fbpx
Home fotoaparáty Olympus PEN E-PL9 umí 4K video a má zabudovaný blesk

Olympus PEN E-PL9 umí 4K video a má zabudovaný blesk

Olympus PEN E-PL9 umí 4K video a má zabudovaný blesk

Nejnovější Olympus PEN s označením E-PL9 má také dotykovou obrazovku a možnost prohlížení posledních fotografií přímo z mobilní aplikace.

Ačkoli stále větší počet lidí fotografuje mobilním telefonem, přechod k fotoaparátu pro ně může znamenat objevení zcela nových možností a kvality. Nový režim Advanced Photo, dostupný prostřednictvím dotykové obrazovky, usnadňuje přechod z mobilního telefonu k fotoaparátu.

Filmoví fanoušci mohou nyní využít výhod ostrého 4K videa s interní stabilizací obrazu, zatímco nový vestavěný blesk má zaručit dostatek světla. Kombinovaná konektivita pomocí Bluetooth a Wi-Fi propojuje fotoaparát na internet a s chytrými telefony.

Systém interní stabilizace, redukující rozmazání obrazu při nedostatečném osvětlení, je spojen s obrazovým procesorem TruePic VIII, převzatým z nejvyšší modelu Olympusu – OM-D E-M1 Mark II.

Olympus byl v minulosti průkopníkem uměleckých filtrů a dotyková obrazovka přináší nové možnosti, jak v živém náhledu porovnat jejich efekt. Vedle Bleach Bypass je novým přírůstkem na seznamu 16 uměleckých filtrů také Instant Film – nostalgická vzpomínka na přehnané barvy raných instantních fotoaparátů. Při použití za denního světla je sice efekt mírný, ale pokud jej použijete v noci s bleskem, tak z potenciálně nudného záběru dostanete úplně něco jiného –  tmavší oblasti se posunou k zeleným odstínům a pleť získá nádech teplé záře.

Olympus PEN E-PL9 bude v prodeji v polovině března 2018 v bílé, černé, nebo hnědé barvě jako samostatné tělo, případně v sadě se základním objektivem.

Pokud máte předchozí model Olympus PEN E-PL8, tak se podívejte, jak se změnily technické parametry.

 

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: