fbpx
Společnost Xiaomi vylepšila svou pozici na seznamu 50 nejinovativnějších společností podle Boston Consulting

Společnost Boston Consulting Group (BCG) zařadila Xiaomi na 29. místo svého seznamu „50 nejinovativnějších společností roku 2023“. Oproti minulému roku se tak Xiaomi posunulo a dvě příčky výše.

Zařazení v tomto žebříčku je uznáním toho, že společnost Xiaomi považuje inovace za prioritu, věnuje jim investice a talenty a snaží se je proměnit ve výsledky. V letošním prvním čtvrtletí se výdaje společnosti Xiaomi na výzkum a vývoj (R&D) zvýšily o 17,7 % oproti předchozímu roku a dosáhly 4,1 miliardy RMB. K 31. březnu 2023 dosáhl počet zaměstnanců výzkumu a vývoje přibližně 16 500, což bylo více než 50 % zaměstnanců společnosti Xiaomi. Úsilí v oblasti výzkumu a vývoje přineslo společnosti k 31. březnu 2023 více než 32 000 patentů po celém světě. Očekává se, že celkové investice do výzkumu a vývoje v roce 2023 přesáhnou 20 miliard RMB.

Společnost přijala technologickou transformaci, včetně umělé inteligence (AI). V dubnu oficiálně založila tým AI Lab Foundation Model a zaměstnává více než 1 200 zaměstnanců zabývajících se umělou inteligencí. Společnost bude i nadále rozšiřovat uživatelské scénáře související s AI, maximalizovat technologický pokrok a zkoumat příležitosti s potenciálními partnery.

Žebříček nejinovativnějších společností BCG vychází z průzkumu mezi více než 1000 globálními lídry v oblasti inovací, kteří byli dotazováni v prosinci 2022 a lednu 2023. Průzkum hodnotí výkonnost společnosti ve čtyřech kategoriích: globální podíl na myšlení, pohled kolegů v odvětví, rozkol v odvětví a vytváření hodnot.

Boston Consulting Group publikuje svou výroční zprávu o inovacích od roku 2003. Mezi další společnosti na seznamu pro rok 2023 patří Amazon, Alphabet, Microsoft, Siemens, Pfizer, SpaceX, Nike, IBM, a další.

Xiaomi považuje rok 2023 za klíčový pro urychlení růstu společnosti. Ta bude i nadále odhodlaně prosazovat svou novou obchodní strategii se zaměřením na vysoce kvalitní rozvoj, jež je zakotven v její neúnavné snaze o technologický pokrok a v jejím poslání umožnit všem lidem na světě užívat si lepší život prostřednictvím inovativních technologií.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: