro fotografování a natáčení videa s vynikající ovladatelností a spolehlivostí, který uživateli umožňuje snadno přepínat z fotografování na natáčení videa a zpět podle potřeby. Novinkou v řadě fotoaparátů Alpha od společnosti Sony je dvojitý volič režimů, jehož spodní část slouží k volbě focení/natáčení/S&Q a horní část k volbě režimů Auto/P/A/S/M a MR (Memory Recall). To umožňuje uživatelům rychle vybírat a přepínat mezi jednotlivými nastaveními. Fotoaparát je také vybaven pětiosou optickou stabilizací obrazu, která přináší o 5,5 kroku vyšší rychlost závěrky, stejně jako vylepšeným gripem pro větší pohodlí a slotem pro média kompatibilní se standardem CFexpress typu A, jenž podporuje média s rychlejším zápisem a uvolňováním bufferu. OLED Hledáček Quad-VGA s přibližně 3,68 milionu bodů má navíc 1,6x vyšší rozlišení než hledáček modelu Alpha 7 III, takže si uživatelé mohou vychutnat vylepšenou kvalitu obrazu s živým náhledem, která minimalizuje zkreslené barvy a zvyšuje rozlišení.

Tvůrci videí mohou nahrávat videa ve 4K 60p 10 bit 4:2:2 nepřetržitě více než hodinu díky konstrukci odvádějící teplo. Režim optické stabilizace Active Mode napomáhá optimálnímu výkonu při nahrávání. Tvůrci mohou rovněž těžit z dotykového zadního LCD panelu typu 3.0 s přibližně 1.03 miliony bodů, který se vyklápí do strany s možností vyklopení do různých úhlů, z tlačítka REC umístěného na horní straně fotoaparátu či vysokokapacitní baterie typu Z.

Tělo fotoaparátu ALPHA 7 IV je vyrobeno z hořčíkové slitiny, aby bylo robustní s minimální hmotností. Přepracovaná konstrukce a tlačítko zámku objektivu navíc přispívají ke zvýšené odolnosti proti prachu a vlhkosti.

Kdy si bude ALPHA 7 IV k dostání?

Nový Sony fotoaparát bude v prodeji od poloviny prosince u řady autorizovaných prodejců společnosti Sony za doporučenou maloobchodní cenu 74 990 Kč.

Na naše video o Sony ALPHA 7 IV se můžete podívat na: https://www.youtube.com/watch?v=Ubx_cy3WTdg

Více informací naleznete na: https://bit.ly/sonyA7IV

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: