fbpx
Home objektivy Nikon Až 560 mm pro fotografování přírody a sportu – nový teleobjektiv od Nikonu

Až 560 mm pro fotografování přírody a sportu – nový teleobjektiv od Nikonu

Až 560 mm pro fotografování přírody a sportu – nový teleobjektiv od Nikonu

Společnost Nikon představuje objektiv AF-S NIKKOR 180–400 mm f/4E TC1,4 FL ED VR, první teleobjektiv řady NIKKOR s vestavěným telekonvertorem 1,4×. Tento objektiv se zoomem a vždy ostrým a stabilním obrazem nabízí v případě potřeby prodloužení ohniskové vzdálenosti až na 560 mm.

Na objektivu AF-S NIKKOR 180–400 mm f/4E TC1,4 je vhodně umístěná páčka, která aktivuje telekonvertor, takže si můžete rozšířit rozsah ohniskových vzdáleností 180–400 mm (f/4) až na 560 mm (f/5,6), aniž by museli změnit způsob držení fotoaparátu nebo vzdálit oko od hledáčku.

Optická konstrukce objektivu zaručuje, že při rozšíření dosahu nedojde ke snížení ostrosti obrazu. Redukce vibrací (VR) společnosti Nikon poskytuje účinek ekvivalentní 4 EV, a to i při aktivním telekonvertoru.

Režim redukce vibrací SPORT umožňuje sledovat rychle se pohybující objekty včetně pokročilého automatického zaostřování.

Mezi ergonomické výhody patří záměna obvyklých pozic zoomového a zaostřovacího kroužku v zájmu vyváženější manipulace a fluoritový optický člen, který pomáhá snížit hmotnost objektivu.

Dirk Jasper, produktový manažer u společnosti Nikon Europe, říká: „Teleobjektiv byl vytvořen jako odpověď na požadavky profesionálních fotografů sportu a přírody, kteří udělají vše pro to, aby získali požadovaný snímek. Pokroky v oblasti optických technologií nám nyní umožňují nabídnout větší všestrannost a delší dosah bez negativního vlivu na hmotnost a výkon. Již nebudete muset tak často měnit objektivy, což v terénu znamená méně zmeškaných příležitostí.“

objektiv-nikon-AFS_180_400E_TC_FL_angle1-w1200

objektiv-nikon-AFS_180_400E_TC_FL_modeswitch-w1200

objektiv-nikon-AFS_180_400E_TC_FL_teleconswitch-w1200

Klíčové vlastnosti objektivu AF-S NIKKOR 180–400 mm f/4E TC1,4 FL ED VR

  • Vestavěný telekonvertor 1,4×: prodloužení rozsahu ohniskových vzdáleností 180–400 mm (f/4) až na 560 mm (f/5,6).
  • Ostrý obraz při libovolné ohniskové vzdálenosti: získejte výhodu obrazu, ostrého až do krajů obrazového pole v celém rozsahu zoomu, a to i při fotografování s plně otevřenou clonou.
  • Stabilní snímky za všech okolností: redukce vibrací umožňuje používat časy závěrky až o 4 EV delší než by bylo jinak možné. Režim redukce vibrací SPORT umožňuje sledovat rychle se pohybující objekty.
  • Rychlé reakce bez zpoždění: pokročilé AF sledování drží krok s rychle se pohybujícími objekty. Elektromagnetická clona zaručuje přesnější expozice při použití vysokých snímacích frekvencí.
  • Provedení do terénu: každá pohyblivá součást tubusu objektivu je plně utěsněna proti klimatickým vlivům. Fluorová vrstva aktivně odpuzuje vodu, prach a nečistoty, aniž by snižovala kvalitu obrazu.

Cena a dostupnost

Cena produktu je 289 990 Kč nebo 11 269 €. Zahájení prodeje je plánováno na březen 2018.

[zdroj tisková zpráva Nikon]

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: