fbpx
Sony A7C II a A7C R: Jak fotí a pro koho jsou ideální?

Máme tu test a porovnání fotoaparátů z rodiny Sony A7C! Michal Houdek s Luďkem Bouškou si vzali do parády Sony A7C II a Sony A7C R a vyfotili s nimi, co se dá. Dle fotografií ve videu pak můžete posoudit sami, jak si fotoaparáty vedly ve focení krajinek, zvířat, lidí, aut či třeba motorek. Dozvíte se také, v čem se tyto fotoaparáty liší, v čem jsou naopak stejné, jaké jsou jejich plusy a minusy, co kluci oceňují, a co by naopak vylepšili. Zároveň si můžete tipnout, který z nich si Michal pořídil.

Sony Alpha 7C II je bezzrcadlový fotoaparát s full frame snímačem a rozlišením 33 Mpx. Jedná se o kompaktní a lehký fotoaparát s designem ideálním na cesty. Oproti svému předchůdci, Sony Alpha 7C, má vylepšenou ergonomii, čip převzatý z fotoaparátu Sony A7C IV, vyladěnou stabilizaci a tzv. AI ostření, stejné jako u A7R V. Zachovány byly rozměry a výklopný displej.

Sony Alpha 7C R je zatím nejvýkonnější bezzrcadlovka z populární řady A7. Má plnoformátový CMOS senzor s úctyhodným rozlišením 61 Mpx a vysoce výkonný procesor BIONZ XR s ultra rychlým zpracováním dat. Vzhledem ke své podobnosti s fotoaparátem Sony A7R V by se dalo říci, že se jedná o jeho zmenšeninu. Stejný je čip, snímač, procesor, baterie i auto focus. V balení s A7C R dostanete i praktický grip.

Sony A7C II: https://bit.ly/SonyA7CII

Sony A7C R: https://bit.ly/SonyA7CR

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: