fbpx
Společnost Sony představuje dva nové fotoaparáty řady Alpha 7C

Patří mezi ně fotoaparát Alpha 7C R s 61Mpx snímačem a fotoaparát Alpha 7C II s nejnovějšími technologiemi pro pořizování snímků a videozáznamů.

Společnost Sony představila dva nové přírůstky do řady kompaktních fullframových fotoaparátů α7C s výměnnými objektivy, modely Alpha 7C II a Alpha 7C R.

Fotoaparát Alpha 7C II je vybaven fullframovým obrazovým snímačem s přibližně 33,0 efektivními megapixely a nabízí nejnovější funkce a výkon v oblasti fotografování i videa v kompaktním a lehkém provedení (šířka přibližně 12 cm x výška 7 cm x hloubka 6 cm a hmotnost přibližně 513 gramů). Jedná se o druhou generaci fotoaparátu řady α7C, která proslula kombinací výkonu a funkcí v kompaktním provedení. Ideálně se hodí pro širokou škálu fotografických situací, jako je cestování a pouliční fotografie.

Alpha 7C R je nový kompaktní fullframový fotoaparát s výměnnými objektivy, který se může pochlubit vysokým rozlišením a bohatou gradací obrazu díky plnoformátovému obrazovému snímači s přibližně 61,0 efektivními megapixely, tedy stejnému snímači, kterým je vybaven model Alpha 7R V, a je umístěn v kompaktním a lehkém těle (podobné rozměry a hmotnost jako u modelu „Alpha 7C II“, přibližně 513 gramů). Kromě každodenního pořizování momentek snadno zachytíte také vysoce kvalitní snímky v nejrůznějších prostředích, jako je portrétní fotografie, fotografie divoké přírody a krajiny. Novinka nabízí kombinaci extrémně vysokého rozlišení snímků s vysokou mobilitou a nízkou hmotností.

Oba modely jsou vybaveny stejnou jednotkou pro zpracování umělé inteligence a procesory BIONZ XR®, které najdeme v nejnovějších fotoaparátech Sony s výměnnými objektivy, jako jsou Alpha 7R V a Alpha 6700. Technologie Real-time Recognition AF dokáže s vysokou přesností rozpoznat širokou škálu objektů a pětiosá stabilizace obrazu v těle poskytuje sedm kroků stabilizování. Pokud jde o výkon videa, oba modely podporují vysoce kvalitní 4:2:2 10bitový záznam videa až do rozlišení 4K60p a oba modely podporují ceněnou technologii barev S-Cinetone společnosti Sony pro bohaté video ve filmové kvalitě. Kromě toho mají stabilizaci obrazu v těle (Active Mode), automatické snímání na bázi umělé inteligence, podporu digitálního zvukového rozhraní a další funkce, které podporují vysoce kvalitní natáčení videa.

„Ve společnosti Sony neustále zvyšujeme standardy pro tvůrce obsahu. Uvedením fotoaparátů Alpha 7C II a Alpha 7C R přinášíme tvůrcům fotografií i videí do výbavy nový nástroj, který umožňuje dosáhnout vysoce kvalitních obrazových parametrů u bezzrcadlovek s výměnnými objektivy,“ uvedl Yann Salmon-Legagneur, vedoucí marketingu zobrazovacích produktů a řešení společnosti Sony Europe.

S rostoucí poptávkou po odesílání a sdílení pořízeného obsahu na sociálních sítích hledá stále více tvůrců kombinaci kompaktních rozměrů a špičkové kvality obrazu u bezzrcadlovek s výměnnými objektivy. Uvedením fotoaparátů Alpha 7C II a Alpha 7C R, které dosahují vysoké mobility a kvalitního podání obrazu při kompaktních rozměrech, reaguje společnost Sony na širokou škálu způsobů vyjádření obsahu, které tvůrci vyhledávají.

Klíčové funkce fotoaparátu Alpha 7C II

  • Model je vybaven fullframovým snímačem Exmor R® CMOS se zadním osvitem a přibližně 33,0 efektivními megapixely a nejnovějším procesorem pro zpracování obrazu BIONZ XR®, který zajišťuje vysoký obrazový výkon. Při pořizování snímků nebo videí si uživatelé mohou snadno vychutnat vysoce kvalitní snímky v širokém spektru scén, jako je cestování a každodenní momentky.
  • V porovnání s modelem Alpha 7 IV, který má rozměry přibližně 13 cm x 9,6 cm x 8,1 cm a váží přibližně 698 gramů, je model Alpha 7C II až o 22 % lehčí a má až o 45 % menší objem.
  • Standardní citlivost ISO se pohybuje v rozmezí 100 až 51200 pro statické snímky i videa (rozšířená citlivost ISO 50 až 204800 pro statické snímky), což umožňuje snímání s vysokou citlivostí bez šumu.

Klíčové funkce modelu ALPHA 7C R

  • Model je vybaven fullframovým snímačem Exmor R® CMOS se zadním osvitem a přibližně 61,0 efektivními megapixely a nejnovějším procesorem pro zpracování obrazu BIONZ XR®, který zajišťuje vysoké rozlišení a obrazový výkon s vysokým rozlišením.
  • V porovnání s modelem Alpha 7R V, který má rozměry přibližně 13 cm x 9,9 cm x 8 cm a váží přibližně 725 gramů, je model ALPHA 7C R přibližně o 29 % lehčí a má přibližně o 53 % menší objem.
  • Standardní citlivost ISO se pohybuje v rozmezí 100 až 32000 pro snímky i videa (rozšířená citlivost ISO 50 až 102400 pro snímky).
  • Kromě 7,0krokové optické pětiosé stabilizace obrazu v těle je detekováno a korigováno i mírné rozmazání na úrovni 1 pixelu.
  • Je vybaven funkcí Pixel Shift Multi Shooting, která pořizuje několik snímků a jejich syntézou v počítači vytváří obraz, který působí, jako kdyby byl ve vysokém rozlišení.
  • V kombinaci s nástavcem gripu GP-X2, který je určený pro fotoaparát Alpha 7C R, můžete pohodlně a stabilně snímat i při dlouhém nahrávání nebo při použití teleobjektivu.

Společné funkce modelů Alpha 7C II a Alpha 7C R

Kompaktní rozměry a vysoká mobilita

Oba modely se snadno ovládají a přenášejí. Kompaktní rozměry (oba modely mají rozměry přibližně 12,4 cm na šířku x 7 cm na výšku x 6,4 cm hloubku) a hmotnost i přibližně 513 gramů u modelu Alpha 7C II a přibližně 515 gramů u modelu Alpha 7C R. V kombinaci s dnes představeným širokoúhlým zoomovým objektivem FE 2.8/16-35 GM II dosahuje vynikajícího vyjádření obrazu a vysokorychlostního ostření. Uživatel si může vybrat svůj oblíbený objektiv z rozsáhlé řady Sony E-mount čítající více než 70 objektivů a vychutnat si rozmanitost výrazu obrazu jedinečnou pro fullframe jak u fotografií, tak u videa.

Výkon ostření s vylepšeným rozpoznáváním objektů díky vestavěné jednotce zpracování AI

Je vybaven stejnou jednotkou pro zpracování umělé inteligence jako fotoaparát α7R V a rozpoznává objekty s vysokou přesností pomocí funkce Real-time Recognition AF. Například při fotografování osoby, i když zaujímá komplikovanou pózu nebo je její obličej skrytý, lze technologii odhadu pózy použít k zachycení a sledování objektu s vysokou přesností. Kromě již dříve představeného sledování osob a zvířat, které řada α7C využívá, je nyní možné tuto funkci používat také pro ptáky, hmyz, auta, vlaky a letadla jako objekty, které lze rozpoznat se stejně vysokou přesností.

Zdokonalený výkon videa

Fotoaparáty Alpha 7C II a Alpha 7C R dokáží zaznamenat video s vysokým rozlišením a podrobnými daty odpovídajícími rozlišení 7K, resp. 6K, a produkovat vysoce kvalitní video v rozlišení 4K. Jsou vybaveny technologií S-Log3, která podporuje velký dynamický rozsah 14+ kroků, a vykreslují bohatou gradaci s malou přeexpozicí a podexpozicí i v kontrastních scénách. V režimu snímání Log lze také uživatelem importovanou LUT zobrazit na obrazu monitoru fotoaparátu, což umožňuje uživateli snímat a zároveň kontrolovat hotový obraz v postprodukci. Kromě toho je vybaven funkcí S-Cinetone™, jedinečnou funkcí Sony, která dokáže vytvořit filmový vzhled přímo z fotoaparátu bez nutnosti následného zpracování. Technologie S-Cinetone, založená na technologii Cinema Line společnosti Sony, reprodukuje přirozené střední tóny, které jsou nezbytné pro přirozeně vypadající barvu pleti a zajišťují filmovou kvalitu. Je také vybaven funkcí Creative Look, která umožňuje snadno měnit vzhled a atmosféru videozáznamů a statických snímků.

Ovladatelnost a konektivita

Intuitivní ovládání pomocí nejnovějšího dotykového menu podporuje pohodlné fotografování, zejména díky výklopnému dotykovému LCD displeji s variabilním úhlem naklopení. Kromě předního voliče, který umožňuje uživateli přiřadit oblíbené funkce, přepínače fotografování/videa/S&Q a hledáčku s vysokým rozlišením XGA atd. se snadno používá. Je vybaven 7,0stupňovou optickou pětiosou stabilizací obrazu v těle, která podporuje stabilní práci s fotoaparátem.

Pokud jde o konektivitu, fotoaparát je nově kompatibilní s aplikací pro chytré telefony Creators‘ App, která umožňuje snadné odesílání videí a snímků pořízených fotoaparátem do cloudové služby, a tím i vzdálené ovládání fotoaparátu a přenos snímků z fotoaparátu do mobilních zařízení.

Navrženo s ohledem na zásady šetrnosti k životnímu prostředí

Za posledních 11 let nahradila společnost Sony přibližně 395 tun primárního plastu recyklovaným plastem v digitálních fotoaparátech a digitálních videokamerách. Pro výrobu těla fotoaparátu se používají recyklované materiály, včetně materiálu SORPLAS™. Omezuje se tak dopad na životní prostředí, aniž by se snížila jeho funkčnost. Kromě toho, že je fotoaparát vybaven funkcí Sony’s Screen Reader, která nahlas čte menu a obrazovky přehrávání videa a pomáhá při práci, byla přidána nová funkce zvětšení displeje menu, která podporuje tvůrčí činnost celého spektra tvůrců.

Ceny a dostupnost

Nový fotoaparát Alpha 7C II bude v prodeji od konce září 2023 u řady autorizovaných prodejců společnosti Sony:

Pouze fotoaparát: 57 990 Kč

Fotoaparát s objektivem 28-60 mm: 65 490 Kč

Více informací: https://bit.ly/SonyA7CII

 

Nový fotoaparát Alpha 7C R bude v prodeji od konce září 2023 u řady autorizovaných prodejců společnosti Sony:

Pouze fotoaparát: 89 990 Kč

Více informací: https://bit.ly/SonyA7CR

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: