fbpx
ViewSonic představuje vítěze soutěže ColorPro Award 2021

Duch a síla letošního tématu „Nové dobrodružství“ zachycené v celosvětové fotografické soutěži

Společnost ViewSonic, přední světový dodavatel vizuálních řešení, oznámila 10 vítězů druhého ročníku celosvětové fotografické soutěže ColorPro Award 2021. V letošním roce společnost ViewSonic přizvala ke společnému pořádání soutěže pět nejvýznamnějších kreativních hráčů v oboru: Capture One, Shoot The Frame, Monogram Creative Console, Getty Images a iStock. Na téma „Nové dobrodružství“ se přihlásilo přibližně 6 500 soutěžních prací ze 41 zemí. Práce těchto výjimečných fotografů budou vystaveny na výstavách v Londýně a Taipei.

„ColorPro Award je více než jen soutěž, je to mezinárodní festival, který podněcuje kreativní nápady po celém světě. Jsme pevně přesvědčeni, že umění je nejlepším způsobem, jak odhalit jemné postřehy z našeho okolí, a soutěž ColorPro Award poskytla tvůrcům otevřenou platformu pro prezentaci jejich talentu,“ řekl Oscar Lin, generální ředitel divize monitorů společnosti ViewSonic. „Letošní téma ‚Nové dobrodružství‘ u tvůrců hluboce rezonovalo a počet přihlášených prací byl třikrát vyšší než v loňském roce. Doufáme, že síla těchto fotografií bude lidi inspirovat k tomu, aby se vydali na nové životní cesty.“

Tři nejlepší ocenění v soutěži ColorPro Award 2021 skutečně vystihují ducha letošního tématu. Vítěz první ceny, snímek Dead Goat Polo z Belgie, zobrazuje neohrožený souboj dvou týmů jezdců, kteří bojují o vlastnictví 60 kilogramového býka. Vítěz druhé ceny, snímek Colors of Life z Myanmaru, odhaluje barevný kontrast mezi červenou palubou lodi a divokým modrým oceánem Atlantiku. Ve třetím oceněném snímku Altai’s Spirit z Ruské federace odhaluje mladého lovce, který v doprovodu svého věrného přítele odpočívá v Altajském kraji jižně od Teletského jezera.

ViewSonic představuje vítěze soutěže ColorPro Award 2021
Alain Schroeder – Dead Goat Polo
ViewSonic představuje vítěze soutěže ColorPro Award 2021
Zay Yar Lin – Colors of Life
ViewSonic představuje vítěze soutěže ColorPro Award 2021
Alexandr Isakov – Altai’s Spirit

Devítičlenná porota hodnotila práce na základě kombinace barev, kompozice a vnímání dobrodružství. Finálové práce interpretovaly koncept „nového dobrodružství“ z různých úhlů pohledu. Tyto fotografie zachycovaly pocit klidu uprostřed chaosu, vůdčí světlo v naprosté tmě a naprostou odvahu tváří v tvář neznámému. Každé dílo vyjadřovalo, jak mohou tváří v tvář nejistotě vzniknout zážitky otevírající oči.

Společnost ViewSonic uspořádá výstavy v Londýně a Tchaj-peji a zve veřejnost, aby si prohlédla vítězné fotografie. Během výstavy se budou konat workshopy a ColorPro Talks, které podpoří větší interakci mezi tvůrci a umožní jim prozkoumat kreativitu s odborníky na fotografii.

Další informace o soutěži ColorPro Award 2021 naleznete na webových stránkách soutěže. Kompletní seznam oceněných prací najdete po kliknutí na 100 nejlepších fotografií.

Informace o výstavě v Londýně

 • Datum: 2. prosince – 4. prosince 2021
 • Čas:
  • Čtvrtek 2. prosince 17:00 – 21:00
  • Pátek 3. prosince 9:00 – 21:00
  • Středa 4. prosince 9:00 – 16:00
 • Místo: Red Brick Retail Arch, London Bridge Station

Informace o výstavě v Taipei

 • Čas: 10. prosince – 12. prosince 2021
 • Čas: 11:00 – 18:00
 • Místo: M1 Výstavní sál A historické budovy The Tower Area, Huashan 1914 Creative Park, Zhong Zheng District, Taipei
Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: