fbpx
HUAWEI NEXT-IMAGE Awards 2021: Fotosoutěž chytrých telefonů je zpět a mnohem větší

Přes 70 fotografů může vyhrát Huawei P50 nebo 10 000 dolarů

Společnost Huawei zahajuje svou každoroční soutěž NEXT-IMAGE Awards 2021, kde hlavní slovo mají fotografie z chytrých telefonů. Uživatelé Huawei přihlásit své fotografie i videa do soutěže o 70 úžasných cen, včetně nového Huawei P50 a peněžní výhry až 10 000 dolarů. Uzávěrka přihlášek je 30. listopadu 2021. Letošní téma je „Spolu jsme lepší“ a soutěž probíhá v deseti kategoriích.

NEXT-IMAGE Awards společnosti Huawei

Jedná se o největší světovou fotografickou soutěž pro chytré telefony. Soutěž byla zahájena v roce 2017 a od té doby se do ní přihlásilo přes 2 miliony lidí. Již pátým rokem mohou amatérští fotografové a vizuální vypravěči po celém světě rozjasnit svět i díky snadnému vstupu do soutěže s více než 70 lákavými výhrami. NEXT-IMAGE Awards bude tento rok hodnotit tým odborníků přes fotografie z různých koutů a zemí z celého světa.

Výběr vítězů

Odbornou porotu bude tvořit kanadský fotograf extrémních sportů Reuben Krabbe, uznávaná umělecká kritička z Velké Británie Karen Smith, a francouzský rozhlasový a televizní producent Olivier Chiabodo. Zakladatele šanghajského centra fotografie a držitele Pulitzerovy ceny Liu Heung Shinga doplní minulý vítěz jedné z hlavních cen Next-Image Awards 2020, Lin Haiyin. V porotě se objeví i profesor Školy žurnalistiky a komunikace BNU Yu Guoming a Li Changzhu z oddělení pro spotřebitelskou marketingovou strategii v rámci divize produktového portfolia Huawei.

10 kategorií oslav krásy a vizuálního vyprávění

Na rozdíl od jiných soutěží, kde hledají pouze jednoho vítěze, Huawei povzbuzuje účastníky k prozkoumání různých perspektiv, formátů a světelných podmínek. Ceny NEXT-IMAGE Awards 2021 si zakládají na rozmanitosti a kráse života v 10 odlišných kategoriích, které jsou dokonale sladěné. Společnost Huawei vybízí uživatele, aby co nejvíce využívali inovativní funkce svých zařízení a zároveň prostřednictvím fotografií a videí vyprávěli originální a poutavé příběhy.

 • Portrét

Portrétní fotografie vypráví bohaté a podmanivé lidské příběhy lépe, než by kdy mohla slova. Je jedno zda jste vyfotili sami sebe, své milované nebo náhodné osoby.

 • Monochrome

Monochromatické obrázky odstraňují rušivé barvy a pomáhají divákovi soustředit se na objekty, textury, tvary, vzory a kompozici. Pomocí černobílé fotografie můžete odrážet atmosféru nebo se zaměřit na originalitu záběru.

 • Barva

Chytré telefony Huawei jsou proslulé svou schopností vytvářet živé fotografie plné vitality. Ukažte své skutečné barvy.

 • Snímek

Fotografie vám umožní žít v přítomném okamžikem a povzbudí vás k zachycení rozhodujících okamžiků a scén. Vytvořte snímek, který vypráví silný příběh, nebo si navždy zvěčněte důležitou vzpomínku.

 • Noc

Díky síle AI zachycují smartphony Huawei neuvěřitelné noční scény bez potřeby blesku. Buďte kreativní pod rouškou tmy a udělejte zapamatovatelný noční snímek.

 • Telefotka

Pro mnoho uživatelů smartphonů jsou přiblížené fotografie obvykle rozmazané nebo nekvalitní. To se u Huawei stát nemůže. Pomocí teleobjektivu se můžete seznámit s důležitými detaily a pochlubit se čistotou svých přiblížených snímků.

 • Super široký úhel

Širokoúhlé objektivy umožňují fotografům dostat se co nejblíže objektu, aniž by byly opomíjený zásadní prvky v pozadí. Využijte své dovednosti v oblasti fotografie tak, aby diváci měli pocit, že se na scénu dívají vlastníma očima a ne na fotografii.

 • Super Macro

Ve fotografii, stejně jako v životě, jsou důležité malé detaily. Prozkoumejte různá témata a techniky makrofotografie a předveďte schopnost svého fotoaparátu zachytit drobné detaily zblízka.

 • Tvůrce příběhů

Natáčejte a vytvořte tak 15minutový nebo kratší pohyblivý film, abyste vyjádřili svou kreativitu a podělili se o svůj příběh prostřednictvím pohyblivých obrázků. Vezměte si režisérské křeslo a vytvořte filmové mistrovské dílo, které předvedete světu.

 • Vypravěč

Na rozdíl od ostatních kategorií, které umožňují nahrání pouze jedné fotografie, můžete v této kategorii použít portfolio fotografií (3–9 fotografií) k vyjádření emocí, vyprávění příběhu, zaznamenávání změn nebo objevování trendů.

Pocta každému krásnému okamžiku

Ceny Huawei NEXT-IMAGE Awards 2021 vybízejí nadšence mobilních fotografií ke svobodné tvorbě. Účastníci, kteří zachycují uměleckou inspiraci a sdílejí krásu života, mají tak mnoho šancí vyhrát neuvěřitelné odměny.

 • Hlavní cena: Fotograf roku (3 vítězové)

o   10,000 $ NEXT-IMAGE Creation Fund

o   Elektronické osvědčení o udělení ceny

 • Vítězové jednotlivých kategorií (27 vítězů)

o   $1,000 NEXT-IMAGE Creation Fund

o   Elektronické osvědčení o udělení ceny

 • Finalisté (30 vítězů)

o   HUAWEI Watch 3

o   Elektronické osvědčení o udělení ceny

 • Cena zaměřená na studenty (10 vítězů)

o   HUAWEI P50

o   $1,000 NEXT-IMAGE Creation Fund

o   Elektronické osvědčení o udělení ceny

Jak se přihlásit

Navštivte https://consumer.huawei.com/cz/community/next-image/ pro přihlášení vašich fotografií. Autoři tří nejlepších snímků z České a Slovenské republiky získají Huawei Matebook 14, nejlepší snímky z každé kategorie pak postoupí do globálního finále, kde je hlavní cenou 10 000 dolarů.

Uzávěrka přihlášek je 30. listopadu 2021

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: