fbpx

S novým majitelem přichází nové jméno

Minulý rok se japonská společnost Olympus Corporation po 84 letech rozhodla prodat svoji divizi zobrazovací techniky soukromé investiční společnosti Japan Industrial Partners. Z této divize vznikla v lednu letošního roku společnost OM Digital Solutions, která i nadále mohla po určitou dobu používat značku Olympus na svých produktech. Tato doba se však pomalu, ale jistě chýlí ke konci, a značka a logo Olympus stále patří společnosti Olympus Corporation, která se nyní angažuje v medicínské oblasti.

Končí Olympus?

Společnost tedy dnes oznámila, že značku Olympus nahrazuje značka OM SYSTEM. Tato nová značka se v budoucnu objeví na fotoaparátech, objektivech, příslušenství, kompaktech, záznamnících i dalekohledech. Všechny nově vyvinuté a ohlášené produkty tak již ponesou novou značku OM SYSTEM, nikoliv Olympus.

Společnost však deklaruje, že vznik nové značky vůbec neznamená, že by foto technika Olympus ze dne na den skončila. Značky Olympus a OM SYSTEM prý budou vedle sebe po značnou dobu koexistovat, a to minimálně několik let, než dojde k postupnému nahrazení starších modelů modely novými, nesoucími již novou značku a logo.

Historie značky OM SYSTEM

Značka Olympus má nové jméno! Stává se z ní OM SYSTEMZnačka OM SYSTEM není úplnou novinkou. Již v roce 1972 navrhl designér Yoshihisa Maitani model OM-1. První, na tehdejší dobu velice revoluční, kompaktní, lehkou verzi zrcadlovky. Zároveň s tímto modelem se objevily i první objektivy a celý systém dostal název OM SYSTEM. A přesně tento název i logo, uctívajíc tradici pana Maitaniho, si propůjčila společnost OM Digital Solutions na pojmenování všech jejích spotřebních výrobků.

„Tak jako bylo cílem Maitaniho přinést na trh velmi malou a lehkou, přesto vysoce sofistikovanou, zrcadlovku, je i našim cílem přinášet našim zákazníkům malé a lehké fotoaparáty a objektivy plné vyspělých technologií a funkcí,“ uvádí společnost.

 

Olympus spotřební výrobky tedy nekončí a budou tady s námi ještě řádku let. Souběžně s nimi se ale budeme setkávat se stále více a více výrobky téže modelové řady, pouze s novým označením OM SYSTEM.

Online prezentace nové značky je k dispozici ke zhlédnutí zde.

Další informace se dozvíte na webových stránkách: https://www.omsystem.com

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: