fbpx
TAMRON začal s vývojem objektivů pro systém Canon RF / RF-S

Společnost TAMRON po dlouhém čekání začala vyvíjet objektivy pro systém Canon RF / RF-S.  Prvním objektivem vybaveným bajonetem Canon RF by měl být již známý širokoúhlý objektiv B060, který je už teď v nabídce s bajonety Sony E a Fujfilm X.

TAMRON 11-20mm F/2.8 Di III-A RXD by se měl ale dočkat nejen nového bajonetu, ale i několika vylepšení! Dle náhledových fotek přibude přepínač mezi AF / MF ostřením. Objevily se i informace, že objektiv dostane po vzoru objektivů poslední generace i konektor USB-C a TAMRON LENS UTILITY, a tedy i možnost např. aktualizace firmwaru.

Objektivy TAMRON pro bezzrcadlové fotoaparáty s výměnnými objektivy jsou vysoce ceněny pro svou kombinaci vynikajícího optického výkonu a kompaktního, lehkého designu. Po obdržení mnoha požadavků od zákazníků na objektiv s bajonetem CANON RF se TAMRON rozhodl vyvinout objektiv na základě licenční smlouvy, nikoliv prostřednictvím zpětného inženýrství.

TAMRON začal s vývojem objektivů pro systém Canon RF / RF-S

11-20mm f/2.8 je objektiv s vysokou světelností a zoomem pokrývající rozsah ohniskových vzdáleností od ultra širokoúhlých 11 mm do 20 mm (přepočet na full-frame 17.6-32 mm), s maximální světelností f/2.8 v celém rozsahu ohniskových vzdáleností. S překvapivě kompaktním a lehkým designem působí objektiv dobře vyváženě, když je nasazen na kompaktním těle APS-C bezzrcadlovky, takže je ideální pro běžné použití. Navzdory malému a lehkému designu poskytuje také obrazový výkon na vysoké úrovni. Širokoúhlé makro fotografování je možné na 11 mm s MOD (minimální vzdáleností objektu) 0,15 m a maximálním poměrem zvětšení 1:4 a jeho ohromující výkon při fotografování na blízko umožňuje kreativní využití perspektivy na širokoúhlém konci. Objektiv také obsahuje systém pohonu AF s jednotkou krokového motoru RXD (Rapid-eXtra-silent stepping Drive), která je pozoruhodně tichá. Objektiv přesně zachycuje nejen statické snímky, ale i video. Je také vysoce praktický, s konstrukcí odolnou proti vlhkosti, fluorovou vrstvou a dalšími funkcemi navrženými pro fotografování venku, což uživatelům umožňuje snadno si vychutnat vysokou kvalitu obrazu tohoto ultra širokoúhlého objektivu s velkou světelností f/2,8 za různých podmínek.

Objektiv by měl přijít ještě v roce 2024. Cena novinky zatím není známa.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: