fbpx
Xiaomi na MWC 2024 představuje ekosystém Člověk x Auto x Domov

Všechny potřeby v jednom chytrém ekosystému

Společnost Xiaomi představuje na veletrhu MWC v Barceloně 2024 svůj inteligentní ekosystém „Člověk x Auto x Domov“, který nově definuje hranice integrace technologií. Automobil Xiaomi SU7, sloužící jako nedílný prvek tohoto chytrého ekosystému, debutoval na mezinárodní scéně a nabízí pohled na průkopnickou vizi společnosti Xiaomi pro inteligentní budoucnost, kde jsou všechny potřeby uživatelů hladce naplňovány v rámci jednoho chytrého ekosystému.

„Ve společnosti Xiaomi budou technologie vždy zaměřené na člověka. Naše inovace jsou navrhovány především na základě potřeb našich uživatelů. „Člověk x Auto x Domov“ ztělesňuje tento náš závazek poskytovat komplexní, lépe propojené zážitky. Integrací lidí, automobilů a domácností chceme vytvořit komplexní propojení, které přesahuje vše, co je dnes k dispozici,“ uvádí Daniel Desjarlais, ředitel komunikace Xiaomi International. „Zveme účastníky MWC, aby na vlastní oči zjistili, jak vize společnosti Xiaomi proměňuje futuristické koncepty ve skutečnost tím, že mění způsob, jakým se vzájemně propojujeme.“

Vystaveny jsou také nově představené modely Xiaomi řady 14 a Xiaomi Pad 6S Pro 12.4 spolu s řadou pokročilých zařízení AIoT, která jsou připravena vylepšit zážitek z chytrého bydlení. Oblast Xiaomi Imagery Technology nabízí detailní pohled na integraci nejmodernější technologie objektivů Leica do smartphonů Xiaomi, zatímco CyberDog 2 demonstruje návštěvníkům široké portfolio Xiaomi produktů.

Rozvoj komplexního propojení

Přechod společnosti Xiaomi od „Smartphone x AIoT“ k chytrému ekosystému “ Člověk x Auto x Domov“ plynule propojuje osobní zařízení, produkty chytré domácnosti a automobily. To usnadňuje bezproblémové propojení hardwarových zařízení, koordinaci v reálném čase a řízení pokroku, jakož i spolupráci s průmyslovými partnery. Tento proaktivní ekosystém je navržen tak, aby se dokonale přizpůsobil vašim současným i budoucím potřebám.

Systém Xiaomi HyperOS je více než jen technologický pokrok s otevřeným zdrojovým kódem. Je vybaven inovacemi na systémové úrovni, které mají podpořit neomezenou spolupráci mezi zařízeními a zajistit konzistentní provoz ve všech oblastech integrované platformy Xiaomi Smart Life. Jako základ chytrého ekosystému „Člověk x Auto x Domov“ integruje více než 200 kategorií produktů, které zahrnují 600 milionů globálních zařízení a pokrývají více než 95 % uživatelských scénářů. Díky spolupráci s globálními partnery, vývojáři a výrobci umožní Xiaomi HyperOS ekosystému odemknout a využít rozsáhlou škálu možností.

První produkt Xiaomi EV, dlouho očekávaný automobil Xiaomi SU7, je prezentován jako „plnohodnotný vysoce výkonný sedan s ekologickými technologiemi“ a posouvá hranice v oblasti výkonu, integrace ekosystémů a mobilních chytrých zařízení. Vedle designu Xiaomi SU7 vyvinula společnost Xiaomi pět základních technologií pro elektromobily: E-Motor, CTB integrovanou baterii, Xiaomi Die-Casting, Xiaomi Pilot Autonomous Driving a Smart Cabin. Díky obrovským investicím do výzkumu a vývoje ve výši více než 10 miliard CNY RMB a globálnímu týmu více než 3 400 inženýrů a 1 000 technických odborníků v klíčových oblastech vytvořila společnost Xiaomi výjimečné vozidlo.

Objevování mistrovství v mobilním zobrazování

Společnost Xiaomi věří v inovace zaměřené na člověka a snaží se uživatelům poskytovat lepší a intuitivnější zážitky z mobilního fotografování a zároveň neustále podporuje vývoj v oblasti mobilního zobrazování. Prostřednictvím strategického partnerství se společností Leica prozkoumala společnost Xiaomi podstatu zobrazování a posunula oblast profesionální humanistické fotografie. V oblasti zobrazovacích technologií Xiaomi se vedle dalších vlajkových smartphonů prezentovalo i Xiaomi 12S Ultra, první smartphone vyvinutý společně oběma společnostmi.

Partnerství mezi společnostmi Xiaomi a Leica dosáhlo významného milníku založením Optického institutu Xiaomi-Leica, který je hnací silou výrazného pokroku v oblasti zobrazovacích technologií a nastavuje nové standardy pro uživatelský zážitek z fotografování. Nově představená řada Xiaomi 14 s objektivy Leica Summilux je pečlivě vytvořena s řešením pro optický systém nové generace, který poskytuje bezkonkurenční fotografické schopnosti, jež vynikají ve všech podmínkách a scénářích.

Rozšiřování robotiky a excelence ve výrobě

Společnost Xiaomi na veletrhu MWC představuje špičkového čtyřnohého robota CyberDog 2. Tento robot s fúzním snímacím a rozhodovacím systémem využívajícím 19 senzorů zraku, hmatu a sluchu, je navržen tak, aby napodoboval pohyby, vzhled a interakce skutečného psa, což je příkladem průkopnického ducha společnosti Xiaomi a jejího odhodlání posouvat hranice robotiky. Otevřený zdrojový kód jeho technologie je základem ekosystému připraveného pro přizpůsobení a programování, což vývojářům otevírá neomezené kreativní možnosti.

Kromě průkopnických technologických produktů společnost Xiaomi pokračuje v nové definici výroby a staví svou chytrou továrnu na přední místo v průmyslových inovacích. V těchto centrech technologické transformace se jako základní principy objevují agilita, provozní efektivita a přesnost. Založení Smart Factory Phase II v pekingské čtvrti Changping podtrhuje neochvějný závazek společnosti Xiaomi poskytovat bezkonkurenční kvalitu a průkopnické inovace přímo spotřebitelům.

Budování udržitelné budoucnosti

Společnost Xiaomi se zavázala nejen poskytovat uživatelům po celém světě vysoce kvalitní a udržitelné produkty a služby, ale také staví do centra své obchodní strategie ochranu životního prostředí a udržitelný rozvoj. Společnost Xiaomi slíbila, že do roku 2040 dosáhne uhlíkové neutrality, a transparentnost svých snah o ochranu životního prostředí prokázala vydáním své první bílé knihy o opatřeních v oblasti klimatu během konference COP28.

Tyto významné milníky jsou v souladu s aktivním zapojením společnosti Xiaomi do důležitých iniciativ v oblasti udržitelnosti, jako je iniciativa GE100%, prosazování širokého využívání obnovitelných zdrojů energie a rozsáhlý program recyklace elektronického odpadu. Na podporu svého poslání fungovat udržitelně přijala společnost Xiaomi model oběhového hospodářství s cílem recyklovat 38 000 tun elektronického odpadu v letech 2022 až 2026. Toto společné úsilí je příkladem holistického přístupu společnosti Xiaomi k překlenutí propasti mezi high-tech řešeními a environmentální udržitelností, čímž mění roli technologického průmyslu v podpoře udržitelné budoucnosti.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: