fbpx
FUJIFILM představuje nový objektiv FUJINON GF80mmF1.7 R WR

Nejsvětelnější objektiv se systémem automatického ostření určený pro digitální střední formát

FUJIFILM Corporation (Prezident: Kenji Sukeno) s potěšením oznamuje uvedení nového objektivu FUJINON GF80mmF1.7 R WR (dále jen GF80mmF1.7), světově první* vyměnitelný objektiv s automatickým ostřením a světelnosti F1.7 určený pro digitální střední formát. Tento objektiv bude dostupný v únoru 2021.

GF80mmF1.7 R WR má standardní ohniskovou vzdálenosti 80mm (63mm po přepočtu na kinofilmový formát). Jedná se o pevný objektiv s automatickým ostřením a vysokou světelností F1.7, což z něj dělá nejsvětelnější objektiv určený pro bajonet FUJIFILM G.

Portrétní fotografové, kteří používají fotoaparáty systému GFX, si nyní mohou vybrat mezi FUJINON GF 110mmF2 R WR, pokud jim vyhovují snímky s užším úhlem záběru nebo GF80mmF1.7, když jim vyhovuje o něco širší záběr. Volba širšího záběru poskytne mnoha fotografům více kreativních možnosti. Silnou stránkou je bokeh produkovaný velmi širokou clonou objektivu GF80mmF1.7, která zajišťuje neuvěřitelnou estetickou kvalitu.

FUJIFILM představuje nový objektiv FUJINON GF80mmF1.7 R WR

Klíčové vlastnosti

Opticky navrženo pro neomezenou kreativitu

  • 7 R WR je vybaven devíti zaoblenými clonami, které lze zastavit tak, aby zajistily ostrost od okraje k okraji. Clony objektivu lze samozřejmě otevřít tak, aby výsledkem byly snímky, které mají nádherně jemný bokeh a ohromující separaci mezi objektem a pozadím. Tento objektiv, který obsahuje 12 členů v devíti skupinách, včetně jednoho asférického a dvou super ED členů, je optimálně vyvážený, aby korigoval sférickou aberaci a poskytoval kvalitní a esteticky velmi příjemný bokeh, který nelze s největší pravděpodobností reprodukovat jiným objektivem.
  • Použití technologie vysoce přesného formování skla znamená, že oba povrchy čočky asférického členu mohou být vyrobeny v toleranci 1/100 000 milimetru. To je pětkrát přesnější než při běžném tvarování a snižuje se tak účinek “cibulového kruhu”, který může pokazit výsledek bokeh efektu v části rozostřeného obrazu.

 

Světově první objektiv se světelností F1.7 a automatickým ostřením určený pro digitální střední formát

  • 7 je vybaven výkonným stejnosměrným motorem ostření (DC), který má dostatek točivého momentu pro pohon zaostřovací skupiny šesti prvků objektivu – včetně asférického členu. Ostření je zcela přesné a spolehlivé i při použití plně otevřené clony objektivu F1.7, při které je hloubka ostrosti velmi malá. Objektiv také podporuje funkci Face / Eye AF, která využívá pokročilý algoritmus zaostřování k přesnému zaostření na obličej nebo oko objektu, a to i když se obličej pohybuje v záběru.
  • 7 posouvá o půl EV citlivost ostření u GFX100s z -5EV na -5.5EV. Tento posun zajišťuje lepší ostření při nedostatku světla.

FUJIFILM představuje nový objektiv FUJINON GF80mmF1.7 R WR

Kompaktní a praktická velikost

  • Na délku měří 99,2 mm a váží pouhých 795 g. Velikost závitu filtru je 77 mm. GF80mmF1.7 má praktickou velikost a tím je vhodný jak pro použití v exteriéru, tak ve studiu.
  • Utěsnění proti vlhkosti a prachu (WR) je definováno na deseti místech na těle objektivu. K ochraně proti vlhkosti a prachu je nutné přidat možnost bezproblémového chodu v teplotách do -10°C. Přední člen objektivu je potažen fluorem, který odpuzuje nečistoty a poskytuje další vrstvu ochrany.
Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: