fbpx
Společnost Sony představila nejmenší a nejlehčí širokoúhlý zoomový objektiv na světě: G-Master FE 16-35 mm f/2.8 GM II s proslulou obrazovou kvalitou G Master™ a pokročilým vysokorychlostním ostřením

Uvedením této druhé generace širokoúhlého zoomového objektivu spolu s druhou generací standardního objektivu a teleobjektivu s maximální světelností f/2,8 společnost Sony vylepšuje svůj systém Alpha

Společnost Sony představila širokoúhlý zoomový objektiv G Master™ FE 16-35MM f/2.8 GM II, 35mm fullframový objektiv α™ (Alpha™) s bajonetem E-mount, který pokrývá ohniskové vzdálenosti od 16 mm do 35 mm s maximální světelností f/2,8 v celém rozsahu zoomu.

Objektiv FE 16-35MM f/2.8 GM II splňuje nároky fotografů a kameramanů, kteří potřebují vysoce výkonný objektiv. Jedinečný výkon a vysokorychlostní ostření (AF) typické pro objektivy G Master umožňují plně využít špičkový výkon našich pokročilých fotoaparátů. Díky tomu, že je tento objektiv nejmenší a nejlehčí na světě, je navíc optimální pro fotografování v pohybu.

Uvedením tohoto širokoúhlého zoomového objektivu přichází na trh objektiv druhé generace s maximální světelností f/2,8, který doplňuje standardní objektiv (24-70 mm) a teleobjektiv (70-200 mm). Tyto objektivy, z nichž každý je nejlehčí na světě, mají vynikající rozlišení, dále rozšiřují systém Alpha a vytvářejí bohaté a rozmanité fotografické prostředí.

Společnost Sony představila nejmenší a nejlehčí širokoúhlý zoomový objektiv na světě: G-Master FE 16-35 mm f/2.8 GM II s proslulou obrazovou kvalitou G Master™ a pokročilým vysokorychlostním ostřením

Nejmenší a nejlehčí širokoúhlý zoomový objektiv s vysokým rozlišením a světelností f/2,8 na světě

Díky nové optické konstrukci, která efektivně využívá extrémně přesný povrch členů XA (extrémní asférický člen), dosahuje model FE 16-35MM f/2.8 GM II vysokého rozlišení s maximální světelností F2,8 v celém rozsahu zoomu. To je možné díky vytvoření asférického tvaru s vyšším stupněm volnosti než dříve. Kromě ohromujícího bokehu typického pro objektivy G Master s širokým úhlem záběru nabízí vynikající výkon při fotografování zblízka v celém rozsahu zoomu, který má minimální vzdálenost 0,22 m a maximální zvětšení 0,32x. Originální povrchová úprava Nano AR Coating II od společnosti Sony navíc eliminuje vznik závoje a odlesků a umožňuje pořizovat čisté snímky, i když se do záběru dostane silný zdroj světla. Jedná se o nejmenší a nejlehčí širokoúhlý objektiv se zoomem na světě s celkovou délkou 111,5 mm a hmotností přibližně 547 g, což je přibližně o 20 % méně než u předchozího modelu.

Mimořádně rychlé a přesné ostření, které dává vyniknout nejlepším vlastnostem pokročilých fotoaparátů

Model FE 16-35MM f/2.8 GM II je vybaven nejnovějšími lineárními motory XD (extreme dynamic), které efektivně pracují s vysokorychlostním pohonem. Umožňuje tiché ostření, které je vhodné pro fotografování i natáčení, a je až dvakrát rychlejší než u běžných modelů. Dokonce i u videí s vysokou snímkovou frekvencí, kde jsou patrné posuny zaostření, sleduje snímaný objekt s vysokou přesností. V kombinaci s fotoaparátem α1 umožňuje vysokorychlostní sériové snímání rychlostí až 30 snímků za sekundu s rychlým, vysoce přesným a tichým ostřením.

Ovladatelnost a spolehlivost pro pohodlné pořizování snímků i filmů

Model FE 16-35MM f/2.8 GM II nabízí pohodlné ovládání a vynikající výkon při pořizování snímků a natáčení videa, který splňuje potřeby profesionálních i pokročilých amatérských uživatelů. Díky redukci efektu „focus breathing“ při záznamu videa ve srovnání s předchozími modely je možné dosáhnout kvalitního obrazu bez kolísání zorného úhlu. Navíc tlumí pohyb těžiště při zoomování a umožňuje tak stabilní natáčení. Můžete tak pohodlně snímat s využitím gimbalu. Vylepšena byla také ovladatelnost díky funkcím, jako je clonový kroužek, který lze zapnout/vypnout přepínačem, a dvě tlačítka pro přidržení zaostření, kterým lze přiřadit požadovanou funkci z těla fotoaparátu.

Přední optický člen je opatřen fluorovou vrstvou, která umožňuje snadné odstranění nečistot ulpívajících na povrchu objektivu. Konstrukce odolná proti prachu a stříkající vodě umožňuje bezpečné používání fotoaparátu také ve venkovním prostředí. Tím vám poskytuje větší svobodu při fotografování.

Cena a dostupnost

Nový model FE 16-35MM f/2.8 GM II bude v prodeji od konce září za 65 990 Kč u řady autorizovaných prodejců společnosti Sony.

Více informací naleznete na: https://bit.ly/SonyGMII

Produktové video k novému modelu FE 16-35MM f/2.8 GM II si můžete přehrát zde: https://www.youtube.com/watch?v=Qxwt_e_xZLY

O dalších objektivech Sony si můžete přečíst zde.

 

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: