fbpx
Panasonic představil nový Full Frame objektiv LUMIX S-S85

Model LUMIX S 85mm F1.8, který se díky svým kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti může pochlubit vysokou mobilitou, je určený všem profesionálním i amatérským fotografům, kteří jsou příznivci portrétní fotografie. Konstrukce objektivu využívá 9 elementů v 8 skupinách a dvou ED (Extra-Low Dispersion) členů. Díky tomu účinně potlačuje jak axiální chromatickou aberaci, tak chromatickou aberaci zvětšení.

Objektivy pro modelovou řadu Panasonic LUMIX S se snaží nabídnout zajímavý bokeh a LUMIX S 85 mm F1.8 poskytuje plynulé přechody rozostření od roviny ostrosti směrem do krajů a také hladký, kulatý bokeh bez vinětace při fotografování bodových zdrojů světla. Novinka nabízí také silný výkon při záznamu videa díky speciálnímu mechanismu, který potlačuje změnu úhlu záběru při změně zaostření (tzv. focus breathing); tato vada bývá zásadním problémem u většiny výměnných objektivů primárně navržených pro fotografování.

Díky svým kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti přibližně 355 g překvapí LUMIX S 85 mm F1.8 svojí mobilitou. Robustní konstrukce odolná proti prachu a stříkající vodě* vydrží i tvrdší klimatické podmínky (až do -10°C). Průměr filtru je 67 mm a clona složená z 9 lamel a má kruhový tvar.

Panasonic, který využívá pro své Full Frame bezzrcadlovky řady LUMIX S bajonet L-Mount, se chystá v následujících měsících uvést na trh celkem čtyři objektivy s vysokou světelností F1.8, z nichž LUMIX S 85mm F1.8 je první v řadě. Všechny čtyři objektivy budou mít společnou velikost a pozici ovládacích prvků, což skýtá praktické výhody při používání. Pokud je například fotoaparát umístěn na gimbalu, je výměna objektivu velmi snadná a vyžaduje jen minimální přenastavení připojených součástí. Díky stejnému průměru objektivu lze sdílet také filtry.Panasonic představil nový Full Frame objektiv LUMIX S-S85

Kromě dalších tří zmiňovaných objektivů s vysokou světelností F1.8, je ve vývoji také teleobjektiv se zoomem 70–300 mm, který v budoucnosti rozšíří řadu objektivů řady LUMIX S.

* Odolnost proti prachu a stříkající vodě nezaručuje, že nedojde k poškození, pokud bude objektiv vystaven přímému kontaktu s prachem a vodou.

  • L-Mount je ochranná známka nebo registrovaná ochranná známka společnosti Leica Camera AG.
  • Provedení a specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění. 

 

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: