Mobilní telefony, Sony — 8. 1. 2018 at 17:29

Selfie telefony od Sony – XA2 Dual, XA2 Ultra Dual, L2 Dual

autor:

Společnost Sony představila na veletrhu CES 2018 tři nové telefony, které označuje jako “selfie telefony”.

Xperia XA2 Dual má hlavní fotoaparát vybaven snímačem Sony 23 Mpx Exmor RS a širokoúhlým 120° selfie fotoaparátem Exmor R s 8 Mpx.

Xperia XA2 Ultra Dual je smartphone s tzv. “duálním selfiem”. Přední fotoaparáty jsou dva – jeden s optickou stabilizací obrazu má rozlišení 16 Mpx, druhý má rozlišení 8 Mpx a úhel záběru 120 stupňů.

Třetím telefonem je model Xperia L2 Dual, ve kterém má hlavní fotoaparát světelnost F2,0.

Xperia XA2 Dual a XA2 Ultra Dual se použitou technologií hlavního fotoaparátu neliší od technologie, která byla poprvé k vidění u prémiové řady XZ.

Sony slibuje, že rok 2018 bude průlomový a říká, že v následujících měsících předvede další inovace napříč celým portfoliem Xperií.

Xperia XA2 Dual

Hlavní fotoaparát modelu Xperia XA2 Dual je vybaven snímačem Exmor RS pro mobilní zařízení o velikosti 1/2.3” s citlivostí ISO 12800, což by mělo zaručit ostré snímky i při slabším osvětlení.

Na mobilu můžete natáčet videozáznam v rozlišení  4K včetně slow-motion videa 120 FPS.

Full HD displej o velikosti 5.2” je tzv. bezrámečkový a je použito odolné sklo Corning Gorilla Glass.

Xperia XA2 Dual bude na českém trhu dostupná v duální variantě (Dual SIM) ve čtyřech různých barvách: stříbrné, černé, modré a růžové.

Xperia XA2 Ultra Dual

Mobilní telefon Xperia XA2 Ultra Dual byl navržen speciálně pro selfie. Má dvojitý přední fotoaparát – s 16 Mpx a optickou stabilizací obrazu a 8 Mpx 120° širokoúhlý.

Stejný snímač Exmor RS, ISO 12800, 4K video a slow-motion 120 FPS – to zůstává u modelu XA2 Ultra Dual jako u ” jednoduchého” Dual.

Model XA2 Ultra Dual dostal jasnější Full HD displej pro chytré telefony o úhlopříčce 6” s širokým a přesným barevným gamutem.

Podobně jako Dual, tak také Ultra Dual bude na českém trhu dostupný v duální variantě (Dual SIM), ale jen ve dvou barvách – stříbrné a černé.

Xperia L2 Dual

Super širokoúhlý 120° přední fotoaparát s 8 Mpx byl focení selfie a 13 Mpx F2,0 hlavní fotoaparát mají zajistit ostré fotografie.

Model Xperia L2 Dual bude na českém trhu dostupný v duální verzi (Dual SIM) ve dvou barevných variantách – černé a zlaté. Obě varianty mají vysoce lesklý povrch, který podtrhuje „zaoblený design“. Také odemykání jediným dotykem je usnadněno pomocí zadního snímače otisku prstu.

Kdy budou Xperia XA2, XA2 Ultra Dual, L2 Dual v prodeji

Xperia XA2 Dual a Xperia XA2 Ultra Dual budou uvedeny na trh s Androidem 8.0 Oreo  od února 2018, Xperia L2 Dual s Androidem 7.1.1 Nougat od února 2018.

[zdroj tisková zpráva Sony, redakčně upraveno]

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve:

Comments are closed.