fbpx
Olympus představuje novinku OM-D E-M5 Mark III

Olympus OM-D E-M5 Mark III se může pochlubit kombinací 20,4 megapixelového Live MOS senzoru a vysokorychlostního obrazového procesoru TruePic VIII známého z vlajkové lodi modelu Olympus OM-D E-M1 Mark II a novým systémem stabilizace v pěti osách. Ve spojení s objektivy M.Zuiko s vysokým rozlišením je fotoaparát E-M5 Mark III schopen zachytit snímky s minimálním šumem i při nastavení vysokého citlivosti ISO a poskytuje vynikající kvalitu obrazu s minimálním zkreslením až po okraje záběru.

Jen několik dní po 100. výročí založení společnosti představuje Olympus dlouho očekávaný model OM-D E-M5 Mark III. Fotoaparát přináší ty nejpokročilejší technologie ve velmi kompaktním a lehkém těle. Olympus E-M5 Mark III se vyznačuje konstrukcí utěsněnou proti povětrnostním vlivům, výkonným automatickým zaostřováním a systémem stabilizace obrazu. Díky své velikosti pak fotoaparát zůstavá dokonce i ve spojení s profesionálními objektivy M.Zuiko PRO tak kompaktní, že jej lze vzít kamkoli.

Fotoaparát E-M5 Mark III umožňuje fotografovat objekty v rychlém pohybu – například při sportu nebo při fotografování divoké zvěře – rychlostí až 10 snímků za sekundu při sekvenčním fotografování. Algoritmus sledování pohybujícího se objektu využívá informace AF jak ze živého náhledu, tak ze zaznamenaných obrázků, aby umožnil rychlé sledování nepředvídatelného pohybu subjektu a změn jeho rychlosti. Vysokorychlostní, vysoce přesný AF modelu OM-D E-M5 Mark III přináší plný potenciál mechanismu MSC (Movie & Still Compatible), který umožňuje rychlé a tiché automatické zaostřování s objektivy M.Zuiko.

Live Composite pro fotografování s dlouhou expozicí

Fotoaparát OM-D E-M5 Mark III je vybaven funkcí Live Composite, která překrývá více záběrů zaznamenaných stejnou rychlostí závěrky a skládá pouze části, které jsou pro zachycení světelných stop jasnější. Tato funkce pomáhá zabránit běžnému jevu snímků, které jsou při fotografování dlouhých expozic příliš světlé. Uživatelé mohou sledovat průběh světelných stop v reálném čase pomocí hledáčku Live View.

Režim Pro Capture pro zachycení zlomků vteřin

Režim Pro Capture umožňuje pořizovat scény, které jsou pro fotografa obtížně načasovatelné, jako je například let ptáka. Program Pro Capture začne fotografovat v okamžiku, kdy je tlačítko spouště stisknuto do poloviny, s vyrovnávací pamětí, která lze nastavit tak, aby zachytila ​​až 14 snímků v plném rozlišení. Ve chvíli, kdy je tlačítko stisknuto úplně, jsou k dispozici snímky, ze kterých lze zpětně vybírat i ty zaznamenané před stisknutím spouště.

Tripod High Res Shot pro snímání fotografií ve vysokém rozlišení

Tripod High Res Shot s vysokým rozlišením posune obrazový snímač v krocích po 0,5 pixelu a současně zachytí 8 sekvenčních záběrů, které se poté sloučí do jedné fotografie s vysokým rozlišením ekvivalentní 50M. Tato funkce je ideální pro fotografování krajiny, fotografování produktů ve studiu a dalších situacích, které vyžadují obrázky ve vysokém rozlišení.

Focus Bracketing a Focus Stacking pro detailní záběry

Funkce Focus Bracketing dokáže zachytit až 999 snímků s jednou aktivací závěrky a mírně posouvat ohniskovou polohu mezi jednotlivými expozicemi. Množství ohniskových posunů lze vybrat z 10 úrovní a zaznamenané snímky lze pomocí softwaru pro úpravu fotografií Olympus Workspace kombinovat do jednoho snímku. Je možné vytvořit jeden snímek s hloubkou ostrosti, kterou nelze získat jednoduše zastavením clony.

Funkce Focus Stacking automaticky skládá snímky na E-M5 Mark III. Ve fotoaparátu je složeno osm fotografií s různými ohniskovými polohami pro fotografii s větší hloubkou ostrosti, která je zaostřena od popředí po pozadí.

Více o novince se dozvíte v informačně vyčerpávajícím videu níže:

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: