fbpx
Home Mobilní telefony Selfie telefony od Sony – XA2 Dual, XA2 Ultra Dual, L2 Dual

Selfie telefony od Sony – XA2 Dual, XA2 Ultra Dual, L2 Dual

Selfie telefony od Sony – XA2 Dual, XA2 Ultra Dual, L2 Dual

Společnost Sony představila na veletrhu CES 2018 tři nové telefony, které označuje jako „selfie telefony“.

Xperia XA2 Dual má hlavní fotoaparát vybaven snímačem Sony 23 Mpx Exmor RS a širokoúhlým 120° selfie fotoaparátem Exmor R s 8 Mpx.

Xperia XA2 Ultra Dual je smartphone s tzv. „duálním selfiem“. Přední fotoaparáty jsou dva – jeden s optickou stabilizací obrazu má rozlišení 16 Mpx, druhý má rozlišení 8 Mpx a úhel záběru 120 stupňů.

Třetím telefonem je model Xperia L2 Dual, ve kterém má hlavní fotoaparát světelnost F2,0.

Xperia XA2 Dual a XA2 Ultra Dual se použitou technologií hlavního fotoaparátu neliší od technologie, která byla poprvé k vidění u prémiové řady XZ.

Sony slibuje, že rok 2018 bude průlomový a říká, že v následujících měsících předvede další inovace napříč celým portfoliem Xperií.

Xperia XA2 Dual

Hlavní fotoaparát modelu Xperia XA2 Dual je vybaven snímačem Exmor RS pro mobilní zařízení o velikosti 1/2.3” s citlivostí ISO 12800, což by mělo zaručit ostré snímky i při slabším osvětlení.

Na mobilu můžete natáčet videozáznam v rozlišení  4K včetně slow-motion videa 120 FPS.

Full HD displej o velikosti 5.2” je tzv. bezrámečkový a je použito odolné sklo Corning Gorilla Glass.

Xperia XA2 Dual bude na českém trhu dostupná v duální variantě (Dual SIM) ve čtyřech různých barvách: stříbrné, černé, modré a růžové.

Xperia XA2 Ultra Dual

Mobilní telefon Xperia XA2 Ultra Dual byl navržen speciálně pro selfie. Má dvojitý přední fotoaparát – s 16 Mpx a optickou stabilizací obrazu a 8 Mpx 120° širokoúhlý.

Stejný snímač Exmor RS, ISO 12800, 4K video a slow-motion 120 FPS – to zůstává u modelu XA2 Ultra Dual jako u “ jednoduchého“ Dual.

Model XA2 Ultra Dual dostal jasnější Full HD displej pro chytré telefony o úhlopříčce 6” s širokým a přesným barevným gamutem.

Podobně jako Dual, tak také Ultra Dual bude na českém trhu dostupný v duální variantě (Dual SIM), ale jen ve dvou barvách – stříbrné a černé.

Xperia L2 Dual

Super širokoúhlý 120° přední fotoaparát s 8 Mpx byl focení selfie a 13 Mpx F2,0 hlavní fotoaparát mají zajistit ostré fotografie.

Model Xperia L2 Dual bude na českém trhu dostupný v duální verzi (Dual SIM) ve dvou barevných variantách – černé a zlaté. Obě varianty mají vysoce lesklý povrch, který podtrhuje „zaoblený design“. Také odemykání jediným dotykem je usnadněno pomocí zadního snímače otisku prstu.

Kdy budou Xperia XA2, XA2 Ultra Dual, L2 Dual v prodeji

Xperia XA2 Dual a Xperia XA2 Ultra Dual budou uvedeny na trh s Androidem 8.0 Oreo  od února 2018, Xperia L2 Dual s Androidem 7.1.1 Nougat od února 2018.

[zdroj tisková zpráva Sony, redakčně upraveno]

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: