fbpx
OM System představuje nový klasický standardní zoom objektiv a nejmenší a nejlehčí profesionální zoomový teleobjektiv na světě

Společnost OM Digital Solutions GmbH představuje dva nové objektivy M.Zuiko PRO vyhovující standardu Micro Four Thirds.

M.Zuiko Digital ED 12-40 mm f/2.8 PRO II (35 mm ekv. 24-80 mm) je vysoce výkonný, standardní objektiv se zoomem se světelností f/2,8 v celém rozsahu zoomu od širokoúhlého ekvivalentu 24 mm až po základní teleohnisko 80 mm. Jedná se o nástupce oblíbeného klasického Micro 4/3 objektivu M.Zuiko Digital ED 12-40 mm f/2.8 PRO se standardním zoomem a nabízí vylepšenou kvalitu obrazu a vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům.

M.Zuiko Digital ED 12-40 mm f/2.8 PRO II na OM SYSTEM OM-1
M.Zuiko Digital ED 12-40 mm f/2.8 PRO II na OM SYSTEM OM-1

M.Zuiko Digital ED 40-150 mm f/4.0 PRO (ekvivalent 35 mm: 80-300 mm) je kompaktní, lehký teleobjektiv se zoomem, který pokrývá široký rozsah ohniskových vzdáleností od 80 mm až po 300 mm ekvivalent. Tento vysoce výkonný objektiv M.Zuiko PRO je nejkompaktnějším a nejlehčím modelem na světě s fixní světelností f/4,0.

OM System představuje nový klasický standardní zoom objektiv a nejmenší a nejlehčí profesionální zoomový teleobjektiv na světě
M.Zuiko Digital ED 40-150 mm f/4.0 PRO na OLYMPUS E-M5 Mark III

Spolehlivý výkon odolný vůči povětrnostním vlivům pro focení bez stresu i v náročných prostředích

  • Pokročilá odolnost podle standardu IP53 – prachotěsný, voděvzdorný a mrazuvzdorný do -10°C

Oba objektivy obstály v testech IPX3 a vyšší odolnosti proti stříkající vodě, což daleko překračuje konvenční hodnocení IPX1, stejně jako testy odolnosti proti prachu. Oba se vyznačují odolností proti prachu a stříkající vodě standardu IP53. Mohou také fungovat v prostředí s nízkou teplotou až do -10 °C. Spojení těchto objektivů s prachotěsným, voděvzdorným a mrazuvzdorným fotoaparátem umožňuje fotografování v náročných prostředích, jako je déšť, sníh a dokonce i prašná prostředí.

  • Fluorová ochranná vrstva

Kromě schopnosti odpuzovat vodu, olej a prach je fluorová vrstva na přední části čočky také účinná při čištění povrchu. Oba objektivy lze v případě ušpinění snadno vyčistit ofukovacím balónkem nebo hadříkem, což uživatelům umožňuje okamžitě pokračovat ve fotografování.

M.Zuiko Digital ED 12-40 mm f/2.8 PRO II

OM System představuje nový klasický standardní zoom objektiv a nejmenší a nejlehčí profesionální zoomový teleobjektiv na světěVylepšená vysoká kvalita obrazu a kompaktní, lehký design ve standardním objektivu se zoomem s pevnou maximální světelností f/2,8

 

  • Objektiv je tvořen 14 členy v 9 skupinách, uspořádaných tak, aby dosáhl excelentní rozlišovací schopnosti ve všech ohniscích

Tento model využívá optickou konstrukci se 14 členy v 9 skupinách (1 čočka EDA, 2 asférické čočky, 1 čočka DSA, 2 čočky ED, 1 čočka HD, 2 čočky HR) se 4 asférickými čočkami včetně čočky DSA efektivně umístěné pro dosažení kompaktní, lehké konstrukce a vynikajícího zobrazovacího výkonu typického pro objektivy M.Zuiko PRO. Účinná kompenzace aberací, ke kterým dochází při zoomování, má za následek vysoké rozlišení od středu k okrajům obrazu v celém rozsahu zoomu, od širokoúhlých 24mm (35mm ekv.), až po základní teleohnisko ekvivalentní 80mm. Tento výkonný objektiv plně využívá vysokého rozlišení fotoaparátu při zapnuté funkce High Res Shot.

  • Čistší a ostřejší záběry

Nejnovější výrobní technologie potlačují povrchový rozptyl světla na asférických čočkách. To výrazně snižuje odlesky ve srovnání s konvenčními produkty a vede k jasnějšímu zobrazení. Optimální nanesení povrchových vrstev, včetně povlaku ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical), zlepšuje kvalitu záběrů při focení v protisvětle.

Všestranné funkce pro širokou škálu aplikací, včetně makro fotografování

  • Fotografování detailů s maximálním zvětšením obrazu 0.6x

Nejkratší zaostřovací vzdálenost objektivu je 20cm v celém rozsahu zoomu. Na širokoúhlém konci si uživatelé mohou užít makro fotografování s využitím perspektivy a dlouhém ohnisku pak maximální zvětšení obrazu 0,6x, které konkuruje polo-makro objektivům. Objektiv je schopen různých stylů makro snímání a podporuje funkci Focus Stacking, která je užitečná při zvětšení hloubky ostrosti při focení drobných subjektů.

  • MSC mechanismus pro rychlé a tiché zaostřování

Kompaktní, lehká zaostřovací jednotka sestávající ze dvou slepených čoček je poháněna lineárním motorem pohánějícím mechanismus MSC (Movie and Still Compatible), jehož výsledkem je vysokorychlostní a tiché AF. Tento design usnadňuje pořizování statických snímků i videí. Objektiv je ve spojení s fotoaparátem OM SYSTEM OM-1 schopen sekvenčního snímání rychlostí přibližně 50 sn./s.

  • Pohodlné ovládání a rychlé přepínání

Přitažením zaostřovacího kroužku směrem k sobě okamžitě přepnete na manuální ostření pomocí mechanismu Manual Focus Clutch a pomocí tlačítka L-Fn (funkční tlačítko na objektivu) můžete vybrané funkce ovládat jedním prstem. Tyto funkce umožňují uživatelům rychle měnit nastavení podle potřeby, aby mohli bez prodlení pokračovat ve fotografování.

M.Zuiko Digital ED 12-40 mm f/2.8 PRO II bude k dostání za 25 990 Kč a na trh bude uveden začátkem března 2022.

V balení bude společně s objektivem i sluneční clona LH-66D, která je určena výhradně pro M.Zuiko Digital ED 12-40 mm f/2.8 PRO a M.Zuiko Digital ED 12-40 mm f/2.8 PRO II. Zamezuje pronikání nežádoucího světla do objektivu při snímání v protisvětle a zároveň chrání objektiv.

M.Zuiko Digital ED 40-150 mm f/4.0 PRO

OM System představuje nový klasický standardní zoom objektiv a nejmenší a nejlehčí profesionální zoomový teleobjektiv na světěNejkompaktnější a nejlehčí profesionální zoomový teleobjektiv na světě

  • Excelentní rozlišovací schopnosti ve všech ohniskových vzdálenostech od 80 mm po 300 mm

Objektiv využívá stejnou základní stavbu, jako M.Zuiko Digital ED 40-150 mm f/2.8 PRO, který je dobře známý pro své vysoké rozlišení a zahrnuje optický design s 15 členy v 9 skupinách (2 ED čočky, 1 Super ED čočka, 1 HR čočka a 2 asférické čočky). Efektivní rozložení speciálních čoček pomáhá důkladně potlačit chromatickou aberaci, která má tendenci se u teleobjektivů vyskytovat. Poskytuje snímky s vysokým rozlišením po celé ploše záběru i ve všech ohniscích a přitom si zachovává své velmi kompaktní rozměry a nízkou váhu. Optické členy jsou potaženy ochrannou vrstvou ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical), která důkladně eliminuje duchy a odlesky pro jasný obraz i v obtížných podmínkách, jako je fotografování scén v protisvětle. Tento výkonný objektiv plně využívá vysokého rozlišení fotoaparátu při zapnuté funkce High Res Shot.

  • Nejmenší a nejlehčí profesionální tele zoom objektiv na světě je díky svému stahovacímu zoom systému extrémně skladný a kompaktní

Stahovací mechanismus z něj dělá nejkompaktnější a nejlehčí zoomový teleobjektiv na světě s pevnou clonou. Při ekvivalentním ohnisku 300 mm měří jen 99,4 mm na délku (při použití je dlouhý 124 mm) a váží přibližně 382 g. Objektiv byl navržen tak, aby se snadno ovládal a transportoval a je vybaven mechanismem, který ho umožňuje „složit“ pouhým otočením prstence zoomu. Využívá také vnitřní systém zoomu, který udržuje stejnou délku objektivu po celé ohniskové vzdálenosti a potlačuje změny těžiště při zoomování. Použití kompaktních a lehkých členů v přední části objektivu drasticky snižuje pocit těžkosti, což je u teleobjektivů zcela běžné. Focení s tímto objektivem je tak snazší a lépe vyvážené.

Nejkratší zaostřovací vzdálenost 70 cm (při všech ohniskových vzdálenostech) a makro funkce s maximálním zvětšením obrazu 0,41x

Tento model nabízí nejkratší zaostřovací vzdálenost 70 cm v celém rozsahu ohnisek, stejně jako M.Zuiko Digital ED 40-150 mm f/2.8 PRO. Na konci teleobjektivu je možné fotografování zblízka až do maximálního zvětšení obrazu 0,41x. Navzdory tomu, že jde o teleobjektiv se zoomem, má tento objektiv také vynikající výkon při fotografování zblízka pro širokou škálu aplikací. Podporován je také Focus Stacking, který zachytí více snímků v různých rovinách zaostření a poté snímek automaticky složí. Po spárování s kompatibilním fotoaparátem vám tento režim umožní pořizovat makro fotografie, které jsou zcela zaostřené zepředu dozadu.

M.Zuiko Digital ED 40-150 mm f/4.0 PRO bude k dispozici za 23 490 Kč a na trh bude uveden začátkem března 2022.

Součástí balení je i sluneční clona LH-66E, která je určena výhradně pro M.Zuiko Digital ED 40-150mm F4.0 PRO. Zamezuje pronikání nežádoucího světla do objektivu při snímání v protisvětle a zároveň chrání objektiv.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: