fbpx
Home fotoaparáty Sony má prémiový objektiv Planar FE 50 mm F1.4 ZA

Sony má prémiový objektiv Planar FE 50 mm F1.4 ZA

Sony má prémiový objektiv Planar FE 50 mm F1.4 ZA

Nový ZEISS Planar F 1.4 je základním světelným objektivem s ohniskem 50 mm, který nabízí vysoký kontrast a slibuje celkově výjimečný výkon.

Společnost Sony představila nový objektiv pro fullframe fotoaparáty Sony se systémem E-mount – Planar T* FE 50mm F1.4ZA (model SEL50F14Z).

Je to Zeiss

Značka Zeiss zaručuje stálost světelnosti, kontrastu a rozlišení po celé ploše snímku, a to i na plně otevřenou clonu.

Nejmodernější konstrukce optiky zahrnuje vysoce přesné asférické (Advanced Aspherical) a ED (Extra-low Dispersion) členy, které redukují sférickou a chromatickou aberaci, stejně jako ochrannou vrstvu Zeiss T* Coating, která minimalizuje záblesky v objektivu (flare) a tvorbu závoje (ghosting).

Maximální clonové číslo F 1,4 u objektivu FE 50mm F1.4ZA je perfektní pro fotografování špatně osvětlených scén a portrétů, přičemž kruhová clona s jedenácti lamelami poskytuje zajímavý bokeh efekt (rozostření pozadí snímku).

Objektiv je také vybaven kruhovým voličem pro změnu clonového čísla s možností tzv. clickless chodu pro plynulou změnu clonového čísla při nahrávání videa, přepínač AF/MF režimů, a to vše v designu odolném proti prachu a vlhkosti.

Objektiv je také vybaven motorem SSM (Super Sonic wave Motor), který umí rychle, přesně a tiše ostřit, což je zvlášť vhodné pro natáčení videa.

Objektiv Sony FE 50mm F1.4 ZA se začne dovážet v červenci 2016.

casopis-foto-sony-zeiss-objektiv-FE-50mm-F1_4-ZA-w1200-g

casopis-foto-sony-zeiss-objektiv-FE-50mm-F1_4-ZA-w1200-g-str

casopis-foto-sony-zeiss-objektiv-FE-50mm-F1_4-ZA-w1200-g-str-2

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: