fbpx
Home technika Powerbanka inspirovaná mořskou faunou

Powerbanka inspirovaná mořskou faunou

Powerbanka inspirovaná mořskou faunou

Nabít si v současnosti smartphone nebo kompaktní fotoaparát či jiné z USB kabelu napájené zařízení není problém. Nemusíte mít s sebou ani vlastní nabíječku – vždycky vám ji někdo na chvíli půjčí, zatímco vy si vychutnáváte lahodná šálek kávy.

Pokud jste ale v pohybu (touláte se přírodou) nebo jste podle Murphyho zákonů jako na potvoru hodně daleko od české kotliny, nemusí se vám podařit prázdné baterie výše uvedených zařízení díky odlehlosti nebo jazykové bariéře dobít. Mít s sebou powerbanku je potom k nezaplacení. A je úplně jedno, jaká to bude – hlavně že bude nabitá a s dostatečnou kapacitou.

Powerbanka inspirovaná mořskou faunou  

V případě modelu P10050C od Adaty se vám dostane do rukou powerbanka, která vystavuje na odiv méně tradiční design. Zapomeňte na přímočarý hranatý design, případně na sem tam nějakou tu oblinu. Adata P10050C si bere od obojího vrchovatě – celý obal powerbanky připomíná povrch velkých mořských mušlí, barvené provedení se zase inspirovalo perlami, respektive světelnými efekty perleti. Přitom hmotnost zůstala vzhledem k udávané kapacitě 10 050 mAh (36,18 Wh) na vcelku solidních 230 g.

Powerbanka inspirovaná mořskou faunou

Mnohem důležitější je ale konektorová výbava: dvojici výstupních USB portů typu A doplňuje konektor USB-C pro nabíjení. Majitelé moderních, více „našlapaných“ smartphonů s Androidem tak zajásají. Vystačí si s jedním, originálním kabelem. Na druhou stranu je zase škoda, že Adata nevybavila powerbanku i ještě jedním portem – kombinace s micro USB by byla mnohem univerzálnější. Pak si ale můžete přát ještě outdoorové provedení nebo „placatější“ design, pořádnou svítilnu…a skončíte u powerbanky dražší, než byste si přáli. (Švýcarský nožík nikdo do powerbanky ještě neintegroval…)

Powerbanka inspirovaná mořskou faunou

Útěchou a malou výhodou oproti konkurenčním „elektrárnám v kapse“ je, že oba USB-A porty dávají na výstupu až 2,4 A. Sdíleně samozřejmě, při požadavku co nejrychleji nabíjet, ale nemusíte přemýšlet, zda jste použili ten správný port. Výčet ochranných funkcí pro nabíjení čehokoli (nebo samotné powerbanky) je víceméně standardní: ochrana proti přebíjení, hlubokému vybití, přehřátí, zkratu, přepětí… Škoda jen, že se Adata nezmiňuje o podpoře Quick Charge – u USB-C powerbanky by tahle funkce leckomu náramně přišla vhod.

Dušan Kos

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: