fbpx
Xiaomi 13T Pro – Fotografování portrétů mobilním telefonem

Potřebujete k focení portrétů fotoaparát? Ano! Ale nutně k tomu nepotřebujete zrcadlovku či bezzrcadlovku. Na velikosti v tomto případě nezáleží a vy si tak vystačíte i s mobilním telefonem. Ten máte furt po ruce a focení portrétu s ním je opravdu jednoduché. Nám k ukázce posloužil smartphone Xiaomi 13T Pro, jehož fotoaparát byl vyvinutý ve spolupráci s legendární společností Leica. Kvalita je tudíž zaručena.

Z jaké vzdálenosti se fotí portréty? Jaké je nejlepší pozadí? Jak na kompozici? Luděk Bouška vám prozradí pár zásad při pořizování portrétních fotografií, co je dobré dělat a co naopak ne. Všechno vám samozřejmě ukáže i v praxi.

Jak fotí Xiaomi 13T Pro? Na to, že se jedná o mobilní telefon, rozhodně skvěle! Nabízí trojitou sestavu fotoaparátů s objektivy Summicron vyvinutými společně s firmou Leica, včetně 50Mpx širokoúhlého fotoaparátu s ekvivalentní ohniskovou vzdáleností 24 mm a asférickým objektivem 7P navrženým pro zachycení většího množství světla podporujícího fotografování s vysokým dynamickým rozsahem, a 50Mpx teleobjektivem s ekvivalentní ohniskovou vzdáleností 50 mm. 12Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát s ekvivalentní ohniskovou vzdáleností 15 mm je ideální pro pořizování panoramatických snímků a zachycování úžasných krajin. Díky 100% DCI-P3 mají fotoaparáty Xiaomi 13T Pro širší barevný rozsah, který pomáhá zachytit každý okamžik v klasické kvalitě Leica.

Příště se podíváme na street fotografii pomocí mobilu a také na noční fotku. Tak nás nezapomeňte sledovat, aby vám nic neuniklo!

Xiaomi 13T Pro: https://bit.ly/Xiaomi13tpro

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: