fbpx
Společnost Sony představuje rozšíření ekosystému 360 Reality Audio

Společnost Sony představila rozšíření svých služeb 360 Reality Audio a portfolia produktů, včetně rozšíření o nové možnosti pro streamování videí a nástroje pro tvorbu obsahu. Prostřednictvím tohoto úsilí bude společnost Sony i nadále rozšiřovat ekosystém 360 Reality Audio. 

Prostorový zvuk 360 Reality Audio od Sony, který byl představen v roce 2019, umožňuje umělcům a tvůrcům produkovat hudbu s mapováním zdrojů zvuku, jako jsou zpěv, sbor a nástroje, s informacemi o jejich pozici a umístěním v prostoru. Tento revoluční hudební zážitek, který zprostředkovávají technologie prostorového zvuku společnosti Sony, vám dá pocit, jako byste byli v hudebním studiu nebo na živém koncertě – to vše bez opuštění pohodlí domova.

Posluchači mají v současné době přístup k přibližně 4 000 skladbám ve 360 Reality Audio od umělců jako Alicia Keys, Lil Nas X, Megan Thee Stallion, Noah Cyrus, Zara Larsson a dalších. Společnost Sony dnes rozšiřuje tento inovativní hudební formát o nové funkce; níže najdete vzrušující novinky pro posluchače i autory:Společnost Sony představuje rozšíření ekosystému 360 Reality Audio

Rozšíření zvukového ekosystému 360 Reality Audio

Vůbec první služba pro streamování videa s 360 Reality Audio

Společnost Sony dnes představuje videa živých vystoupení s prostorovým zvukem 360 Reality Audio. Abychom předvedli tyto nové možnosti videa, uvede Zara Larsson, umělecká ambasadorka Sony Music Entertainment, 11. ledna v 21:00 CET exkluzivní živé vystoupení ve 360 Reality Audio. Diváci mohou její koncert streamovat na smartphonu pomocí aplikace Artist Connection[1]. Kombinace vybraných modelů sluchátek Sony s aplikací Sony Headphones Connect[2] umožní uživatelům ještě více zdokonalit zážitky z poslechu díky analýze tvaru jejich ucha. Vychutnáte si tak svůj osobní hudební prostor, který se vám dokonale přizpůsobí.

Technologie 360 Reality Audio umožňuje vytvořit realistický hudební zážitek a posluchačům přináší prožitek, jako by byli na živém koncertě. Společnost Sony doufá, že tuto technologii

[1] Aplikace Artist Connection vyžaduje stažení do zařízení iOS z App Store nebo do zařízení Android ™ z Google Play.

[2] Aplikace Headphones Connect vyžaduje stažení do zařízení iOS z App Store nebo do zařízení Android ™ z Google Play. Služba 360 Reality Audio vyžaduje předplatné kompatibilní hudební služby online a mohou se na ně vztahovat podmínky a poplatky třetích stran prostorového zvuku využije k vytvoření inovativního řešení pro milovníky hudby, kteří si kvůli pandemii COVID-19 nemohou užít živé koncerty.

Sony, přední hudební vydavatelství a poskytovatelé služeb spolupracují na spuštění streamování tohoto nového video obsahu, který bude k dispozici později v tomto roce.

Představení nové sady 360 Reality Audio Creative SuiteSpolečnost Sony představuje rozšíření ekosystému 360 Reality Audio

Společnosti Sony a Virtual Sonics, Inc. vyvinuly nový software pro tvorbu obsahu s názvem 360 Reality Audio Creative Suite, který umožňuje hudebníkům a tvůrcům snadnější vytváření obsahu s 360 Reality Audio. Software doplňku 360 Reality Audio Creative Suite je kompatibilní s oblíbenou pracovní stanicí pro digitální zvuk (DAW). Virtual Sonics, Inc. vydá software prostřednictvím své dceřiné společnosti Audio Futures, Inc. na konci tohoto měsíce.

Společnosti Sony a Music.com navíc s distribucí The Orchard spouští program pro autory, který umožňuje tvůrcům produkovat obsah v 360 Reality Audio pomocí sady 360 Reality Audio Creative Suite a poté jej streamovat.

Během CES mohou diváci sledovat video zachycující producenta a nositele GRAMMY, Keithe Harrise, jak svou hudbu transformuje pomocí sady 360 Reality Audio Creative Suite.

 Kompatibilní zařízení a rozšířená licence

Od letošního jara budou k dispozici reproduktory kompatibilní s 360 Reality Audio SRS-RA5000 a SRS-RA3000. Tyto reproduktory s podporou WiFi vytvářejí podmanivý zvukový zážitek 360 Reality Audio, který zaplní zvukem celý prostor. Využívají k tomu jedinečný algoritmus Immersive Audio Enhancement od společnosti Sony. Reproduktory lze ovládat pomocí zařízení Google Assistant[1] nebo Amazon Alexa[2], takže uživatelé mají hudbu snadno pod kontrolou.

Službu 360 Reality Audio lze také vyzkoušet pomocí sluchátek od většiny výrobců v kombinaci se smartphony Android ™ / iOS, které mají nainstalovanou aplikaci pro streamování. Sony spolupracuje také s dalšími společnostmi v oblasti spotřební elektroniky na rozšiřování ekosystému 360 Reality Audio.

Aby se portfolio kompatibilních zvukových zařízení i nadále rozrůstalo, bude společnost Sony v budoucnu licencovat následující technologie:

  1. Technologii přizpůsobení sluchátek, která analyzuje poslechové charakteristiky posluchače
  2. Technologie, které umožňují smartphonům a automobilům přehrávat 360 Reality Audio

 

Další podrobnosti naleznete na následujících webových stránkách:

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: