fbpx
Jaký je SSD disk ADATA SC685? Recenze po roce užívání

Luděk Bouška z FotoŠkoda, kterého můžete znát z  našich videí, měl možnost vyzkoušet a pořádně otestovat SSD disk ADATA SC685. O tom, co na něj po roce užívání říká, se dozvíte níže.

Jaký je SSD disk ADATA SC685? Recenze po roce užívání

SSD disk jsem jako fotograf chtěl vyzkoušet už nějakou dobu. Přece jen jsem neustále na cestách a chtěl jsem, aby moje fotografie byly alespoň trochu v bezpečí. Zatímco běžné disky nejsou pro převážení dat úplně bezpečné kvůli jejich náchylnosti na poškození otřesy nebo nárazem. To se však SSD disků vůbec netýká. SSD disk je vlastně trochu větší paměťová karta, které nějaký pád na zem vůbec neublíží.

ADATA SC685 patří už zhruba rok do mé fotografické výbavy a mohu s klidem v duši říci, že jsem s ním velice spokojen. Je příjemně malý a se svými rozměry 85 x 55 x 9,5mm se vejde třeba i do peněženky. Jeho hmotnost 35 g je naprosto zanedbatelná. Kapacita 1 TB je pro mé potřeby naprosto dostatečná a rychlost přenosu dat je doslova blesková. Výrobce uvádí, že zvládne zapisovat rychlostí 460 MB/s a číst rychlostí 530 MB/s. Přesouvání dat z notebooku na SSD tedy skutečně nezabere skoro žádný čas. Moc se mi líbí, že pomocí USB-C kabelu, který byl v balení, mohu SSD připojit nejen k notebooku, ale také k tabletu a nebo mobilnímu telefonu, což s oblibou používám.

Závěrem tedy mohu říci, že se jedná o velice výkonný a kompaktní SSD disk. Je vhodný pro všechny, kteří hledají prostorné úložiště, na které mohou pohodlně nahrávat jakákoliv data bez obav, že by o ně přišli. Já sám ho budu velmi rád i nadále používat.

Jaký je SSD disk ADATA SC685? Recenze po roce užívání

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: