fbpx
Zoner Photo Studio X přichází s řadou novinek

Zoner Photo Studio X je český všestranný program pro správu a úpravu fotek, který v roce 2021 obdržel prestižní ocenění TIPA World Awards jako nejlepší software pro zpracování fotografií. Organizace EISA (The Expert Imaging and Sound Association) pak ZPS X ocenila jako nejlepší fotografický software roku.

Ve své poslední aktualizaci přišel tento software se spoustou novinek, od vylepšení stávajících až po vytvoření nových funkcí pro lepší a efektivnější úpravu fotek. Zde je souhrn novinek, které společnost uvedla ve své tiskové zprávě.

Zoner Photo Studio X přichází s řadou novinek

Rychlejší Vyvolat

Modul Vyvolat se dočkal největších změn od vzniku programu. Úprava fotek by tedy měla být výrazně rychlejší a uživatelé se prý nemusí obávat ani složitějších úprav, protože nejnovější verze ZPS X si s tím hravě poradí.

Zoner Photo Studio X přichází s řadou novinek

Kvalitnější úpravy a nové parametry

Podzimní aktualizace s sebou přinesla i rozšíření možností a nové parametry Expozice. Mezi ně patří i parametry Bílé a Černé, které pracují s nejsvětlejšími a nejtmavšími tóny na fotce. Novinkou je funkce Textura, která dokáže zvýraznit i ty nejjemnější detaily přidáním kontrastu.

Funkce Světla a Stíny se také dočkaly aktualizace a práce s nimi by měla přinést daleko lepší výsledky.

Kompletně přepracována byla i funkce Redukce šumu. Nyní je snadněji ovladatelná a zaručuje kvalitnější odšumění.Zoner Photo Studio X přichází s řadou novinek

Práce s videem

Opomenuta nebyla ani tvorba videa a video editor ZPS X je zase o něco propracovanější.

Při přesouvání klipů na časové ose uživatel nově ihned uvidí, jaký důsledek bude mít právě prováděná operace. Přeskládání většího počtu stop tak bude bezesporu snazší. Další novinkou je možnost změnit výšku obrazové stopy. Uživatel si nyní také může určit pravidla vkládání pro každou stopu zvlášť a čas mu ušetří hromadná změna parametrů u přechodových efektů.

V modulu Správce se v pravém panelu uživatel dozví základní údaje o videu a na první pohled ho tak odliší od fotografií. Na miniatuře je vidět i stopáž.

Video lze také jednoduše otočit jediným kliknutím a bez ztráty kvality.

Podpora AVIF

Zoner Photo Studio X nově podporuje formát AVIF, který vyniká především svou vysokou kvalitou, ale zároveň nižší datovou náročností (např. v porovnání s hojně rozšířeným formátem JPEG).

Videorevoluce na Zoneramě

Zonerama se stala první online galerií na světě, která podporuje přehrávání 4K videí ve formátu AV1.

V albech na Zoneramě si nově může uživatel změnit velikost zobrazených fotek, vybrat si z nových variant rozložení na řádky nebo zvolit odsazení. Fotografové také ušetří čas při zakládání nové galerie, protože nyní lze snadno zkopírovat nastavení z již existující galerie.

Zoner Photo Studio X si nyní může každý zdarma vyzkoušet po dobu jednoho měsíce. Neostrouhají však ani uživatelé, kterým zkušební lhůta už vypršela. Ti mají totiž možnost vyzkoušet novinky po dobu 15 dní.

 

Více informací o tomto softwaru včetně možnosti stažení najdete na: https://www.zoner.cz/download

 

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: