fbpx
Společnost Sony mění definici standardního objektivu se zoomem uvedením ultraširokoúhlého objektivu FE 20-70MM f/4 G na trh

Nový přírůstek do řady objektivů Sony E-mount nabízí vynikající kvalitu obrazu, špičkový výkon automatického ostření a působivou ovladatelnost

Společnost Sony přepsala definici kategorie standardních objektivů se zoomem uvedením modelu FE 20-70mm f/4 G (model – SEL2070G) na trh, který se může pochlubit mimořádně širokým rozsahem zoomu 20-70 mm v pozoruhodně kompaktním a lehkém fullframe objektivu s konstantní světelností f/4 v celém rozsahu zoomu. Díky působivé kvalitě obrazu typické pro objektivy G LensTM, vysoké rychlosti a přesnosti sledování AF a chytrému designu pro maximální mobilitu a ovladatelnost je tento nový objektiv určen pro širokou škálu tvůrců. Objektiv FE 20-70MM f/4 G je ideální volbou pro pořizování nejrůznějšího obsahu, jako je vlogování a tvorba videí, až po statické snímky portrétů a krajin.

„Uvedení modelu FE 20-70MM f/4 G na trh představuje novou koncepci kategorie standardních objektivů se zoomem,“ prohlásil Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu divize Digital Imaging společnosti Sony Europe. „Objektiv nové koncepce má neuvěřitelný, ultraširoký rozsah zoomu od 20 mm až po 70 mm, který zajišťuje skutečnou všestrannost – ideálně se hodí pro tvůrce fotografií i videí, zajišťuje propracovaný obraz a výjimečně dobře se ovládá.“

Nový kompaktní a lehký standardní zoomový objektiv pokrývá ultraširoký rozsah 20-70 mm

Objektiv FE 20-70MM f/4 G s jedinečným ultraširokým rozsahem zoomu 20 až 70 mm a konstantní světelností f/4 nabízí vynikající optický výkon v pozoruhodně kompaktním a lehkém objektivu díky nejnovější konstrukci objektivu Sony a technologii XD (extreme dynamic) Linear Motors. V kombinaci s kompaktním tělem bezzrcadlovky poskytuje tento objektiv vynikající kvalitu obrazu téměř v každé situaci při jakékoli ohniskové vzdálenosti. Vynikající volba pro fotografování s minimálním množstvím vybavení.

Navíc umožňuje ultraširokoúhlý konec zoomu s ohniskovou vzdáleností 20 mm zachovat široký úhel záběru při natáčení videa s poměrem stran 16:9 nebo 2,35:1.

Vynikající kvalita obrazu charakteristická pro značku G Lens

Nový objektiv FE 20-70MM f/4 G nabízí úžasnou kvalitu obrazu a nádherný bokeh, které plně odpovídají logu G Lens.

Díky nejnovější technologii společnosti Sony se může nový objektiv pochlubit jedinečnou kvalitou obrazu G Lens v překvapivě kompaktním a lehkém objektivu. Moderní optická konstrukce tohoto objektivu se dvěma asférickými členy AA (Advanced Aspherical), jedním asférickým členem, třemi ED členy (Extra-low Dispersion) a jedním asférickým ED členem současně koriguje chromatickou a sférickou aberaci a zajišťuje mimořádně vysoký optický výkon v celém rozsahu zoomu. Optimalizované povrchové úpravy dodávají této vynikající optické konstrukci vysokou odolnost proti odleskům a duchům a zajišťují mimořádný kontrast a čistotu.

Nádherného bokehu bylo dosaženo díky fullframe obrazovým snímačům a je dále umocněn kruhovou clonou s 9 lamelami a optimálně vyladěnou sférickou aberací. Díky tomu lze vytvářet působivé a nezapomenutelné snímky.

Krátká minimální ohnisková vzdálenost objektivu FE 20-70MM f/4 G usnadňuje pohyb kolem fotografovaných objektů, jako jsou malé květiny, a umožňuje najít ideální úhel záběru (0,3 metru na širokém konci a 0,25 metru na teleobjektivu při použití automatického zaostřování). Maximální zvětšení je 0,39x pro dynamické detailní záběry zblízka.

Maximalizuje výkon AF při fotografování i natáčení videa

Ostřící soustava čoček objektivu je poháněna dvěma nejnovějšími lineárními motory XD od společnosti Sony, které poskytují vysoký výkon a zajišťují rychlý a tichý pohon ostření. Účinnost pohonu se oproti předchozím modelům výrazně zlepšila, a díky tomu se rychlost automatického zaostřování zvýšila až o 60 %. Výkon sledování se oproti předchozím modelům zlepšil přibližně dvojnásobně. Pohybující se objekty jsou proto sledovány s vysokou spolehlivostí a přesností. Spolehlivého sledování objektů dosahuje tento objektiv v kombinaci s tělem AlphaTM při kontinuálním snímání rychle se pohybujících objektů rychlostí až 30 snímků za sekundu, stejně jako při natáčení videa s vysokou snímkovou frekvencí.

Výkon nahrávání videa navržený pro vytříbený obraz

Objektiv FE 20-70MM f/4 G je vybaven nejmodernější technologií, která minimalizuje dýchání (focus breathing), stejně jako přeostřování a axiální posun při zoomování. Tím zajišťuje pořizování snímků v té nejvyšší kvalitě. Tento objektiv byl také pečlivě navržen pro tichý provoz při natáčení videí. Je proto vybaven pokročilými lineárními motory XD a nově vyvinutou clonovou jednotkou, která výrazně snižuje hluk a vibrace.

Režim Active Mode stabilizace obrazu fotoaparátů řady AlphaTM  je velmi účinný na ultraširokoúhlém 20mm konci rozsahu zoomu objektivu FE 20-70MM f/4 G a poskytuje vynikající výkon stabilizace obrazu při zachování širokého úhlu záběru. To může být obzvláště užitečné při pořizování plynulých a stabilních záběrů z ruky během chůze.

Ostření je obzvláště důležité při natáčení videí ve vysokém rozlišení v kvalitě 4K nebo 8K. Objektiv FE 20-70MM f/4 G ve spojení s těly fotoaparátů řady AlphaTM umožňuje snadno dosáhnout přesného zaostření a plynule sledovat rychle se pohybující objekty díky dvěma lineárním motorům XD s vysokým výkonem a špičkovému řídicímu systému v kompaktním a lehkém objektivu. Možnost nechat ostření na fotoaparátu může být při nahrávání jednou osobou velkou výhodou.

Systém Linear Response MF zajišťuje, aby zaostřovací kroužek reagoval přímo a lineárně na jemné ovládání při manuálním zaostřování, a nezávislý clonový kroužek nabízí přímé a intuitivní ovládání clony.

Špičková ovladatelnost a spolehlivost v jakémkoli prostředí

Nezávislé kroužky ostření, zoomu a clony nového objektivu FE 20-70MM f/4 G mají optimalizovaný průměr, šířku a umístění pro dokonalé ovládání při fotografování a maximální všestrannost při nahrávání videa.

Pro snadný přístup a pohodlné ovládání je objektiv vybaven dvěma programovatelnými tlačítky pro uzamčení zaostření. Přepínač zaostřovacích režimů na boční straně objektivu umožňuje přepínat mezi automatickým a manuálním zaostřováním a rychle se tak přizpůsobit měnícím se podmínkám fotografování. Přestože se jedná o ultraširokoúhlý objektiv, je plně kompatibilní s kruhovými polarizačními filtry, takže má jeho uživatel kreativní možnosti plně pod kontrolou. Obsahuje také přepínač uzamčení clony, který zabraňuje nechtěným změnám nastavení během fotografování.

Objektiv FE 20-70MM f/4 G má konstrukci odolnou proti prachu a vlhkosti a přední optický člen je opatřen fluorovou vrstvou, která odpuzuje otisky prstů, prach, vodu, olej a další nečistoty.

Cena a dostupnost

Nový model FE 20-70MM f/4 G bude v prodeji na konci února 2023 u řady autorizovaných prodejců společnosti Sony za doporučenou maloobchodní cenu 40 999 Kč.

Produktové video k novému objektivu můžete zhlédnout zde.

Podrobné informace o produktu naleznete na webových stránkách společnosti Sony či na e-shopu FotoŠkoda.

O dalších objektivech společnosti se můžete dočíst zde.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: