fbpx
Home Úpravy na PC Nové odolné disky ADATA

Nové odolné disky ADATA

Nové odolné disky ADATA

Adata představila dva nové odolné externí pevné disky HD710M Pro a HD710A Pro, které se vyznačují odolným gumovým designem pro ochranu vašich dat před vniknutím vody nebo například prachu s odolností IP68. 

Varianta M (Military) má maskáčové zbarvení, zatímco varianta A (Apple) je předem zformátována pro Mac OS.

V České republice budou disky dostupné během února 2018 za doporučenou koncovou cenu 1699 Kč s DPH. 

HD710M Pro

Nové odolné disky ADATA

 

Přichází se stejným maskovacím designem jako HD710M, čímž podtrhuje své špičkové bojové schopnosti HD710M Pro stejně jako HD710A Pro nabízí důkladnou ochranu proti prachu a vodě, která dokonce překračuje požadavky normy IP68. To v praxi znamená, že disky jsou neproniknutelné pro drobné prachové částice nebo vlhkost. Vydrží bez problémů dva metry pod vodou po dobu 60 minut, aniž by je to nějak poškodilo. Třívrstvá konstrukce zajišťuje pevným diskům příkladnou odolnost proti otřesům a nárazům. Disky prošly důkladnými testy, při nichž se zkoušely pády na 26 různých bodů dopadu. Oba disky přežijí pád z výšky 1,5 m.

HD710A Pro

Nové odolné disky ADATA

Kromě designu v šedo-bílém provedení, který značka Apple používala několik let zpět, je tento disk zformátován souborovým systémem HFS+. Pro použití s Windows je jej třeba znova zformátovat, ale jeho použití s jinými OS, než MacOS jinak nic nebrání. 

Senzory vibrací a pořádná ochrana proti vodě

HD710M Pro i HD710A Pro jsou vybaveny senzory otřesů, které umí detekovat vibrace. Když jsou vibrace příliš silné a pevný disk zrovna pracuje, rozsvítí se varovná červená LED dioda. Disk v tom případě automaticky aktivuje svůj ochranný systém, aby zabránil poškození. Kromě toho může být HD710M Pro doplněn o přídavný voděodolný obal, takže jeho majitelé mohou klidně spát s vědomím, že jejich data jsou pod tou nejlepší ochrannou. Oba disky nabízejí kapacitu až 2 TB a mají vysokorychlostní rozhraní USB 3.1.

 

 

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: