fbpx
Společnost Sony odhalila tři bezdrátové mikrofony vyznačující se výjimečnou kvalitou zvuku, nízkou hmotností a bezkonkurenční přenosností

Modely ECM-W3 a ECM-W3S podporují širokou škálu scénářů natáčení videa a model ECM-S1 umožňuje čistý záznam s vysoce kvalitním zvukem pro streamovací mikrofon nahrávající zvuk přímo do fotoaparátu.

Společnost Sony rozšiřuje své portfolio mikrofonů a představuje bezdrátové modely ECM-W3 a ECM-W3S a také bezdrátový streamovací mikrofon ECM-S1. Tyto špičkové mikrofony kombinují vysoce kvalitní snímání zvuku s lehkou konstrukcí. S modely ECM-W3, ECM-W3S a ECM-S1 dává společnost Sony tvůrcům videoobsahu možnost dosáhnout vynikajícího záznamu zvuku při různých scénářích natáčení.

Model ECM-W3 má dvoukanálový přijímač a dva mikrofony a model ECM-W3S má jednokanálový přijímač a jeden mikrofon. ECM-W3 i ECM-W3S jsou ideální pro tvůrce videoobsahu, kteří pracují při natáčení se širokou škálou scénářů, jako jsou vlogy a rozhovory, kde umožňují snadno zaznamenávat vysoce kvalitní hlasy, i když natáčíte dál od kamery.

Bezdrátový mikrofon ECM-W3 je ideálním řešením pro rozhovory a diskuse mezi čtyřma očima a mikrofon ECM-W3S vyniká při snímání čistých a zřetelných hlasů u vlogerů a tvůrců videoobsahu s důrazem na přirozený zvuk. Tyto mikrofony zajišťují výjimečné snímání zvuku a zároveň účinně redukují šum. Kromě toho, že jsou mikrofony kompatibilní s paticí Multi-Interface Shoe (MI) a fotoaparáty Sony, je jejich kompatibilita dále rozšířena díky konektoru USB typu C® a 3,5mm zvukovému výstupu, který umožňuje připojení k řadě zařízení vybavených konektorem USB a 3,5mm zvukovým vstupem, jako jsou fotoaparáty, chytré telefony, počítače atd. Mikrofon je také vybaven praktickým nabíjecím pouzdrem, které umožňuje bezproblémové přenášení.

Pro profesionální video tvůrce a tvůrce obsahu, kteří vyžadují špičkovou kvalitu zvuku pro natáčení, živé vysílání a podcasty, bude mikrofon ECM-S1 tím nejlepším nástrojem. Mikrofon má kompaktní a lehké tělo a je vybaven třemi velkými vložkami o průměru 14 mm vyladěnými tak, aby zachycovaly lidský hlas přirozeně a s vysoce kvalitním zvukem. Díky bezproblémovému připojení ke kamerám, počítačům a chytrým telefonům bude nepostradatelným pomocníkem pro tvůrce obsahu, kteří hledají dynamický a poutavý audio-video zážitek. Vzhledem k tomu, že zvuk je zaznamenáván přímo do kamery prostřednictvím bezdrátového připojení, nedochází ke „zpoždění zvuku a obrazu“, které někdy při živém vysílání vzniká při odděleném vstupu zvuku a obrazu do distribučního zařízení, a není tedy nutná kompenzace zpoždění.

Mikrofony Sony ECM-W3, ECM-W3S a ECM-S1 jsou ztělesněním odhodlání značky Sony přinášet inovace a dokonalost. Díky těmto novinkám společnost Sony nadále posouvá hranice zvukové technologie a umožňuje tvůrcům dosáhnout pozoruhodné kvality zvuku v různých oblastech tvorby obsahu.

Klíčové vlastnosti bezdrátových mikrofonů „ECM-W3“ a „ECM-W3S“

Dosahují vysoce kvalitního snímání zvuku s redukcí šumu

Model ECM-W3 je tvořen přijímačem a dvěma mikrofony a model ECM-W3S je tvořen přijímačem a jedním mikrofonem. Díky konstrukci, která byla navržena se zaměřením na kvalitu zvuku, se podařilo společnosti Sony dosáhnout vysoce kvalitního snímání zvuku s redukovaným šumem.

Jsou vybaveny filtrem pro redukci šumu, který pomocí digitálního zpracování signálu účinně omezuje silný šum, a filtrem pro redukci nízkých frekvencí, který potlačuje nežádoucí nízkofrekvenční šum, jako je hluk větru, klimatizace nebo vibrace. Kromě toho omezuje dodávaná větrná clona šum vznikající při nárazu silného větru nebo dechu na mikrofon, takže je možné nahrávat čistý zvuk bez rušivých vlivů okolního prostředí. Výsledkem kombinace filtrů a větrné clony je menší nutnost odstraňování šumu během postprodukce.

Po připojení k fotoaparátu Sony vybavenému paticí Multi-Interface (MI) je přijímač ECM-W3 a ECM-W3S kompatibilní s digitálním zvukovým rozhraním a fotoaparát pak může přímo zaznamenávat výstupní zvukový signál. To umožňuje vynikající záznam zvuku s minimálním množstvím rušivých šumů. Kromě toho je vybaven bezpečnostní funkcí, která potlačuje zkreslení zvuku při vysoké hlasitosti, a funkcí tlumení, která manuálně tlumí zvuk při záznamu zvuku s vysokou hlasitostí. Modely „ECM-W3“ i „ECM-W3S“ mají nízkou spotřebu energie, nízkou latenci a vysokou kvalitu zvuku díky rozhraní Bluetooth 5.3 (Bluetooth Low Energy) a kodeku LC3Plus.

Větší pohodlí díky mnohostranné konektivitě

Podpora patice MI Shoe umožňuje větší flexibilitu při natáčení, aniž by bylo nutné používat baterie nebo kabely. Napájení je zajištěno přímo z fotoaparátu do přijímače, takže se nemusíte obávat vybití baterie. Model je také vybaven konektorem USB typu C®, takže je možné z přijímače vyvést digitální zvuk (48 kHz/24bit) do chytrého telefonu nebo počítače připojeného přes USB. Kromě toho je vybaven výstupním audio konektorem 3,5mm mini jack (stereo), který zajišťuje kompatibilitu s fotoaparáty, počítači, IC rekordéry apod., jež nejsou vybaveny paticí MI [v]. Kromě toho je součástí dodávky ochranný držák/stojánek konektorů pro patici s více rozhraními, který lze použít jako držák mikrofonu při připojení přijímače k jinému zařízení než fotoaparátu nebo jej lze připevnit k chytrému telefonu jako adaptér s otvory pro šrouby.

Mikrofon je navíc vybaven 3,5mm mini jackem (monofonním), který lze použít jako vstupní terminál pro externí mikrofon. Lze jej použít v kombinaci s lavalierovým mikrofonem, například ECM-LV1, s nímž jste schopni snímat hlas subjektu, zatímco mikrofon je skrytý před zraky. Dobíjecí mikrofon lze na plné nabití používat nepřetržitě až 6 hodin.

Kompaktní a lehké, snadno přenosné, s nabíjecím pouzdrem v balení

Rozměry kompaktního a lehkého mikrofonu jsou 25,0 mm x 52,5 mm x 20,5 mm (š/v/d) a hmotnost pouhých 17 g. Rozměry přijímače jsou 32,0 mm x 29,0 mm x 50,0 mm (š/v/d) a hmotnost 25 g. Mikrofony i přijímače lze snadno používat kdekoli a kdykoli. Pro lepší odolnost jsou mikrofony ECM-W3 a ECM-W3S navrženy tak, aby byly odolné proti prachu a vlhkosti. Díky tomu je můžete bez obav používat i ve venkovním prostředí.

Lehké a přenosné nabíjecí pouzdro navíc umožňuje nabíjení na cestách.

Hlavní vlastnosti bezdrátového/streamovacího mikrofonu „ECM-S1“

Vysoce kvalitní snímání zvuku a synchronizace zvuku a videa připojením přímo ke kameře

Model ECM-S1 je vybaven třemi vložkami s velkým průměrem (14 mm), které odpovídají třem režimům snímání zvuku: Jednosměrný, všesměrový a stereofonní, které zajišťují vysoce kvalitní snímání zvuku s vysokou citlivostí a širokou frekvenční charakteristikou. Přirozeně nízká úroveň šumu a široký dynamický rozsah mikrofonu umožňují čistý záznam i těch nejtišších zvuků.

Díky vyladění pro přirozený a čistý záznam lidských hlasů dokáže mikrofon během nahrávání zachytit realistický zvuk s bohatou texturou, který je u streamovacích mikrofonů jedinečný. Je také vybaven filtrem pro redukci šumu, který účinně odstraňuje ostrý šum pomocí digitálního zpracování signálu, a low-cut filtrem, který redukuje nežádoucí nízkofrekvenční hluk, jako je vítr, klimatizace a vibrace, a snižuje tak vlivy okolního prostředí. Model ECM-S1 disponuje celou řadou funkcí, které snižují hluk a podporují kvalitní snímání zvuku.

Nový styl snímání zvuku s kompaktním, lehkým tělem a všestrannou konektivitou

Mikrofon ECM-S1 je lehký, váží pouhých 157 g a má kompaktní rozměry 63,0 mm x 137,5 mm x 63,0 mm (š/v/d) s velmi lehkým a kompaktním přijímačem, který váží 25 g a má rozměry 32 mm x 29 mm x 50 mm (š/v/d). Technologie Bluetooth 5.3 (Bluetooth Low Energy) a kodek LC3plus zajišťují nízkou spotřebu energie, nízkou latenci a vysokou kvalitu zvuku. Použití bezdrátového připojení umožňuje nahrávání, na něž nemají vliv okolní podmínky. Dosáhnete také zcela nové úrovně snímání zvuku, která umožní nahrávat rozhovory a zpěv za doprovodu hudebních nástrojů ve vysoké zvukové kvalitě.

Pokud jde o konektivitu, přijímač lze připojit ke kompatibilnímu fotoaparátu prostřednictvím patice MI Shoe. Jak mikrofon, tak přijímač jsou vybaveny konektory USB typu C®, které podporují 48 kHz/24bitový digitální zvukový výstup. Díky tomu může mikrofon nahrávat vysoce kvalitní zvuk různými způsoby, například připojením mikrofonu bezdrátově k počítači nebo chytrému telefonu přes USB přijímače nebo připojením mikrofonu přímo k počítači nebo chytrému telefonu přes USB. Přijímač je také vybaven 3,5mm mini jackem (stereo) jako výstupním zvukovým konektorem.

Společnost Sony odhalila tři bezdrátové mikrofony vyznačující se výjimečnou kvalitou zvuku, nízkou hmotností a bezkonkurenční přenosností

Vysoká flexibilita, která vyhovuje potřebám různých tvůrců

Mikrofon je vybaven nezávislým ovladačem, který upravuje hlasitost záznamu zvuku. Hlasitost vstupního zvuku mikrofonu ECM-S1 lze rovněž intuitivně nastavit pomocí horního voliče a zároveň kontrolovat úroveň vstupního zvuku v reálném čase pomocí kontrolních světel. Vestavěná kontrolka LINK signalizuje stav komunikace mezi mikrofonem a přijímačem, aby se zabránilo případnému zmeškání záznamu.

Při nahrávání přes USB připojení mezi mikrofonem a počítačem nebo chytrým telefonem lze do výstupního konektoru mikrofonu připojit sluchátka (běžně dostupná) a sledovat zvuk bez zapojení připojeného zařízení. Hlasitost sluchátek lze také nastavit krátkým stisknutím ovladače na spodní straně mikrofonu. Pomocí ovladače nastavení hlasitosti sluchátek/poměru míchání zvuku na mikrofonu můžete nastavit poměr mezi vstupní úrovní hlasitosti zvuku z mikrofonu a úrovní hlasitosti zvuku z počítače nebo chytrého telefonu přes připojení USB.

ECM-S1 a přijímač mají vestavěnou baterii pro delší používání. Přijímač lze také používat nepřetržitě s podporou přímého napájení po připojení k patici MI Shoe fotoaparátu nebo kabelu USB typu C®. Mikrofon lze při plném nabití baterie pomocí kabelu USB typu C® používat nepřetržitě až 13 hodin.

Ochranný kryt navíc redukuje praskání, ke kterému dochází, když se ústa řečníka přiblíží k mikrofonu a jeho dech se dostane do přímého kontaktu s mikrofonem. To umožňuje nahrávat vokály, vyprávění a další zvuky v optimálních podmínkách. Součástí balení je také stojan, který lze k mikrofonu připojit a který umožňuje, aby mikrofon při nahrávání stál bez opory. Úhel mikrofonu lze také upravit směrem dopředu nebo dozadu. Stojan lze případně odejmout, když se nepoužívá, a 1/4“ závit na spodní straně mikrofonu umožňuje jeho upevnění na stativ nebo připevnění ke komerčně dostupnému mikrofonnímu rameni.

Ceny a dostupnost

Bezdrátové mikrofony ECM-W3, ECM-W3S a ECM-S1 budou v prodeji od poloviny listopadu 2023.

Doporučená maloobchodní cena modelu ECM-W3 je 12 290 Kč, doporučená maloobchodní cena modelu ECM-W3S je 9 190 Kč a doporučená maloobchodní cena modelu ECM-S1 je 10 990 Kč.

Podrobné informace o produktech naleznete na:

Bezdrátový mikrofon ECM-W3: https://www.sony.cz/electronics/mikrofony-pro-fotoaparaty-s-vymennymi-objektivy/ecm-w3

Bezdrátový mikrofon ECM-W3S: https://www.sony.cz/electronics/mikrofony-pro-fotoaparaty-s-vymennymi-objektivy/ecm-w3s

Bezdrátový/streamovací mikrofon ECM-S1: https://www.sony.cz/electronics/mikrofony-pro-fotoaparaty-s-vymennymi-objektivy/ecm-s1

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: