fbpx
Společnost Sony představuje nejnovější kompaktní přírůstek do řady full frame objektivů, model FE 50mm f/1.4 GM

Nejnovější přírůstek do řady G Master™ od Sony přináší mimořádné rozlišení, krásný bokeh a rychlé ostření v pozoruhodně lehkém provedení

Společnost Sony představila objektiv FE 50mm f/1.4 GM (model SEL50F14GM), který je nejnovějším přírůstkem do ceněné řady full frame objektivů G Master. Tento objektiv s bajonetem E rozšiřuje nabídku společnosti Sony o prvotřídní 50mm pevný objektiv s pozoruhodně kompaktní a lehkou konstrukcí. I při světelnosti F 1,4 poskytuje objektiv FE 50MM f/1.4 GM prvotřídní kvalitu obrazu, včetně vysokého rozlišení a přirozeně vykresleného bokehu, které jsou charakteristické pro špičkovou řadu G Master™. Ve spojení s nejnovějšími fotoaparáty Sony je ideální volbou pro širokou škálu použití při fotografování i natáčení videí, včetně portrétů, krajiny, cestování a svateb.

Ve společnosti Sony neustále nasloucháme potřebám dnešních tvůrců obsahu a jsme hrdí na to, že můžeme představit nejnovější inovaci v podobě objektivu FE 50MM f/1.4 GM, který je nejnovějším přírůstkem do řady objektivů s bajonetem E,“ uvedl Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu divize Digital Imaging společnosti Sony Europe. „Tento pevný objektiv je skvělou volbou pro fotografování i nahrávání videa.  Poskytuje vynikající kvalitu obrazu při ohniskové vzdálenosti 50 mm, která je jednou z nejoblíbenějších. Schopnost vměstnat naši nejnovější technologii G Master do takto kompaktních rozměrů zajišťuje maximální všestrannost tohoto 50mm objektivu Sony.“

Ostré snímky a krásný bokeh

Vyspělá optická konstrukce a prvky jedinečné pro špičkovou řadu G Master™ společnosti Sony přinášejí objektivu FE 50MM f/1.4 GM vynikající kvalitu obrazu. Kontrola sférické aberace na úrovni konstrukce i při výrobě přispívá ke krásnému bokehu. Objektiv nabízí přirozeně vykreslený bokeh s kruhovou clonou tvořenou 11 lamelami a ostrý realistický obraz v celém maximálním rozsahu clony. Hluboký, krémový bokeh při světelnosti f/1,4 se hodí pro různé situace při fotografování, včetně fotografování portrétů, kde fotografované objekty vyniknou na pozadí.

Objektiv FE 50MM f/1.4 GM je vybaven dvěma členy XA (extrémní asférické prvky), které účinně korigují zakřivení pole a většinu typů aberace. Tento objektiv je také vybaven jedním skleněným prvkem ED (s velmi nízkým rozptylem), který potlačuje chromatickou aberaci a zachovává tak jasné a ostré snímky bez barevného prolnutí. Konstrukční kombinace prvků XA a ED pomáhá dosáhnout vysokého rozlišení po celé ploše záběru. Originální povrchová úprava Nano AR Coating II od společnosti Sony na objektivu potlačuje odlesky i v protisvětle.

Kromě toho je minimální zaostřovací vzdálenost modelu FE 50MM f/1.4 GM pouhých 41 centimetrů a maximální zvětšení je 0,16x při použití automatického ostření i. Takový výkon při fotografování zblízka poskytuje mimořádnou flexibilitu při pořizování snímků i videozáznamů.

Pozoruhodně kompaktní design pro maximální všestrannost

Objektiv FE 50MM f/1.4 GM je vybaven nejpokročilejší technologií optické konstrukce společnosti Sony, včetně precizně umístěných prvků XA, vysoce výkonných lineárních motorů XD (extreme dynamic) a nejnovější kompaktní kruhové clony. Tyto prvky jsou rozhodující pro vytvoření objektivu s velkou světelností a vysokým rozlišením, který má průměr pouhých 80,6 mm, délku 96,0 mm a hmotnost 516 gramů. Díky těmto rozměrům je objektiv o 33 % lehčí a má o 15 % menší objem v porovnání s běžnými modely se stejnými parametry.

Objektiv FE 50MM f/1.4 GM je díky svým kompaktním rozměrům ve spojení s tělem fotoaparátu Sony mimořádně všestranný při fotografování i natáčení videa. Takováto mobilita a výkon při slabém osvětlení činí z tohoto objektivu skvělou volbu pro fotografování portrétů, krajin, svateb i cestování. Díky kompaktním rozměrům je také ideální volbou pro použití s gimbalem nebo drony.

Rychlé, přesné a spolehlivé ostření

Ostření prostřednictvím objektivu FE 50MM F1.4 GM je extrémně rychlé a přesné, což z něj činí ideální volbu, na kterou se můžete při tvorbě obsahu spolehnout. Ostření je až 1,9× rychlejší než u běžných modelů se stejnými specifikacemi ii. Ostřící skupina objektivu je poháněna vysoce výkonnými lineárními motory XD společnosti Sony a obsahuje pokročilý řídicí algoritmus pro plynulý a citlivý pohon ostření. Ve spojení s nejnovějšími fotoaparáty Sony Alpha dokáže tento objektiv rychle zaostřit a sledovat objekty, a to i při použití malé hloubky ostrosti dostupné při světelnosti f/1,4.

Lineární motory XD pracující s algoritmem optimalizující odezvu na informace od těla, takže je ostření přesné a vibrace jsou minimalizovány, což zajišťuje dokonalý a tichý provoz ostření. To je mimořádně vhodné pro natáčení filmů, kdy umožňuje plynulé snímání a sledování filmových objektů i při snímání rychlostí 120 snímků za sekundu nebo jinou vysokou frekvencí. Možnost ponechat ostření na fotoaparátu při samostatném fotografování nebo fotografování s malým týmem může výrazně zvýšit efektivitu a tvůrčí flexibilitu. Objektiv FE 50MM f/1.4 GM je vybaven nejnovější technologií, která minimalizuje dýchání (focus breathing) a zajišťuje tak pořízení snímků nejvyšší kvality. FE 50MM f/1.4 GM navíc podporuje funkci kompenzace dechu iv kterou disponují kompatibilní fotoaparáty Sony Alpha.

Intuitivní ovládání a mimořádná spolehlivost

Objektiv byl navržen intuitivně tak, aby tvůrcům pomohl zajistit maximální efektivitu práce při fotografování. Lineární odezva MF zajišťuje, že zaostřovací kroužek reaguje přímo a opakovaně na jemné ovládání při manuálním ostření. Výjimečnou inovaci prémiové řady G Master u modelu FE 50MM f/1.4 GM představuje přepínač zámku clony, který pevný objektiv Sony nabízí vůbec poprvé. Kromě toho je tento objektiv vybaven závitem 67 mm, který umožňuje výměnu filtru s objektivy FE 24 mm f/1,4 G Master a FE 35 mm f/1,4 G Master.

Tlačítka pro uzamčení zaostření a přepínač režimu ostření poskytují tvůrcům obsahu větší všestrannost při fotografování. Přizpůsobitelná tlačítka pro přidržení zaostření jsou umístěna na dvou místech a lze jim dále přiřadit několik dalších funkcí prostřednictvím menu fotoaparátu. Přepínač režimu ostření umožňuje za chodu přepínat mezi automatickým a manuálním ostřením a rychle se tak přizpůsobit měnícím se podmínkám snímání.

Přední člen objektivu FE 50MM f/1.4 GM je opatřen fluorovou vrstvou, která odpuzuje otisky prstů, prach, vodu, olej a další nečistoty a umožňuje jejich snadné odstranění.  Konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti v poskytuje mimořádnou spolehlivost pro venkovní použití v náročných podmínkách. Tyto doplňky umožňují tvůrcům používat objektiv s jistotou téměř v jakémkoli fotografickém prostředí.

Cena a dostupnost

Nový objektiv FE 50MM f/1.4 GM bude v prodeji od druhé poloviny března 2023 u řady autorizovaných prodejců společnosti Sony za doporučenou maloobchodní cenu 41 999 Kč.

 

Více o objektivu naleznete na: https://bit.ly/Sony_FE50mm

 

Produktové video nového objektivu si můžete prohlédnout ZDE.

 

ZDE najdete řadu exkluzivních příběhů, videí a zajímavého nového obsahu pořízeného nejnovějšími fotoaparáty a dalšími produkty Sony. Evropské fotografické centrum společnosti Sony je k dispozici ve 22 jazycích a obsahuje podrobné informace o produktových novinkách, soutěžích a aktuální seznam akcí Sony v jednotlivých zemích.

 

O dalších objektivech značky Sony si můžete přečíst ZDE.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: