fbpx
Sony A7IV – test reálného použití, jak je na tom video a stojí tento kousek za to?

Michal vyrazil na veletrh EICMA 2021 do Milána a vzal si s sebou žhavou Sony novinku A7IV. V našem již 3. videu o fotoaparátu Sony A7IV se dozvíte podrobné informace o tom, co se Michalovi líbí a co si zaslouží pochvalu, a co se mu naopak nelíbí a zasloužilo by si zlepšení.

Sony A7IV dostal Michal s objektivem Sony FE 50 mm f/1,2 GM.

V porovnání se svým předchůdcem, Sony A7III, je tento fotoaparát velmi odlišný. Prošel mnoha změnami, jako je například kolečko na přepínání foto a video režimu či slow a quick režimu videa.

Velikou pochvalu si získal výklopný dotykový displej s novým menu, které je oproti tomu starému výrazně přehlednější, stále však vyžaduje chvilku k nastudování, kde se jaká položka nachází.

Co by vyžadovalo zlepšení, je automatické (ne)přepínání z S-Logu při přepnutí z Video režimu na Foto. Další kritiku si vysloužily dva sloty na kartu, které by taky potřebovaly řadu inovací.

Chválu dostalo Sony za možnost připojení přes velké HDMI.

Sony A7IV disponuje video záznamem 4K/60p (4:2:2 / 10-bitový), což je za Michala skvělé. U akčnějších videí je však velmi značný rolling shutter.

Oproti předchůdcům bylo velmi zapracováno na stabilizaci, která je nyní ve 3 krocích. K dispozici je také aktivní mapa ostření.

Za zmínku určitě stojí ostření a citlivost, které jsou u tohoto fotoaparátu velmi propracované.

A finální závěr? Na ten je prý ještě brzy, ale při povznesení se nad všemi nedostatky a mouchami je Sony A7IV, dle Michala, velmi zajímavý fotoaparát.

 

Více o Sony A7IV najdete na: https://bit.ly/sonyA7IV

Na naše video s představením Sony A7IV se můžete podívat zde.

Co na tento foťák říká Luďa? Na to se můžete podívat zde.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: