fbpx
Home fotoaparáty Olympus vydává OM-D E-M10 Mark III

Olympus vydává OM-D E-M10 Mark III

Olympus vydává OM-D E-M10 Mark III

Olympus dnes představil novou bezzrcadlovku s výměnnými objektivy, model E-M10 Mark III, určený primárně začínajícím fotografům. Ocenit by jej mohli i profesionálové, kteří se nechtějí tahat s velkým a těžkým přístrojem. 

Mezi hlavní novinky podpora 4K videa (24,25 a 30p), zlepšená ergonomie a vylepšený systém automatického ostření se 121 AF body. Model navazuje na předchozí OM-D E-M10 Mark II.

OLYMPUS OM-D E-M10 Mark III / F22.cz

Technické parametry OM-D E-M10 Mark III

 • Výkonná 5osá stabilizace obrazu integrovaná v těle fotoaparátu umožní prodloužit expozici až o 4 EV.
 • Lehké a kompaktní celokovové tělo s osobitými kovovými voliči a vypínačem v retro stylu.
 • Rychlý EVF hledáček s OLED displejem a 2,36 miliony bodů pro přesnou kompozici záběru a dokonalou kontrolu nad nastaveními v reálném čase.
 • Konektivita: Zabudované Wi-Fi pro ovládání na dálku (clona, závěrka, Live Bulb a Live Composite) a sdílení prostřednictvím telefonu s aplikací OI.Share
 • 4k i Full HD video
 • Kompatibilita s více než 40 objektivy Micro Four Thirds a rozsáhlý program příslušenství
 • Live MOS snímač s rozlišením 16,1 MPX
 • Vícebodový autofokus se 121 zaostřovacími zónami
 • Vysokorychlostní sekvenční snímání: 8,6 sn/s
 • 15 uměleckých filtrů a široká paleta efektů pro maximum kreativity
 • Velká výklopná 3“ dotyková LCD obrazovka s vysokým rozlišením a ochranou před otisky
 • Vestavěný TTL blesk je ideální pro speciální efekty a jako vyplňovací blesk při cestovatelské nebo portrétní fotografii
 • Ultrazvukový filtr Olympus SSWF pro automatické čištění snímače
 • Rozměry: (ŠxVxH) 121,5×83,6×49,5mm
 • Hmotnost: 410g (tělo)

Díky kombinaci nejnovějšího obrazového procesoru TruePic Vlll, převzatého z uznávané vlajkové lodi OM-D E-M1 Mark II, a špičkové pětiosé obrazové stabilizaci, si mohou majitelé tohoto přístroje vychutnat fotografování krásných a dokonale ostrých snímků. Tato inteligentní technologie poskytuje špičkové výsledky a dokonale ostré snímky prakticky v jakýchkoli světelných podmínkách, dokonce i při fotografování nočních scén bez použití stativu*.

* Kompenzace až o 4 expoziční kroky, v souladu se standardy CIPA, při použití objektivu M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6 EZ při f=42mm (f=84mm při přepočtu na 35mm fotoaparát).

Nový E-M10 Mark III je vybaven vysoce účinnou stabilizací obrazu zabudovanou přímo do těla fotoaparátu, takže při fotografování z ruky kompenzuje otřesy přístroje s jakýmkoli objektivem a v jakékoli scéně. 

Na cestách: Ideální společník pro každý den

Vestavěný hledáček, blesk a Wi-Fi – vše na tomto fotoaparátu bylo navrženo s ohledem na nové fotografy, a dojem z kompaktního těla není výjimkou. Pohodlné držení, robustní konstrukce a zvětšený grip znamenají, že se fotoaparát snadno a dobře drží. Fotoaparát nabízí otočný LCD displej s dotykovým ovládáním podobným chytrým telefonům, snadno ovladatelné kovové voliče a tlačítka a snadno čitelné symboly a popisky na fotoaparátu. To vše pomáhá fotografům rozvíjet kreativitu i za pochodu přímo na cestách.

Zažehněte vášeň a rozviňte své dovednosti

E-M10 Mark lll je vybaven novými vylepšeními a technologiemi, díky jejichž inteligentní kombinaci se mohou fotografové během používání fotoaparátu neustále rozvíjet a postupně využívat stále více kreativních možností přístroje. Ani pro ty, kteří s fotoaparáty s výměnnými objektivy teprve začínají, není fotografování díky čtyřem asistenčním režimům žádný problém:

Režim AUTO (dříve iAUTO) byl výrazně vylepšen pro ještě lepší snímky bez rozmazání (detekce pohybu i ve tmě).

Aktualizovaný režim Scene (SCN) umožní fotografům vybrat jednu ze šesti scén s předdefinovanými nastaveními, a docílit tak přesně požadovaných a předvídatelných výsledků.

Fotoaparát byl doplněn o režim Advanced Photo (AP), aby mohli fotografové jemně vyladit své snímky a užít si úžasné fotografické metody, jako jsou Live Composite pro malování světlem a vícenásobná expozice, aniž by museli procházet detailní strukturu menu.

Režim uměleckých filtrů (ART) byl obohacen o novou volbu Bleach Bypass, která rozšiřuje paletu možností fotografického vyjádření. Imituje proces klasického zpracování filmu, při kterém je vynechán krok vymývání stříbra.

Všechny tyto fotografické režimy umožňují snadný přístup z nově přepracovaného, intuitivního voliče režimů.

Nikdy neopouštějte svou cestu

S pomocí velmi rychlého dotykového zaostřování Touch AF modelu E-M10 Mark III dokáží fotografové jednoduchým klepnutím na LCD displej zachytit přesně ten pravý okamžik a zmrazit probíhající děj.

Nejnovější OM-D model nyní nabízí díky vylepšenému výkonu obrazového procesoru TruePic Vlll 121 zaostřovacích bodů kontrastního AF systému. Se 121 body, pokrývajícími většinu obrazové plochy, lze zaostřit prakticky na libovolné místo záběru. Kontinuální AF dokáže sledovat pohybující se objekty a fotografové jistě ocení také funkce priority obličeje (Face Priority AF) a detekce očí (Eye Detection AF), které jsou užitečné pro automatické zajištění správné expozice a ostrosti při fotografování portrétů.

Snadné sdílení pomocí Wi-Fi

Díky Wi-Fi modulu, vestavěnému v E-M10 Mark lll, mohou fotografové zůstat připojeni i venku. S pomocí aplikace Olympus Image Share (OI.Share) pro chytré telefony je snadné sdílet s přáteli nádherné fotografie a videa i bez použití počítače. Jakmile se fotograf připojí k aplikaci, může využít svůj chytrý telefon nebo tablet k dálkovému ovládání spouště fotoaparátu a mnoha dalším funkcím, jako například doplnění fotografií o GPS údaje.

Jako všechny objektivy a fotoaparáty Olympus, přichází i OM-D E-M10 Mark III s šestiměsíčním prodloužením záruky**** v případě registrace na portálu Můj Olympus na adrese www.mujolympus.cz.

*** při použití objektivu M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6 EZ.

**** Šest měsíců nad rámec zákonné záruky v zemi zakoupení.

Nabízené sady, ceny a dostupnost

 • Samotné tělo OM-D E-M10 Mark III od poloviny září 2017
 • OM-D E-M10 Mark III s objektivem M.ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1:3.5-5.6 II R od poloviny září 2017
 • OM-D E-M10 Mark III s pancake objektivem M.ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1:3.5-5.6 EZ od poloviny září 2017

 

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: