fbpx
Společnost Panasonic představuje Full-Frame bezzrcadlovky LUMIX S5II a LUMIX S5IIX

Fotoaparáty disponujínovou technologií Fázového Hybridního AF ostření, vylepšenou legendární stabilizací obrazu Active IS a nově vyvinutým 24MP Full-Frame snímačem CMOS

Společnost Panasonic představuje dva přelomové přírůstky do řady bezzrcadlovek LUMIX řady S: elegantní matně černý model LUMIX S5IIX a klasický LUMIX S5II. Díky neuvěřitelnému výkonu při pořizování fotografií i videí a úžasně nízké hmotnosti jsou tyto hybridní fotoaparáty s bajonetem L-Mount navrženy tak, aby splňovaly požadavky na fotografie a videa i těch nejambicióznějších tvůrců při výjimečném poměru ceny a výkonu.

Oba modely využívají nově vyvinutý 24MP 35mm full-frame snímač CMOS a výkonný obrazový procesor. Snímač podporuje automatické ostření s hybridní fázovou detekcí, což je u fotoaparátů LUMIX poprvé, a nový procesor poskytuje vynikající kvalitu obrazu a vysoký datový tok videa na úrovni modelu LUMIX S1H.

Model LUMIX S5IIX bude k dispozici od jara 2023 za doporučenou cenu 2 499 EUR, zatímco model LUMIX S5II bude k dispozici již od ledna 2023 za doporučenou cenu 2 199 EUR. Oba fotoaparáty jsou kompatibilní s celou stávající řadou objektivů LUMIX S a dalšími full-frame systémovými objektivy s bajonetem L-Mount.

Společnost Panasonic představuje Full-Frame bezzrcadlovky LUMIX S5II a LUMIX S5IIX

Nové standardy v účinnosti automatického ostření řady LUMIX

Díky novému obrazovému procesoru vyvinutému v rámci partnerství L Technology společností LEICA a LUMIX a novému 24MP snímači jsou modely LUMIX S5II a S5IIX prvními fotoaparáty LUMIX, které nabízejí hybridní automatické ostření s podporou fázové detekce (PDAF).

Fotoaparáty používají nový systém automatického ostření s hybridní fázovou detekcí kombinující PDAF s DFD automatickým ostřením pomocí detekce kontrastu. Nový rychlý a spolehlivý systém nabízí měření v 779 oblastech, dokáže detekovat cílové objekty v obtížných podmínkách, jako je nízký kontrast nebo silné protisvětlo, a po jejich zaměření je sleduje i při jiných pohybujících se objektech v záběru.

K dispozici je také kontinuální automatické ostření během změn ohniskové vzdálenosti a mikroúprava automatického ostření.

Společnost Panasonic představuje Full-Frame bezzrcadlovky LUMIX S5II a LUMIX S5IIX

Bohaté funkce videa a možnosti záznamu

Nový procesor poskytuje fotoaparátům LUMIX S5IIX a S5II možnosti záznamu videa včetně interního 10-bit 4:2:0 6K (3:2) a 5,9K (16:9) při 30 snímcích za sekundu a 4:2:2 C4K a 4K až při 60 snímcích za sekundu. Nový systém řízení tepla s aktivním chlazením umožňuje neomezenou dobu záznamu bez nutnosti zvětšení těla fotoaparátu. Fotoaparáty také podporují záznam HFR (vysoká snímková frekvence) rychlostí až 120 snímků za sekundu a snímání Slow motion s rychlostí až 180 snímků za sekundu.

LUMIX S5IIX zvládá 5,8K Apple ProRes s přímým ukládáním na SSD přes rozhraní HDMI nebo USB a záznam ALL-Intra s masivním datovým tokem až 800Mbps. S5IIX navíc podporuje výstup videa Apple Pro Res RAW do externího rekordéru Atomos. Podporuje také kabelové a bezdrátové IP streamování a USB tethering.

U obou modelů je k dispozici řada obrazových profilů včetně V-Log/V-Gamut s dynamickým rozsahem přesahujícím 14EV a také nová funkce REAL TIME LUT, která umožňuje nahrát tabulky gradací barev LUT na kartu SD a použít ji přímo ve fotoaparátu jako náhled, nikoli až v postprodukci.

Na základě požadavků profesionálních uživatelů byly přidány funkce jako Waveform monitor, Vectorscope a Zebra nebo funkce jako frekvence systému (24,00 Hz) nebo Synchro Scan.

Čistý a realistický 48kHz/24bitový zvuk lze nahrávat pomocí vestavěného nebo externího mikrofonu, zatímco 96kHz/24bitový záznam ve vysokém rozlišení je možný pomocí externích mikrofonů a mikrofonů XLR.

Profesionální fotografování a záznam videí

Díky řadě nových a vylepšených funkcí jsou hybridní fotoaparáty LUMIX S5IIX a S5II schopny poskytovat skutečně ohromující fotografický a video výkon, včetně vysokorychlostního sériového snímání rychlostí až 9 snímků za sekundu s mechanickou závěrkou a 30 snímků za sekundu s elektronickou závěrkou (s možností pořídit až 300 snímků), režimu Extra-vysokého rozlišení 96 megapixelů (JPEG/RAW) a technologie Dual Native ISO, která minimalizuje šum, rozšiřuje dynamický rozsah a umožňuje dosáhnout maximální hodnoty ISO 51200 (204800 při rozšířeném nastavení).

Modely LUMIX S5IIX a S5II se mohou pochlubit také vylepšeným systémem stabilizace obrazu Active IS, který výrazně zlepšuje snímání z ruky v nejrůznějších podmínkách a situacích. Nová stabilizace obrazu Active IS poskytuje vysoce stabilní a plynulý záznam videa díky optimalizaci horizontální, vertikální a rotační korekce. Kompenzace stabilizace Active IS dosahuje až 200 % ve srovnání s běžnou stabilizací a je obzvláště účinná v tradičně náročných podmínkách při snímání z ruky, jako je použití teleobjektivů nebo natáčení za chůze.

Společnost Panasonic představuje Full-Frame bezzrcadlovky LUMIX S5II a LUMIX S5IIX

Vynikající obsluha a možnosti práce v „jednočlenném týmu“

LUMIX S5IIX a S5II nabízejí vysoce propracované snímání, které tvůrcům umožňuje dosahovat vynikajících výsledků s minimem práce díky funkcím, jako je zámek AWB, asistent ručního ostření (k dispozici pro natáčení videa i fotografování) a nová funkce maskování, která zaznamenává videozáznamy s využitím celé plochy snímače a umožňuje uživateli následně oříznout snímky v rozlišení 4K a FHD.

Použitelnost dále zvyšuje nový snadno ovladatelný 8směrný joystick, rozšířený otočný ovladač, 3,0palcový vyklápěcí a otočný dotykový monitor a velký hledáček OLED Live View s rozlišením 3 680 000 bodů a velkým zvětšením.

Špičková spolehlivost a možnosti připojení

Fotoaparáty jsou vyrobeny podle náročných standardů pro použití v terénu, mají přední a zadní rám z hořčíkové slitiny a konstrukci odolnou proti stříkající vodě a prachu.

Oproti modelu LUMIX S5 byly vylepšeny možnosti připojení – modely LUMIX S5IIX i S5II jsou vybaveny plnohodnotným konektorem HDMI typu A a vysokorychlostním rozhraním USB 3.2 Gen 2 s držákem zámku kabelu, který zabraňuje nechtěnému odpojení. Vylepšeno bylo i bezdrátové připojení, kdy k pásmu Wi-Fi 2,4G Hz přibyla podpora pásma 5 GHz, aby byla zajištěna rychlá a stabilní komunikace s chytrými telefony a tablety.

Dva sloty na karty (oba UHS-II) podporují štafetový záznam, záložní záznam a vyhrazený záznam. Vysokokapacitní baterii s kapacitou 2200 mAh lze dobíjet pomocí síťového adaptéru nebo rozhraní USB.

Budoucí aktualizace firmwaru a program LUMIX Pro

Uživatelé budou moci dále zvýšit výkon modelů LUMIX S5IIX a S5II prostřednictvím budoucí aktualizace firmwaru, která přidá řadu funkcí včetně výstupu dat RAW a složeného živého náhledu. Další informace o aktualizaci budou oznámeny před jejím vydáním.

 

Více o fotoaparátu LUMIX S5II naleznete na: https://bit.ly/s5II

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: