fbpx
Home fotoaparáty Zprávy 22. září 2017

Zprávy 22. září 2017

Zprávy 22. září 2017

Co se stalo v předchozích 14 dnech ve světě fototechniky? Na jaké výstavy můžete v nejbližší době zajít? Podívejte se na naše zprávy F22.cz.

Adobe pracuje na nové verzi programu Lightroom, která má přinést řadu vylepšení. Ve Photoshopu by se oblouky místo Bézierových křivek měly dělat jinak. Netflix koupil filmová práva na film Kodachrome o posledních dnech výroby tohoto legendárního kinofilmu. Software Aurora HDR na skládání HDR fotek bude ve verzi 2018 – můžete si jej předobjednat.

Na trhu je Sony RX10 ve verzi 4. Nová středoformátová digitální stěna od PhaseOne se jmenuje IQ3 100MP Trichromatic a přináší lepší barevné podání, bližší lidskému oku. H6D od Hasselbladu zlevňuje. Canon představil přenosný bezdrátový projektor m-i1. Nikon nejspíš připravuje full frame bezzrcadlovku, APS-C čip prý není pro profesionály. Výrobce hard disků představil mobilní SSD disk pro fotografy – jmenuje se G-Drive S-series.

Fotografka Dita Pepe vystavuje fotografie ze svého archivu. Výstava se jmenuje Hárající fenka a zajít na ni můžete do pražské galerie Fotografic. V Nikon Photo Gallery je výstava vítězných fotografií mezinárodní soutěže Nikon Photo Contest. Boysplaynice vystavují v Národním zemědělském muzeu. Práce Jaroslava Rösslera, nejslavnějšího žáka Františka Drtikola, můžete vidět v Artinbox galerii.

Soutěžní kolo naší čtrnáctidenní soutěže je tentokrát věnováno hrám. Soutěžní podmínky si přečtěte v samostatném článku. Svoji fotografii na téma „hry“ nahrávejte pod video se zprávami na naší facebookové stránce.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: