fbpx
Sony A7IV – recenze (video)

V našem dalším videu si kluci posvítili na fotoaparát Sony A7IV. Tentokrát přišla řada na Luďka, který si vzal Sony A7IV pod svůj drobnohled a pořádně ho otestoval. Společně s Michalem proberou všechny důležité aspekty, od ISA, ergonomie fotoaparátu, rozlišení, atp. a dojde i k porovnání s předchůdci tohoto fotoaparátu, jako je Sony A1 a Sony A7R IV.

Sony A7IV je fullframe bezzrcadlovka, která byla představena letos v říjnu. ISO dosahuje hodnoty až 204 800 a výsledné fotografie ve vysoké citlivosti Luďu samotného překvapily, jelikož barevný šum je zde minimální. Dokonce je tento aspekt prý lepší, než u Sony A1.

A7IV disponuje výkonným autofocusem a automatickým ostřením na oči zvířat a ptáků. Luďa však zjistil, že u koní tato funkce nefunguje. Co se velikosti týče, tak by kluci ocenili o něco větší tělo, ale velikou pochvalu dostalo Sony za výklopný a otočný displej. Dalším plusem je například speciální menu pro foto a video.

A7IV má oproti A1 navrch i v dynamickém rozsahu. Lehce však pokulhává v oblasti rychlosti a tiché závěrky.

Dle Luďka se jedná o amatérský fotoaparát, který však svým výkonem spadá spíše do profesionální třídy. Vyšší cena sice může někoho odrazovat, ale dle našeho názoru si ji tento foťák zaslouží.

Více o tomto fotoaparátu naleznete na: https://bit.ly/sonyA7IV

Na naše video s představením Sony A7IV se můžete podívat zde.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: