fbpx
Panasonic uvedl na trh fotoaparát LUMIX S5IIX

Po měsících očekávání společnost Panasonic představila fotoaparát LUMIX S5IIX, který byl uveden na trh jako jedna ze dvou převratných novinek v řadě bezzrcadlovek LUMIX S.

Dále zveřejnila společnost Panasonic informace o programu aktualizace firmwaru pro fotoaparát LUMIX S5II a o úpravě cen objektivů řady S v Evropě.

Nový LUMIX S5IIX

Fotoaparát LUMIX S5IIX, který předvádí neuvěřitelný výkon při pořizování videí i fotografií, je připraven splnit požadavky i těch nejambicióznějších tvůrců.

Díky kompatibilitě s formátem Blackmagic Raw (BRAW), který doplňuje formát ProRes RAW, nabízí fotoaparát Lumix S5IIX snadné použití a lepší kvalitu než oblíbené formáty videa, avšak s výhodami záznamu RAW.

Díky rozšířené kompatibilitě externích zařízení jsou kromě ATOMOS Ninja V+ podporovány také ATOMOS Ninja V a ATOMOS Shogun CONNECT. Všechny režimy záznamu lze nastavit následujícím způsobem:

 59,94Hz50,00Hz
Full frame5,9K16 : 95888 × 331212 bitů29.97p

23.98p

25.00p
APS-C4,1K17 : 94128 × 217612 bitů59.94p

29.97p

23.98p

50.00p 25.00p
3,5K4 : 33536 × 265612 bitů29.97p

23.98p

50.00p 25.00p

Panasonic uvedl na trh fotoaparát LUMIX S5IIX

S5IIX je jedním z prvních fotoaparátů LUMIX, který nabízí hybridní automatické ostření s fázovou detekcí (PDAF), a je vybaven novým obrazovým motorem vyvinutým v rámci partnerství L2 Technology společností LEICA a LUMIX a novým 24megapixelovým snímačem.

Kromě toho fotoaparát využívá nový systém Phase Hybrid AF. Tento nový systém je rychlý a spolehlivý, dokáže detekovat cílové objekty i v obtížných podmínkách, jako je slabé osvětlení a protisvětlo, a po jejich zaměření je sleduje i v případě, že se v záběru pohybují další objekty.

Díky bohatým funkcím a možnostem záznamu videa nabízí nový motor fotoaparátu LUMIX S5IIX také možnosti záznamu videa, které díky celé řadě nových a vylepšených funkcí přinášejí profesionální výsledky, jak v oblasti fotografie, tak i videa.

Další informace o fotoaparátu LUMIX S5IIX naleznete zde.

Aktualizace firmwaru pro fotoaparát LUMIX S5II (verze 2.0)

Program pro aktualizaci firmwaru pro klasický fotoaparát LUMIX S5II bude k dispozici 13. června 2023.

Aktualizace firmwaru poskytuje výstup dat ve formátu RAW přes rozhraní HDMI, takže kromě formátu ProRes RAW bude LUMIX S5II využívat stejné možnosti formátu Blackmagic RAW jako LUMIX S5IIX.

Program aktualizace firmwaru bude také obsahovat kompozitní režim živého náhledu (Live View Composite), který uživatelům umožní zachycovat dlouhé expozice i ve dne.

Aktualizace, která přináší další pozitivní doplňky pro fotoaparát LUMIX S5II, zvyšuje uživatelský komfort a dále zlepšuje výkon fotoaparátu S5II díky celé řadě inovativních funkcí.

Pohled do budoucnosti

Kromě uvedení nového modelu na trh a zajímavé aktualizace firmwaru představuje společnost Panasonic také fantastickou úpravu cen objektivů pro celou Evropu, kde dochází ke snížení cen až o 28 %.

Fotoaparáty LUMIX S5IIX i LUMIX S5II jsou kompatibilní s celým stávajícím sortimentem 14 objektivů LUMIX S a dalšími full-frame systémovými objektivy s bajonetem L-Mount vyráběnými partnery společnosti Panasonic, a v celé Evropě proto došlo k úpravě cen vybraných objektivů řady S.

Snížení cen je projevem neustálé snahy společnosti Panasonic zohlednit zpětnou vazbu od spotřebitelů a má za cíl zvýšit v současné ekonomické situaci dostupnost objektivů.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: