fbpx
Sony uvádí na trh nejlehčí pevný teleobjektiv s velkou světelností na světě – G Master FE 300mm F2.8 GM OSS

Zachycujte dynamické okamžiky, například sportovní záběry, pohotově a ve špičkové kvalitě

Společnost Sony oznamuje uvedení nejlehčího 300 mm teleobjektivu G Master™ FE 300mm F2.8 GM OSS na světě se světelností F2,8 pro fullframe systémy α™ (Alpha™) s bajonetem E-mount.

Tento objektiv nabízí špičkové detaily, které jsou charakteristickým znakem řady G master, a také rychlé a vysoce přesné ostření. Lehká konstrukce o hmotnosti přibližně 1470 g (bez stativové patky) a vynikající vyvážení hmotnosti umožňují ostře zachytit dynamické okamžiky, například při fotografování rychlého pohybu v různých sportovních disciplínách nebo hbitých zvířat z ruky. S vysokou přesností lze sledovat také objekty se složitým a různorodým schématem pohybu. Ideálně se hodí fotografům s lehkým tělem, protože snižuje zatížení fotografa a minimalizuje únavu při dlouhém fotografování z ruky. Je také kompatibilní s volitelným telekonvertorem, který umožňuje fotografovat v rozsahu teleobjektivu až do 600 mm (ekvivalent 900 mm při použití s APS-C fotoaparáty).

„Od ledna letošního roku, kdy jsme oznámili vývoj tohoto objektivu, jsme obdrželi mnoho pozitivních reakcí od fotografů z celého světa, kteří se těšili na jeho uvedení na trh,“ uvedl Yann Salmon Legagneur, vedoucí marketingu IP&S společnosti Sony Europe. „Přidáním tohoto 300mm objektivu k již dostupným 400mm/600mm superteleobjektivům s pevným ohniskem, podporujeme širokou škálu potřeb a prostředí pro fotografování pro profesionální i pokročilé amatérské fotografy.“

Hlavní vlastnosti a funkce

Teleobjektiv G Master, který zachycuje rozhodující okamžiky s vysokým rozlišením a nádherným bokehem

Objektiv G Master využívá špičkové technologie vyvinuté společností Sony. Díky vysokému rozlišení a krásnému bokehu jasně vynikne fotografovaný objekt a přesné ostření zachytí rozhodující okamžiky, například při fotografování sportu, zpravodajství a divoké přírody. Inovativní optická konstrukce, která zahrnuje tři skleněné prvky Super ED (Extra-low Dispersion) a jeden skleněný prvek ED, byla efektivně navržena tak, aby potlačila chromatickou aberaci a dosáhla vysokého rozlišení a kontrastu po celé ploše snímku. Vynikající rozlišení a kontrast jsou zachovány až k okrajům snímku, což umožňuje flexibilnější ořez a úpravy.

Nádherný, jemný bokeh, který je charakteristickým znakem objektivů G Master, ideálně doplňuje ohniskovou vzdálenost 300 mm a maximální světelnost F2,8. Objektiv umožňuje použít malou hloubku ostrosti, díky níž vyniknou fotografované objekty na pozadí. Každý objektiv se při výrobě individuálně kalibruje tak, aby se optimalizovala kvalita bokehu. Ke vzniku jemného kruhového bokehu přispívá mechanismus kruhové clony s 11 lamelami.

Vysoce výkonné ostření, které zachycuje dynamické okamžiky, a vysokorychlostní sériové snímání se sledováním AE/AF při rychlosti až 120 snímků za sekundu

Kombinace dvou nejnovějších lineárních motorů XD (extreme dynamic) a řídicích algoritmů zajišťuje vysokou rychlost, špičkovou přesnost a nízké vibrace při ostření. To umožňuje zachytit dynamické objekty, aniž by vám unikla jediná příležitost, a to i při fotografování scén, kde se objekt rychle pohybuje, jako jsou sport nebo zvířata, nebo scény, kde se objekt pohybuje nepravidelně, např. na různých akcích. Navíc si objektiv uchová vysoký výkon ostření i po nasazení samostatně prodávaného telekonvertoru.

Výjimečně dobrá přenosnost a pohodlná ovladatelnost, které podporují profesionály v terénu

Díky značné redukci hmotnosti je objektiv FE 300mm F2,8 GM OSS nejlehčím objektivem ve své třídě1. Váží přibližně 1470 g (bez stativové patky) a byl navržen s ohledem na vyvážené rozložení hmotnosti. Vnitřní tubus objektivu využívá odolnou hořčíkovou slitinu, díky níž je vysoce odolný a má nízkou hmotnost. Díky tomu, že přední část tubusu objektivu není výrazně těžší než jeho zbytek, vyznačuje se objektiv vysokou stabilitou a umožňuje svižné a přesné fotografování při pořizování panoramatických snímků z ruky. Navíc umožňuje funkci MODE3, která zajišťuje zvýšenou stabilitu hledáčku a optimalizuje algoritmus stabilizace obrazu, přesně zachytit dynamické scény.

Kromě toho je objektiv vybaven pohodlným ovládáním, které podporuje profesionální fotografování, včetně tlačítek pro uzamčení zaostření umístěných na čtyřech místech, která umožňují přiřadit oblíbené funkce těla fotoaparátu.

Cena a dostupnost

Nový objektiv FE 300mm F2.8 GM OSS bude v prodeji u autorizovaných prodejců koncem ledna 2024 za doporučenou cenu 164 990 Kč.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: