fbpx
Panasonic oznamuje nový Full-Frame zoom objektiv s makro parametry pro řadu fotoaparátů LUMIX S

Společnost Panasonic představuje nový systémový objektiv LUMIX S 70-300 mm F4,5-5,6 MACRO O.I.S.
(S-R70300) založený na bajonetovém standardu L-Mount pro bezzrcadlovky LUMIX S. Řada LUMIX S zaručuje nekompromisní kvalitu obrazu a nabízí fotoaparáty a objektivy určené pro náročné tvůrce statického i pohyblivého obrazu.

Nový LUMIX S 70-300mm F4,5-5,6 MACRO O.I.S. se může pochlubit skvělou kvalitou obrazu napříč celým rozsahem, což umožňuje nezaměnitelné vykreslení mimořádně působivých fotografií a videí. Nabízí také ultra rychlé a přesné automatické ostření a duální stabilizaci obrazu Dual I.S. pro agilitu a mobilitu v široké škále situací, včetně sportu, zvířat, portrétů, letadel a vozidel.

Objektiv nabitý nejmodernějšími optickými technologiemi se chlubí optimální konstrukcí 17 optických členů v 11 skupinách, včetně jedné UED (Ultra Extra-Low Dispersion) čočky, dvou ED (Extra-Low Dispersion) čoček a jedné UHR (Ultra-High Refractive Index) čočky. Díky tomu účinně potlačuje jak axiální chromatickou aberaci při snímání v dlouhých tele ohniscích, tak chromatickou aberaci a zkreslení na širokoúhlém konci. UHR čočka zajišťuje jednotnou kvalitu obrazu od středu až k okrajům a zároveň přispívá k optimálním a kompaktním rozměrům objektivu.

Díky malé zaostřovací vzdálenosti 0,54 m*1 i při největším ohnisku, dosahuje LUMIX S 70-300 mm F4,5-5,6 MACRO O.I.S. maximálního zvětšení 0,5x (při 300 mm) a snímá tak na makro v režimu foto i video předměty v poloviční životní velikosti. Kruhová clona s 11 lamelami vytváří nádherně kulatý bokeh v celém rozsahu zoomu. Panasonic oznamuje nový Full-Frame zoom objektiv s makro parametry pro řadu fotoaparátů LUMIX S

Dual I.S. je kombinace O.I.S. (optické stabilizace obrazu) a stabilizace v objektivu (Body I.S.) u fotoaparátů řady LUMIX S, která kompenzuje pohyby ruky a umožňuje použít o 5,5 EV delší expozici*2. Ovládání funkcí ostření s vysokorychlostním snímačem s rychlostí až 480 fps je zárukou rychlého a vysoce přesného automatického ostření. 

Ale i přesto je objektiv LUMIX S 70-300mm F4,5-5,6 MACRO O.I.S. kompaktní a lehký, a tudíž komfortní a mobilní. Robustní design, odolný proti prachu a stříkající vodě*3 chrání v drsných podmínkách i při -10°C pod nulou. Fluorinová povrchová vrstva na přední čočce navíc odpuzuje vodu a mastné nečistoty. Průměr filtru je 77 mm.

Všechny objektivy řady LUMIX S vynikají výkonem při nahrávání videa s mechanismem, který minimalizuje změnu úhlu záběru při změně zaostření (tzv. focus breathing); během zoomování je navíc potlačen posun zaostření při změně clony (tzv. focus shift), takže objekt je vždy zaostřený – pro kvalitu videa na profesionální úrovni.

Ve vývoji jsou i další objektivy pro bajonet L, včetně tří objektivů s nízkým clonovým číslem F1,8, které posílí řadu objektivů pro fotoaparáty LUMIX S a vyjdou vstříc potřebám našich zákazníků.

Objektiv S-R70300 se kvalifikuje do programu LUMIX PRO. Program LUMIX PRO je program podpory uživatelů produktů LUMIX v okamžicích, kdy je nejvíce potřebují. Nabízí celou řadu výhod, které členové mohou využít nejen ve své vlastní zemi, ale také když pracují v zahraničí (podrobnosti najdete na www.lumix-pro.com, stejně jako detailní podmínky, úrovně podpory, země, kde lze programu využít a produktů, které program pokrývá).

Panasonic oznamuje nový Full-Frame zoom objektiv s makro parametry pro řadu fotoaparátů LUMIX S

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: