fotoaparáty — 29. 10. 2018 at 22:00

Pevný disk ADATA HD330

autor:

Když potřebujete zálohovat data jako jsou fotografie, filmy nebo dokumenty je dobré kromě cloudových služeb sem tam použít i externí USB harddisk na který data nakopírujete a schováte ho pro případ nouze někam do šuplíku nebo je na něm přenesete na jakékoliv místo na Světě.

Ideálně to chce harddisk aspoň trochu odolný pádům a nepřízni počasí. Přeci jen se může stát, že Vám vyklouzne z ruky nebo spadne ze stolu na zem.

Nedávno se mi dostal do ruky na testování externí USB HDD od ADATA a to přesně model HD330. Ten disponuje 2TB úložného prostoru, připojením USB 3.1, které je zpětně kompatibilní s USB 2.0 a je odolný vůči pádům. Vyrábí se ve více variantách dle velikosti úložného prostoru (1TB, 2TB a 5TB).

Při velikosti 2TB se Vám na něj vejde 2000 filmů, 330tisíc fotografií v .jpg nebo 600tisíc dokumentů ve Wordu. Nakopírování 1,7GB velkého filmu na disk z PC trvá krásných 63 vteřin a kopírování v opačném směru tzn. z disku ADATA HD330 do PC neuvěřitelných 19 vteřin. Tak že i když potřebujete ke kamarádovi na víkend vzít všechny díly Hvězdných válek, nebude Vám kopírování na disk trvat déle než si stihnete uvařit čaj… 😉

Navíc je disk ADATA HD330 vybaven senzory nárazu a funkcí AES pro 256bitové šifrování. Zvenčí je obalen silikonovým pouzdrem, které ho chrání před pády a i přes robustní konstrukci uchovává disku skvělou tlouštku 16,2mm, tak že ho v pohodě strčíte do zadní kapsy u kalhot. Pokud by se Vám těch 16,2mm zdálo moc, můžete kdykoliv silikonové pouzdro z disku sundat a dostanete se na pouhý centimetr.

Když k tomu přidáme 3 letou záruku od výrobce, dodávaný software HDDtoGo pro šifrování dat a několik barevných provedení jako je červená, černá nebo modrá, je se svými rozměry a váhou pouhých 189 gramů skvělým společníkem na víkendy na chatě nebo cesty kolem Světa, kde potřebujete zálohovat videa nebo fotografie z cest.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve:

Comments are closed.